• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Týden volna po porodu pro tatínky. Kde o to žádat?

14. ledna 2010 
Ahojky,

slyšela jsem, že by mělo od nového roku platit pro tatínky týden volna placeno jako nemocenská. Je to pravda a kde o to zažádat?u zaměstnavatele?
24. lis 2008 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :wink:, taky jsem o tom nápadu slyšela, ale podle mě to je zatim jenom návrh, takže předpokládam, že od novýho roku to určitě ještě nebude... Škodáááá :confused:
25. lis 2008 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://zpravy.idnes.cz/necas-chce-otcum-zaplatit-tyden-s-novorozenetem-fue-/domaci.asp?c=A070510_122849_domaci_ton

Tady jsem to našla, tak že by to fakt stihli.. No nevěřim tomu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ale bylo by to super a mohlo by to projít, přece jen zrovna tohle neni moc zneužitelný :sweat_smile: , tak by nemuselo být tolik hlasů proti :grinning:
25. lis 2008 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky,
asi jsem natvrdla,ale porad nevim, plati to tedy od noveho roku nebo jeste ne? bylo by to super, urcite bysme to vyuzili :slight_smile:
a nevite jaka prava ma tatinek kdyz chce byt u porodu? jestli ma ze zakona narok na volno? Nebo musi cerpat svoji dovolenou?
25. lis 2008 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslím,že nemá nárok na volno,musí si vzít dovolenou.
25. lis 2008 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,já myslím že má nárok na 1den,ale ted si nejsem jistá,zda je placený jako překážky v práci nebo je to jen neplacené volno.
Co se týče toho návrhu,moc tomu nevěřím...při současné politické taškařici sotva Julinek a spol.něco prosadí..
25. lis 2008 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sayast má na to určitě nárok a je to placený :wink:
25. lis 2008 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
dekuju :slight_smile:
25. lis 2008 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sayast, já zase četla, že má nárok na volno, na nezbytnou dobu na odvoz do porodnice, ale ne na porod..
25. lis 2008 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ta dnesni vlada taky neulehci nikomu nic. Teda pardon, sobe ano :angry:
25. lis 2008 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
usounek25 • 38tt • Včera ve 20:01
Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli náhodou některá nevíte, jestli byla schválena ta týdenní dovolená pro novopečené tatínky. Mluvilo se o tom koncem roku, mělo to začít platit od roku 2009 pokud by bylo schváleno. Jelikož se nám blíží narození prcka, tak s přítelem řešíme, kolik si vezme dovolené apod. Hledala jsem na netu, ale všude jsou nějaké zmínky a jak to dopadlo není nikde.
Díky za odpověď :wink:

petua • 28tt • Dnes v 08:56
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=78272&vGroupOffset=80

dada134 • 36tt • Dnes ve 13:44
Ahojky,teď jsem koukala na sama doma a byla tam nějaká paní z MPSV a ptali se jí na to,říkala,že to bude platit možná tak od 1.1.2010 :frowning2: Nás se to bohužel taky netýká,čekáme každým dnem dvojčátka,ale manža je osvč a několik dní určo zůstane doma,i když nebude mít z toho peníze :unamused:

mikijana • 40tt • Dnes ve 13:47
Ahojky, taky jsem koukala na sama doma:slight_smile:a platit to bude bohužel až od 1.1.2010
13. led 2009 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, má někdo informace o tom, zda otcovská dovolená platí, event. odkaz na zákon?
14. led 2010 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, neplatí, nebylo to vůbec ani projednáváno v parlamentu, to jenom novináři mají každý návrh vlády nebo politické strany hned za hotovou věc.
14. led 2010 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek