Týden volna po porodu pro tatínky. Kde o to žádat?

mikijana
24. lis 2008

Ahojky,

slyšela jsem, že by mělo od nového roku platit pro tatínky týden volna placeno jako nemocenská. Je to pravda a kde o to zažádat?u zaměstnavatele?

petua
25. lis 2008

Ahojky 😉, taky jsem o tom nápadu slyšela, ale podle mě to je zatim jenom návrh, takže předpokládam, že od novýho roku to určitě ještě nebude... Škodáááá 😕

petua
25. lis 2008

http://zpravy.idnes.cz/necas-chce-otcum-zaplati...

Tady jsem to našla, tak že by to fakt stihli.. No nevěřim tomu 😝
Ale bylo by to super a mohlo by to projít, přece jen zrovna tohle neni moc zneužitelný 😅 , tak by nemuselo být tolik hlasů proti 😀

petua
25. lis 2008

http://zpravy.idnes.cz/volno-pro-otce-muze-byt-...

Ehm, tak tady, tamto byl starej link 😀

sayast
25. lis 2008

ahojky holky,
asi jsem natvrdla,ale porad nevim, plati to tedy od noveho roku nebo jeste ne? bylo by to super, urcite bysme to vyuzili 🙂
a nevite jaka prava ma tatinek kdyz chce byt u porodu? jestli ma ze zakona narok na volno? Nebo musi cerpat svoji dovolenou?

ria80
25. lis 2008

Myslím,že nemá nárok na volno,musí si vzít dovolenou.

befanna
25. lis 2008

ahoj,já myslím že má nárok na 1den,ale ted si nejsem jistá,zda je placený jako překážky v práci nebo je to jen neplacené volno.
Co se týče toho návrhu,moc tomu nevěřím...při současné politické taškařici sotva Julinek a spol.něco prosadí..

petraluk
25. lis 2008

Sayast má na to určitě nárok a je to placený 😉

sayast
25. lis 2008

dekuju 🙂

evinka
25. lis 2008

Sayast, já zase četla, že má nárok na volno, na nezbytnou dobu na odvoz do porodnice, ale ne na porod..

sayast
25. lis 2008

ta dnesni vlada taky neulehci nikomu nic. Teda pardon, sobe ano 😠

krista
13. led 2009

usounek25 • 38tt • Včera ve 20:01
Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli náhodou některá nevíte, jestli byla schválena ta týdenní dovolená pro novopečené tatínky. Mluvilo se o tom koncem roku, mělo to začít platit od roku 2009 pokud by bylo schváleno. Jelikož se nám blíží narození prcka, tak s přítelem řešíme, kolik si vezme dovolené apod. Hledala jsem na netu, ale všude jsou nějaké zmínky a jak to dopadlo není nikde.
Díky za odpověď 😉

petua • 28tt • Dnes v 08:56
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

dada134 • 36tt • Dnes ve 13:44
Ahojky,teď jsem koukala na sama doma a byla tam nějaká paní z MPSV a ptali se jí na to,říkala,že to bude platit možná tak od 1.1.2010 ☹ Nás se to bohužel taky netýká,čekáme každým dnem dvojčátka,ale manža je osvč a několik dní určo zůstane doma,i když nebude mít z toho peníze 😒

mikijana • 40tt • Dnes ve 13:47
Ahojky, taky jsem koukala na sama doma🙂a platit to bude bohužel až od 1.1.2010

pavlici
14. led 2010

Ahoj, má někdo informace o tom, zda otcovská dovolená platí, event. odkaz na zákon?

j.a.n.i
14. led 2010

Ahojky, neplatí, nebylo to vůbec ani projednáváno v parlamentu, to jenom novináři mají každý návrh vlády nebo politické strany hned za hotovou věc.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru