Můžu 4 týdny po porodu do vany?

lucaaaaaaqa
18. lis 2017

Ahoj holky chci se zeptat už mužů do vany ? Sem 4 týdny po porodu a rada bych si dala konečně pořádnou vanu vím jen ze mi v nemoncici řekl žádnou vanu jenom sprchu díky 🙂

moxha
18. lis 2017

Lucaaaa chápu tvoji nedočkavost,ale do vany až po ukončení šestinedělí takže až po 6 týdnech....

nelinecka1
18. lis 2017

Ja jsem si vanu dala. Uz jsem nekrvacela. Akorat jsem se jeste i po vane osprchovala. Byl to vytouzeny relax😊

linee
18. lis 2017

@lucaaaaaaqa jestli uz nespinis a nekrvacis a mas za sebou ocistky,tak rychlou vanu ano,ale jeste idealne bez peny,soli a pod.veci.

lucaaaaaaqa
autor
18. lis 2017

@moxha čekala sem tu odpověď sakra :D

lucaaaaaaqa
autor
18. lis 2017

@linee pravé ještě špinim ale hlavně mám v sobě kusy sraženin takže beru prášky a musím zase na kontrolu jestli to budu mít dal musis na čištění :/ proto se ptám Mamka mi pravé taky tvrdí ze kvůli tomu radši ne

denny27
18. lis 2017

U třetího dítěte jsem šla asi po měsíci,kdy jsem se přestala čistit...

blecha94
18. lis 2017

Pokud ještě špiníš, nešla bych do toho a počkala bych, až přestaneš. Nemyslím si, že je nutné dodržet šestinedělí, ale už bys neměla mít očistky.

kaculka2014
18. lis 2017

@lucaaaaaaqa sedni si do vany a sprchuj se. Ohřeje se vana i ty. Nebo rychlou bez šamponu; sprcháčů. Já se taky koupala u obou a dobrý . Samozřejme žádný vylehavaní ve vaně tě nečeká. 😂👍

moxha
18. lis 2017

Lucaaa vana opravdu ne a hlavně pokud kojíš.Očistky jsou infekční a hrozilo by ti zánět prsů.A pak nedokážu si představit koupat se v takové vodě

kaculka2014
18. lis 2017

@lucaaaaaaqa už to taky čtu. Tak nedávej špunt sedni si a ohřej se . Mas to jako sprchování a vše odteče🙂

lucaaaaaaqa
autor
18. lis 2017

@moxha neee pravé ze nekojim už vůbec 🙂 dobře dekuju

linee
18. lis 2017

@lucaaaaaaqa aha,to jsem nevedela.Pokud nejsi jeste vycistena,spinis a nebo pretrvavaji dalsi problemy,tak jeste s vanou pockej.Vnitrek jeste nemas zahojeny a muze to spise nadelat paseku.

linee
18. lis 2017

@moxha a proc nejde vana,kdyz kojis? (Ted nezavisle na ukoncenem sestinedeli).

astyna
18. lis 2017

po očistkách můžeš, dřív ne.

hanih
18. lis 2017

@linee Ale @moxha psala o tom, že vana ne, pokud kojíš a zároveň máš očistky. Tam je to snad jasné. Jinak si nemyslím, že by vana nějak škodila při kojení. Jen bych nedávala příliš horkou vodu (mě třeba při horké vodě samo teklo mlíko a to ještě hodnou chvíli po vylezení z vany) a po vykoupání bych si ještě osprchla prsa. Přeci jen v té vodě jsou pak nečistoty z celého těla, které se můžou na těch prsou zachytit, a miminko je pak dává do pusy...

dominika1986
19. lis 2017

V nemocnici zduraznovali ne driv nez po sestinedeli. Radeji bych pockala a neriskovala pripadne komplikace.

lucaaaaaaqa
autor
19. lis 2017

@dominika1986 dekuji právě říkali vanu ne jen sem nevedela jak dlouho

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru