V těhu predepsané železo mám brát i po porodu?

27. března 2014 
V tehu posledni 2 mesice jsem brala zelezo pro nizke hodnoty z krevniho obrazu, mam v nem pokracovat i po porodu?
22. srp 2011 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
určitě nevysazovat, během porodu se taky nějaká krev ztratí, tak železo neuškodí, lékař vám jistě pak krevní obraz opět zkontroluje a podle toho rozhodne jak dál
22. srp 2011 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
mám to samé a beru ho dál, minimálně v šestinedělí pak se uvidí, ale u prvního jsem brala až do 4 měsíce miminka... někdo i říká, že během kojení je taky zapotřebí... případně ho pak nahradit vitamíny pro kojící maminy
27. srp 2011 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
já ho brala v prvním těhu i po porodu. Právě při kojení je železo prý strašně důležitý
27. srp 2011 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě zkontrolovali hladinu Hb v porodnici a doporučili mi brát železo i nadále....
27. srp 2011 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já ho taky brala v těhu, po porodu mi zkontrolovali hladinu a řekli mi, že už ho brát nemusím.
30. srp 2011 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
V těhotenství mi udělali krevní obraz a sestra tvrdila, že výsledky OK. Při porodu za mnou přišla lékařka, která mě rodila, zda vím, že jsem celé těhu měla nedostatek železa, zda mi to vůbec někdo řekl. Takže mi ho nasadili až po porodu a malému jsou 4 měsíce a beru ho do teď. Krevní obraz mi už nedělali, ale asi záleží na lékaři. Rozhodně doporučuji ho brát dále.
31. srp 2011 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ber rozhodne dal, nejlepe v prirodni forme, kterou telo dobre prijima. Po porodu potrebuje zena az o 100% zeleza vic nez pred tehotenstvim. Zalezi i na ztrate krve behem porodu. Predpokladam, ze po porodu jsi mela odber krve ke kontrole hodnoty..
2. zář 2011 ve 02:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, chci se zeptat prave na ten odber krve- jeden mi udelali primo v porodnici a nasadíli zelezo. Ja si mam pry dalsi odber vyzadat u obvodniho lekare, ale nevim kdy? Poradite nekdo? Dekuji.
20. bře 2014 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě doktor říkala, že v šestinedělí určitě to železo mám brát... takže jak půjdeš na kontrolu na gyndu v šestinedělí, tak bych se zeptala.
20. bře 2014 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Určitě Vám museli brát krev na krevní obraz po porodu a dle toho zjistili jak jste na tom se železem. Ale taky bych nevysazovala ono to neuškodí ;) Nebo berte vitamíny pro těhotné a kojící nejlépe s postupným uvolňování.
27. bře 2014 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek