Visící břísko přes jizvu po císaři. Co s tím dělat?

johanka111
15. pro 2010

Hledám radu co dělat, abych měla bříško po císaři normální. Problém je, že mi přes jizvu jakoby visí břicho a je to hrozný pohled 😠 .Jsem po císaři už přes rok a je to tedy pořád nic moc. Jediné pozitivum je, že si už na jizvu (pokud se hooodně sfouknu) vidím. Dá se s tím něco dělat? Nebo se to upraví ještě více s časem?Nejsem nijak tlustá, jen to břicho mě štve. Dejte mi, prosím, tipy(masáže, cvičení,...cokoliv). Děkuji

boobinka
18. pro 2010

@johanka111... taky jsem mela previs pres jizvu. Rok po porodu se previs trochu stahl, ale stale jsem na jizvu nevidela, zacala jsem nosit stahovaci pas a mazat si pupik zestihlujicim kremem, ale az na pruznejsi kuzi, efekt zadny. Pak jsem zkusila zatahovat bricho a jakoby se ohybat se zatahnutym pupkem... a po dvou letech po porodu se mi podarilo vypracovat ploche brisko, takze to chce cas a zatahovat pupek ci ho nejak posilovat, ale pravidelne.

johanka111
autor
19. pro 2010

boobinka- díky za naději, že se toho můžu ještě zbavit. Zkusím bříško zatahovat a doufat. Dost mě tvůj příspěvek povzbudil. 😉

johanka111
autor
25. únor 2011

Tak jsem tu zase. Zatahuji břicho, chodím plavat a přes jizvu mi pořád visí břicho. Je to asi malicherný, ale dnes jsem se z toho zase rozbrečela. ☹ Máte někdo taky zkušenost s bříškem po císaři?

marecek4
25. únor 2011

@johanka111 někdo napsal krásnou větu v tom smyslu,že naše tělo už není dokonalé,vždyť jsme odnosily devět měsíců dítě,kojily a vstávaly k němu ve dne v noci,objevily se vrásky,tukové polštářky-ale mějme se rády takové jaké jsme,protože dítě nehledí,jestli má maminku supr kočku,ale jestli je máma usměvavá a spokojená-doporučuju nauč se žít se svým tělem a pokud se ti podaří bříško přimět k tomu,aby bylo menší a hezčí ber to jako bonus za všecku námahu 🙂 a brečet nad tím je nesmysl,hlavu vzhůru na pokusy máš ještě do léta času dost

jen ze své zkušenosti ti můžu napsat,že s tím bojuju od patnácti let po operaci slepáku,a vzhledem k tomu,že po slepáku je jizva více na boku,tak moc úspěchů neslavím,pravda teď po dětech je to horší,ale i předtím jsem měla jizvu nehezky vtaženou dovnitř a když jsem se ptala dr co s tím,tak mi nakázal netahat nic těžkého,jinak z toho budu mít kýlu-tu dodnes nemám,ale jizva zůstala škaredá☹

j.a.n.u.s.
26. únor 2011

@johanka111 presne jak pise boobinka....me se taky stahla jizva az po dvou letech....a dosahla jsem opet uplne placateho bricha, sice okolo jizvy mi to vzdy trosku "napuchlo" kdyz jsem mela menses....ale jinak to v nicem nevadilo, previs zmizel....ted jsem opet tehu a jizva se neozyva...jinak si pamatuju, ze jsem nosila takovy stahovak(kdyz uz jsem teda mohla a necitila jizvu)....mam dojem, ze to taky pomohlo....svaly maji pamet, tak se neboj, vytahne to zpatky 🙂

petrasipkova
26. únor 2011

Ahojky,
jsem 7 měsíců po císaři a taky jsem to řešila - mě se to naštěstí upravilo samo cvičením, ale jak jsem hledala co se dalo, tak jsem našla na stránkách Východočeského laserového centra, že přesně toto se dá spravit laserem - myslím, že se jmenuje radiofrekvenční (mají tam napsáno, že 3-4 sezení stačí) - nevím sice kolik to stojí, ale myslím, že když opravdu cvičíš a ještě se kvůli tomu trápíš, tak jdi do toho..... ten laser budou mít určitě v každém větším městě.

kalo
26. únor 2011

Já si nechala jizvu laserovat a opravdu se skoro ztratila 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru