Vložky do porodnice. Jaké jsou nejlepší?

lenulinka00
23. led 2011

Ahoj. Chtěla bych se zeptat, jaké jsou nejlepší vložky po porodu.. Předem děkuji za odpovědi. 🙂 A jestli existuje nějaké mýdlo nebo vodička na urychlení a lepší hojení stehů..

dlabinecka
23. led 2011

Mě se osvědčil odvar z řepíku na hojení ( měla jsem velká poranění) . Výborné jsou tablety Wobenzym - jsou dražší, ale opravdu pomáhají. A vložky? Určitě nějaké poporodní z lékarny ( např. Samu) Určitě ne klasické menstruační, které jsou "igelitové" 😉

zizala
23. led 2011

naprostý souhlas s dlabineckou, vložky kupovat ty z lékárny, takový ty tlustý ale jsou super, ty klasický jsou hooodně nepříjemný. a k tomu si koupit takový ty síťovaný kalhotky aby to "větralo" - taky by měli mít v lékárně. a na hojení se doporučuje dubová kůra - taky se tam dá koupit.

veronikavlaskova
23. led 2011

Vyzkoušela jsem troje, nejhorší byly právě SAMU. Jsou malé a nepohodlné. Nejlepší byly Batist Flower z lékárny a špatné nebyly ani ty obyč, co dávájí v porodnici. Na hojení je nejlepší často se sprchovat. Nic speciálního jsem nepoužívala a za 10 dní jsem byla krásně zahojená 😵

leny86
23. led 2011

Souhlasím, že vložky budou nejlepší Samu od firmy Hartmann. V porodnici ti řeknou, že se máš sprchovat několikrát denně a používat ze začátku jen vodu. Já měla také velké poranění, jizvy mi hnisaly, takže mi na gynekologii poradili Hemagel. Je dražšší, ale opravdu pomáhá. No a později jsem kvůli bolestivému sexu používala čípky s kyselinou hyaluronovou - Cicatridina. Stojí kolem 500,- Kč, ale nějaký závrátny výsledek jsem nepociťovala...Tak hodně štěstí!! 🙂

vilo
23. led 2011

Já jsem měla samu teď jsem sehnala vložky nova (mají je v tetě) ty jsou stejné jako mají v porodnici + síťované kalhotky. Na hojení jsem nic neměla, jenom často sprchovat, ale kamarádka měla toto a byla spokojená. http://www.biokrasa.cz/store/goods-N1916-49-mit...

med
23. led 2011

Mně se po prvním porodu osvědčili vložky Samu, rozhodně né obyčejné Alwaysky. A hodně mi pomohla dubová kůra - lepší je koupel nebo obklad, ale dá se koupit i gel, což je zase pohodlnější na použití. Pak taky doporučují omývat v Tantum Rosalgin, ale ze začátku několik dní omývat určitě jen vodou 😉

andara
23. led 2011

Určitě Batist Flower-jsou nejdelší a mají drážky 😉 .Na mytí jizvy po nástřihu nám PA doporučila koupit dětské mýdlo-obyčejné, hlavně žádnej sprcháč s vůní atd.! Mně se jizva po porodu trošku rozjela, pálilo to, bolelo-tak sem to potřela rakytníkovým olejem (seženeš v lékárně) a druhej den to bylo strostlý (je vysoce regenerační), pak sem mazala gelem z dub.kůry a ono se to krásně stáhlo. O tom Rosalginu jsem taky slyšela jen chválu-ale jen omývat, né výplach🙂
http://www.lekarna.cz/vlozky-porodnicke-batist-...
http://www.lekarna.cz/topvet-rakytnikovy-olej-1...

jasekd
24. led 2011

Pro me nejlepsi ty jejich na porodnici (byly k dispozici na sale) a pak Samu. Mela jsem i Batist flower, ale mne moc nevyhovovaly, mozna bych si jeden balicek koupila na prvni den, kdyz jsou dlouhe. Samu myslim nemaji zadne drazky, jsou kratsi, pak uz v pohode staci, stejne se to musi hodne casto menit. Na hojeni sprchovat studenou vodou 😝 , sice se mi nikdy nechtelo do studeny, ale pomaha to. Mne se udelal hematom (nehnisavej), takze ledovat a jizvu pak masirovat, aby neztuhla (mesickova mast napr.). Sitovane kalhotky jsem mela i doma ze zacatku. Rozhodne ne klasicke vlozky, jednak to nevetra kvuli igelit. vrstve, jednak ty kridylka drazdi tu jizvu, myslela jsem, ze pak uz budu mit tyhle, a fakt to neslo, takze cca 5 tydnu po porodu se Samu 😝 Myla jsem se intimnim mydlem Lactacyd (pri podrazdeni, ma jeste nizsi pH nez ten klasickej, modra etiketa), parkrat jsem si udelala tu dubovou kuru.

simka01
24. led 2011

..když jsem si balila tašku do porodnice a sbírala "rady" říkala jsem si SAMU ? Pane jo,takové dřevo si tammám dávat... tak jsem si nakoupila Alwas a jedno balení SAMu..ale..jak sem pak za ně byla ráda... klasika,ale fakt nejlepší... stejně se stalo,že jsem musela mít třeba i 2-3 vedle sebe a to to potom lítá..a samozřejmě síťované kalhotky..fakt anti sexy,ale splnily,co jsem potřebovala- větraly ... a na mytí po nástřihu jsem používala Gel na intimní hygienu s Aloe vera... a potom můžeš používat i homeopatika...

andelka
24. led 2011

Já jsem měla Batist Flower a byly super, v porodce erární žádné nebyly. Kalhotky zásadně síťované (měla jsem myslím Abri net či jak se jmenovala značka). Omývala jsem se intimním gelem s výtažkem z dubové kůry (myla jsem se ze začátku doma aspoň 2x denně a teď ho používám každý den a pořád mi tam zbývá, vydrží minimálně rok, stál 115Kč. Sem tam jsem použila i ten modrý Lactacyd, ten jsem používala i v těhu, když jsem měla trošku problémy.
http://eshop.finclub.cz/cleaners-and-cosmetics/...
Na jizvu jsem měla gel z dubové kůry a zatáhla se pěkně 🙂

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
romana29
24. led 2011

Sama 2 balíky - v porodnici nějaké vložky byly. Doma jsem už nepoužívala, jenom klasické Alwaysky, i když se to prý nemá 😕

editah222
24. led 2011

Minule jsem měla Batist flower a byly super, tentokrát jsem je nemohla sehnat a tak jsem koupila Samu, ale ne ty mini co mají v lékárnách, ale midi, které jsou mnohem větší a snad budou i lepší. Ty klasické Samu jsem použila jen 1x, musela jsem si jich do kalhotek naskládat vícero a chodit po porodnici jako kačena se mi teda nechce 🙂
Po pár dnech jsem začala mnohem míň krvácet a taky jsem najela na klasické vložky. 🙂

kremrolka01
24. led 2011

tak já si nějaké SAMU vložky brala sebou i do porodnice a tam mi je zakázali používat, že jsou málo prodyšné a kvůli riziku zánětu mám používat ty jejich klasické síťované, ale pak doma jsem SAMU už používala
kalhotky síťované, dají se koupit ve zdravotních potřebách, ty od Canpolu jsou blbé
mně se nástřih po porodu začal trochu rozjíždět a rychle mi pomohl gel na hojení hráze MITHRA od Nobilis Tilia, doporučuju používat hned po porodu, na mytí Lactacyd a PA mi doporučovala se omývat řepíkem nebo roztokem Rosalgin (prodávají v lékárně) aby se zamezilo zánětu a urychlilo se hojení
výborné jsou homeopatika Arnica Montana
před porodem: ARNICA MONTANA 9 CH
- dávkování: 5 granulí denně 14 dní před porodem
- použití: pro dobrou funkci svalů a cév, prevence vzniku krvácení
po porodu: ARNICA MONTANA 9 CH
- dávkování: 5 granulí 2x denně
- použití: urychlení hojení, vstřebání hematomů, odstranění pocitů zhmoždění, lék má specifický účinek na svaly
a kapiláry

tercina
24. led 2011

Ahojky, já měla doma vložky SAMU, asi 15 balení. V porodnici jsem užívala erární, které mi dali. Byly to takovéty hrozně vypadající (buničina potažená obvazovinou). Ale vzhledem k tomu, že jsem měla velké poporodní poranění a potřebovala jsem hodně "luftovat", tak byly úžasné. Nosila jsem i 3 najednou.Doma jsem pak používala ty SAMU a nebyly tak dobré. Spíš jsem se v nich pařila ☹
Na ránu jsem si dávala oplach z Betadiny (do stříkačky 1 dílek Betadiny a 9 dílků vody) a oplachovat jizvu z venku. Je to protizánětlivé a neštípe to. Žádné mýdlo a podobně bych neměla odvahu ani zkoušet. Prostě sprchovat, sprchovat, větrat a dělat oplachy něčím, co je protizánětlivé. I odvar z řepíku byl fajn 🙂 Nejlepší je, když oplachy dělá manžel - víc vidí, co je potřeba "uzdravit" 😉

lidiab
24. led 2011

Ja jsem mela Samu vlozky, byly i v porodnici, a sitovane inkontinencni kalhotky Tena lady. Kalhotek jsem spotrebovala 2 baleni po 5ks, vlozky byly v porodnici k dispozici a doma pak padlo jeste asi 4 baleni. Prvnich par dnu jsem se myla jen vodou, pak normalne Lactacydem, ktery pouzivam uz x let. Ja jsem mela jen maly nastrih, takze jsem nic extra na hojeni nepotrebovala, jen casto sprchovat sutdenou vodou a porad porad vetrat. Doktroka v porodce ale doporucovala gel s dubovou kurou nebo primo koupel s pridavkem dubove kury. Ja si ale neumim predstavit ze by si zenska po porodu sedla do vany 😀
To vetrani je opravdu moc dulezite! Doporucuji si do porodnice vzit par jednorazovych prebalovacich podlozek, daval jsem je pod sebe pri vetrani hraze. Pro hojeni je take velmi dulezita hygiena, takze po kazde navsteve zachodu musis do sprchy. Po porodu zeny casto ve sprse i curaji 😉

mataharyy
24. led 2011

Ahoj,
tak já po každém dotazu na porodnické vložky v lékárně dostala SAMU a vůbec mi nevyhovovali, nejvíc nadšená jsem byla z těch co měli v porodnici: http://www.zdravotnicke-potreby.cz/1677/porodni... ze začátku jsem nosila dvě naráz a k tomu síťované kalhotky a bylo to fajn, doma jsem pak najela právě na SAMU a to byl děs 😅 Teď marně na slovensku hledám kde se dají koupit ty "strašné" buničité a nemůžu je sehnat 😢 Jináč na hojení nic, měla jsem jen tři stehy a to spíš vnitřní a bez nástřihu, každopádně nám řekli že můžeme používat laktacyd, po každé návštěvě wc do sprchy a závěrem opláchnout studenou vodou a vše bylo naprosto v pohodě 😉

zabinka88
24. led 2011

Já jsem používala samu a vynikající je gel na hojení hráze od nobilisu

luckar
24. led 2011

V porodnici dávali Batist flower a ty byly dobré, byly trochu delší s drážkou, takže nic neproteklo. Doma jsem měla Samu a ty už nebyly takové. A k vložkám samozřejmě síťované kalhotky. Jednou někdy hned po návratu z porodnice jsem si vzala na cestu k dětské klasickou vložku a fakt mi vadila. Na mytí jsem používala a stále používám Lactacyd Femina Plus - je vhodný pro těhotné a po porodu.

novissova
4. kvě 2017

Promiňte za velmi intimní dotaz, ale jak moc krvacíte po porodu? Někde jsem četla, že si dávali maminky i dvě vložky.. to znamená jako na sebe, že hned protékaly? Kolik jich tam potřebujete za den?a co na noc? Moc vám děkuji za vaše rady a ještě jednou se omlouvám, ale jsme z toho trochu vyděšená, jako prvorodička

eva118
4. kvě 2017

@novissova taky jsem dávala dvě vložky, ale tak , aby byly za sebou, ať si můžu klidně lehnout na záda a pořád to nehlídat. Ale to tak první týden. Neboj, v nemocnici ti hned vymění podložku, když je potřeba. Vem si tam tak 3-4 balíky, nebo ti někdo donese, první dny jsou nejhorší a stejně se budeš pořád sprchovat, tak to je spotřeba velká. Super jsou Batist, ty s tulipánem.

monaluza
4. kvě 2017

@novissova Ne, davaji se za sebe, protoze vetsina neni dost dlouha. Krvaceni je individualni, ja treba krvacela asi mesic, ale ke konci uz to bylo spis jako hodne slaba menstruace...

myskakatka
2. čer 2017

Ahojky holky take se chci zeptat. Balím věci do porodnice a nevim si rady jake vložky a kalhotky koupit. Slyšela jsem,že vložky Batis jsou super,ale nevím ty síťované kalhotky. Koukala jsem na mamma Bella 2 ks v baleni nemáte zkušenosti? Děkuji za předem za pomoc 🙂

haaaluska
2. čer 2017

Vlozky som kupovala v jednom detskom obchode kde mali vsetko aj pre mamče ale znacka nebola alebo si aspon nespominam.bolo to balenie 50 ks.kalhotky mi kupil priatel po porode v dr.max lebo povodne z polska boli male a vobec neboli pruzne ako z maxa

andrejka_je
2. čer 2017

@myskakatka ahoj 🙂 Ja vyzkousela snad vsechny vlozky i kalhotky sveta, byla jsem hodne poranena a vubec jsem nemohla tam dole nic mit. Nakonec vyhraly vlozky Batist (maji na obale tulipan), delaji snad dve velikosti. A kalhotky znacky San Seni, jsou skvele pruzny, nikde netlaci. Kazdopadne koukam, ze budes rodit v lete...doporucuju byt bez niceho, neni nic lepsiho, nez vetrat, vetrat, vetrat. Samozrejme furt to nejde, to je jasny. A urcite doporucim vyvar z repiku, bohuzel jsem na nej prisla hodne pozde, ale jakmile jsem zacala omyvat tim, tak za dva dny jsem o poraneni nevedela. Nic jinyho mi nepomohlo. Preju hodne stesti a krasnej porod! 🙂

myskakatka
2. čer 2017

@andrejka_je
Moc děkuji za pomoc. Jj v pétě ale doktor mi rekl,že to muže být o něco dřív tak se snažím nestresovat a vše v klidu připravit. A můžeš mi ještě poradit jaké prsní vložky? Děkuji

ivadol
2. čer 2017

@myskakatka Já jsem měla Samu i Batist a za mě Samu rozhodně lepší. Byly větší, nikam se neposouvaly. Ale je potřeba koupit velikost midi. Měla jsem je ze zdravotnických potřeb. Co se týče prsních vložek tak nedám dopustit na látkové. Mám tedy doma vyrobené, nepropustná vrstva je flís, savá je bambusový aksamit a jsou výborně prodyšné. Zkoušela jsem i jednorázový a to fakt ne.

myskakatka
2. čer 2017

A kde jsi koupila látku na prsní vložky? 😉

andrejka_je
2. čer 2017

@myskakatka neni vubec za co. Je ale jasny, ze kazdymu sedi neco jinyho, tak i sama uvidis, co ti bude sedet. Prsni vlozky jsem, priznam se, nepouzivala temer vubec, nejak nebylo proc (a to kojim porad a 10mesicu), nejaka ta kapicka na triku me nikdy nerozhodila (doma samozrejme), ven jsem proste nejaky koupila a pouzila, nejak jsem neresila, jaky to jsou 🙂 .

No vidis, mne zase furt rikali, ze driv urcite ne..nakonec jsem rodila o osm dni driv (dle ms) a ctrnact oproti utz. Jeste v den porodu jsem byla na monitoru a kontrole v porodnici...kvuli preeklampsii..ve 4 odpo a nic. V sedm jsem tam byla uz s rozjetym porodem a v jedenact vykouknul vykuk 😅

ivadol
2. čer 2017

@myskakatka Kupovala jsem tady http://www.sijemdetem.cz/. Ale není problém koupit už hotový. Většina výrobců látkových plen je nabízí. Ony ty domácí, pokud se šijí na obyčejném stroji, jsou různě křivé. Aksamit hodně pruží a klouže. Dá se místo něj použít bambusový froté, ale to je o něco méně příjemné a taky hodně pruží tak je to na šití trochu náročnější. Je fajn se podívat, jaké se nabízí už hotové výrobky a pak se podle toho rozhodnout. Ona i ta nepromokavá vrstva může být buď z flísu a nebo z PULu. Ten je o trochu méně prodyšný a může klouzat. Ale ta vložka je pak zase tenší. Kdybys měla zájem o víc info tak můžu poslat zprávu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru