Vložky do porodnice pro maminku, poraďte

drrregy
17. led 2013

Ahoj holky, je to takové divné, ale raději se zeptám. V březnu rodím a už si tak dávám do kupy věci, kdyby náhodou. V těhotenské průkazce se doporučuje mít s sebou pro rodičku jednorázové kalhotky a balení vložek bez křidýlek a lepicích pásků. Rodím poprvé, takže se přiznám, že v tomhle trochu tápu. K těm kalhotkám-ty jsem koupila, bylo jich 5ks v balení-vypadají strašně, lehké, prodyšné-jsou to ty správné? Kupovala jsem je v drogerii DM, jiné tam neměly. a k těm vložkám...proč musí být bez křidélek a lepicích pásků? A jsou nějaké speciální, nebo si mám koupit nějaké mega vložky pro seniorky? Děkuju moc za reakce, jsem z toho jelen 🙂

romcovaklarka
17. led 2013

@drrregy Jo, to budou oni. A vložky koupíš v lékárně, říká se jim porodnické. Jsou třeba Batist, samu nebo jak se jmenují, ale lékárnice bude hned vědět 🙂 Je to kvůli prodyšnosti opět - ty klasické vložky menstruační, s lepíky, jsou vlastně igelitové a neprodyšné...

petrusew
17. led 2013

Ty kalhotky jsou takové síťované, já kupovala ve zdravotních potřebách, vložky jsou porodnické - k vůli prodyšnosti. Je to prostě vata v obalu 😀 Mě nejvíc vyhovovaly ty v porodnici a samu, ale prý jsou lepší ty batist, jsou větší. Já měla samu z lékárny. Balení vem raději dvě 🙂

mataharyy
17. led 2013

@drrregy Já mám kalhotky tyto: http://www.zdravotnicke-potreby.cz/10057-fixacn... , mám je odzkoušené z předchozích porodů a nedám na ně dopustit a vložky jsem kupovala tyto: http://www.zdravotnicke-potreby.cz/1677-porodni... jsou hodně prodyšné a přitom savé, takže se poporodní rány hojí dobře 😉 pak jsou taky celkem fajn samu ale tam pozor je více velikostí a ty co se běžně dají sehnat v lékárně jsou, nebo mě minimálně na první dny přišli malé (krátké a úzké), ale ty větší tuším midi jsou fajn 😉 k počtu balení... Já od těch větších samu spotřebovala jen jeden balík a asi tři z druhého, ale to jen proto, že na noc jsem dávala dvě vedle sebe, pro dobrý pocit a jistotu a vlastní vložky jsem měla od prvního okamžiku od porodu, na Slovensku nedávali v porodnici žádné (krom jedné na cestu ze sálu na pokoj) 😉

pajenka
17. led 2013

Já spotřebovala 3 balíky po 20ks těch Batist a ještě jsem si teď dokupovala jeden balík těch Samu vložek, ty Batist jsou více savé mi říkala dnes paní v lékárně a kalhotky jsem měla Molipants a kupovala jsem je ve zdravotnických potřebách

romcovaklarka
17. led 2013

Mno mně taky nejvíc vyhovovaly ty v porodnici - úplně obyč fakt jen buničina v síťce z niti 😅 Ale asi se koupit nedají, nebo? Samu a Batist tak nastejno, Batist jsou větší, ale jinak mi přišly podobné a už mi trošinku na nich vadila ta umělost...

adelkav
17. led 2013

@drrregy ahoj, ty kalhotky z DM jsem měla taky a vůbec nic neudrželi, takže jsem to balení ani nespotřebovala a používala jsem ty síťované. Ty jsou daleko lepší.

sandynka
17. led 2013

Kalhotky určitě jednorázové síťované, doporučit mohu tyto (AbriNet), jsou pohodlné a dobře drží vložku:
http://www.lekarna.cz/inkontinencni-fixacni-kal...
Vložky určitě porodnické, které jsou prodyšné, doporučit mohu tyto (Batist Flower), jsou dlouhé a savé:
http://www.lekarna.cz/vlozky-porodnicke-batist-...
Obojí lze sehnat v lékárně (nebo objednat v lékárně přes net). Vložek doporučuji určitě minimálně 3 balení 😉
A vložky Samu nedoporučuji, jsou moc krátké, člověk se pak bojí pohnout 🙂

sendoska
18. led 2013

@mataharyy ty vložky a kalhotky ze tvého odkazu se dají sehnat asi jen na internetu , že??? nebo i v lékárně?? http://www.zdravotnicke-potreby.cz/1677-porodni... a k nim ty kalhotky sítované .

betka29
18. led 2013

každému vyhovuje něco jiného, síťovky jsou prodyšné, ale protékají a musí být aspoň tři a to si člověk připadá jak v plěně, mně vyhovovali Batist Flower a i Samu - dělají různé velikosti, vše se dá koupit v lékarně a zdravotnických potřebách 🙂. Prodyšné by měly být, aby hráz větrala a případné poranění se lépe hojilo 🙂

mataharyy
18. led 2013

@sendoska ty vložky jsem našla jen na internetu a jen na této stránce, ale je pravda že teď jsem lékárny neobíhala, ale když jsem je hledala po lékárnách při předchozím porodu, tak všude měli jen ty samu a to ještě většinou mini, ty kalhotky jsem čas od času zahlédla i v lékárnách a obchodech se zdravotnickými potřebami... 😉

carolinlida
18. led 2013

Kalhotky si pořiď prubanové, prodávají je po 3 nebo po 5ti. Jsou nevzhledné, takové síťované, jakoby z gázy, tvarem trochu jako kraťásky a vložky jsou úplně nejlepší ty co dávají v porodnici (obyčejná vata potažená zase síťkou jako z gázy). U nás v Brně je ve zdravotnických potřebách ani v lékárnách nemají, tam mají jen hartmann vložky, ale to nejsou ty samé. U nás je prodávají buď v lékárně která je součástí porodnice, nebo je mají ještě v jednom obchůdku který vede porodní asistentka, ale to je Ti fakt k ničemu když nejsi z Brna ☹ Jinak ty kalhotky a vložky co jsem Ti radila jsou nejlepší protože budeš třeba šitá a hlavně dole rozbolavělá, tak aby se Ti to nezanítilo musí to dýchat, proto Ti napsali že né vložky s křidélky, tam už je lepící část, která může způsobit zánět třeba. Ještě Ti poradím, kup si mycí olej "intim gel - Karel Hadek" budeš muset chodit do sprchy po každém čůrání, je fakt skvělej, sice stojí přes dvě stovky, ale stačí ho trochu, mám ho ještě teď a to jsem už půl roku po porodu 😉 ještě má mastičku na hojení ran po šití nebo natržení, ta je taky super, já jsem už druhý den po porodu necítila štípání v ráně při močení 😉

carolinlida
18. led 2013

jo a ty vložky jsou přesně ty samé, co Ti poslala odkaz sendoska 😉

carolinlida
18. led 2013

ty kalhotky má koupené správné matahary
a i když píšou že jsou jednorázové tak je klidně můžeš prát a opakovaně použít dokud se ti neprotrhnou, já to tak dělala 😉

sendoska
19. led 2013

@carolinlida v tom balení na internetu jsou ty kalhotky po 5 ks budou mi stačit koupit jeden balíček? a těch vložek kolik? v balení je 40ks mám vzít jedno nebo radeji 2?? děkuji 🙂

carolinlida
19. led 2013

@sendoska jedno balení kalhotek Vám stačí, budete je točit furt dokola a těch vložek určitě dvě balení, protože po každé toaletě budete vyměňovat. Je důležité být pořád v čistým abyste předešla zánětům nebo zanícení rány po šití 😉

sendoska
19. led 2013

@carolinlida Děkuji 🙂 ... já si když tak vezmu ty balení 3 at mám i na doma 😀 ...

carolinlida
19. led 2013

však to stačí dvě i na doma, jestli v jednom je jich 40 😉 v porodnici si nedávej svoje, když budeš mít k dispozici jejich 😉
Já jsem taky jitrnice, jednou vykám, podruhé tykám 😀

drrregy
autor
19. led 2013

Holky chtěla bych vám moc poděkovat za drahé rady k nezaplacení!!! 😀 😀 😀

olusenka
19. led 2013

Dobré fixační kalhotky jsou TENA Fix. S těmi z DM nemám dobré zkušenosti. Vložky jsem měla kupované v lékárně v odd. zdravotnických potřeb takové jakoby z gázoviny, lezly z nich hrozně nítě, a na doma při slabším krvácení Samu z drogerie, tam právě měli jen velikost Mini. Ty by asi na první silné krvácení nestačily.

sendoska
20. led 2013

@carolinlida Právě, že do porodnice bych měla mít vložky svoje ☹ Píšou to v seznamu na jejich stránkách .... takže radeji 3 .. Klidně Tykejte 😀 ... a Kdybych je náhodou všechny nevyužila tak použiju u druhého mimi nebo věnuju kámoškám 🙂

ilonka30
20. led 2013

@sendoska - taky už koukám, jaké nakoupím 🙂 a zase taková pálka to není , jestli dvoje nebo troje , myslím, že se musí nakoupit ještě mnohem dražší věci ..... ☹

sendoska
20. led 2013

@ilonka30 Já už to chci mít nachystané nejmín 2 měsíce před termínem 🙂 at jsem v klidu 🙂

ilonka30
20. led 2013

@sendoska to mi povídej.....ve čtvrtek jsme byli pro kočárek, sice jsme se na něj jeli původně jen podívat a nakonec jsem se tam zamilovala na první pohled do jiného a hned jsme ho vezli domů. Jinak mám objednány věci po eshopech a vždy čekám, co mi přijde a kdy..už je objednaný i pokojík , ale ty dodací lhůty jsou někdy fakt strašně dlouhý..takže je opravdu potřeba objednávat včas 🙂

sendoska
21. led 2013

@ilonka30 A jaký máte kočárek?? Já už mám taky vyhlídnutou značku, ale na barvě pořád tápu ☹ .. Já nakupuju hodně věcí pro malého v Ikei.. tam mají fajn ceny 🙂 ... včera jsme byli zase něco dokoupit a hned se cítím lépe 🙂 .. jen tak uvažuju kdy to mám všechno vyprat?? Tak měsíc před termínem asi??

ilonka30
21. led 2013

Ahojky, nakonec jsem se zbláznila do tohoto : http://kocarky.heureka.cz/hartan-topline-s-535-... 🙂 Plus tedy ještě přenosná taška dovnitř místo hluboké korby a autosedačka od Maxi Cosi, Cabrio fix, protože Hartan nemá v nabídce autosedačky ke kočárkům do trojkombinace. V tu samou chvíli tam přišla i holčina s přítelem a také vybírali, byli jsme tam všichni 2 hodiny 🙂 Ale ona si vybrala ten samý s černou konstrukcí a ve tmavě šedé barvě, přišlo mi to jak rakvička ☹ V létě v tom bude prckovi vedro, jak tam bude prát sluníčko a ještě ta tmavá barva vybledne..a tenhle světlý je krásný, jak pro holčičku tak pro chlapečka... původně byl vybraný Maxi Cosi Mura 4 plus 2013 , ale ten se mi tedy nelíbil, to spíš vybíral přítel dle recenzí na netu. Dneska jedeme do Ikey do Prahy, tak uvidím, zda se mi tam něco nezalíbí, ale já už mám tolik hadříků objednaných, že teď raději čekám, co mi vše přijde, už si ani nepamatuji, co jsem všechno objednala 😀 Také budu ty věci prát tak někdy v dubnu, až bude hezké počasí, aby to pěkně uschlo na sluníčko a nemusela jsem to věšet v pokoji teď v zimě.

drrregy
autor
26. bře 2013

@sendoska Ahojda, jen k tomu kdy asi nachystat věci....u mě to dopadlo tak, že jsem tašky nabalila 2 dny a 4 týdny před termínem. A RODIT jsem jela 4 týdny před termínem. Takže nic nezkazíš když budeš mít pomalu nachystáno. Byla jsem štastná jako blecha, že to mám sbalené. Představa, že by mi to balil manžel, když vůbec neví co a jak-no nevím. Jela jsem vystrašená rodit, ale klidná, že mám vše nachystáno🙂
😀

sendoska
26. bře 2013

@drrregy Já už pomaličku kupuji věci do tašky a sbalím jí radeji co nejdříve ... Představa , že by mi tašku balil přítel mě taky děsí 😀

lennik4
28. bře 2013

Za mě- do porodnice Samu-medium(balík 50ks cca), podkládali pode mě první 2 dny i 2 najednou(rodila jsem císařem) a na doma Batist-jsou perfektní🙂

sendoska
16. dub 2013

@lennik4 jak jsou ty médium velké? Já mám doma Samu- Midi je to stejné (větší,menší)?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru