Vrátíte se po porodu k práci zdravotní sestry?

majkyz
10. bře 2006

Ahojky! Moc by me zajimalo, zda jsou tu nejake sestricky a jestli po miminku planuji navrat do nemocnice nebo budou radeji hledat neco mene narocneho a s mensimi riziky nemoci, ktere si mohou donest domu k detem...

mikca
26. srp 2007

jojo lenkabu, já dělala ve fakul´tce na ARU, chvilku teda, ale prašule tam byli moc pěkný pak jsme odešla na norm. chíru a to už bylo horší, ale taky se to dalo, ale samozřejmě se muselo sloužit ☹ , ale jako ve FN to nebylo 😠

lenkabu
26. srp 2007

My měli na plicní JIP dokonce lepší než na ARU,protože tam jim dávají osobko nějak jednou za rok 🙂 Ale chci dělat někde ve fakultce dokud to půjde, přijde mi tam i úroveň péče vyšší..novinky se tam dostanou dřív, vybavení dobrý..

mikca
26. srp 2007

jéééje to á bych taky chtěla, ale já nebydlim v místě kde je nemocnice, takže bych musela dojíždět...takže to je jeden problém a druhý s dětma to na směny nejde, teda pokud jsou malé 😠 , takže bych brala nějakého obvodáka, sice se zašiju, ale nedá se nic dělat 😠
a ty chceš do nemocnice i s když budeš mít mimčo...to jako směny jo?

lenkabu
26. srp 2007

Já bych to chtěla zkusit...chci dál dělat akutní medicínu. Mám těhotnou švagrovou..taky zdravotní sestru a bydlíme kousek od sebe,takže si můžeme hlídat při protislužbách, zkusila bych i placené hlídání..zase tak často by to nebylo, jen na denní a ve 12tkách těch služeb zase tolik nebude.Nejlépe kdyby mi dali půlúvazek,uvidim.

odefa
27. srp 2007

mikca: právě,že všude to tak není... lenkabu má pravdu, někde mají svoje tabulky a ty platy jsou pak směšné,bohužel za stejnou práci.Čím větší nemocnice,tím větší plat,protože záleží taky na příplatcích apod.

lenkabu: to je přesně ono,naši zaměstnavatelé proti sy vyhoření nic nedělají,málo personálu,hodně práce atd.A než být protivná sestra,tak to radši na chvíli vypadnu 😅 Jestli tě to baví,tak myslím,že tak to je správně,spoustu lidí to nebaví a dělají to-pak to taky podle toho vypadá 😠

abel
27. srp 2007

holky dnes už to dávno neplatí že v soukromých špitálech máte tabulkové platy. Odbory udělají kolektivní smlouvy a určí nejnižší mzdu. My normální sestry jsme ani nevěděli že v tom soukromém špitále máme odbory. A podle zákona se tak vyhli tabulkám. Takže to bylo o nás bez nás. Oni jsou krytí a holky mají smůlu. A s tím vrácením do profese to asi taky není moc slavné. Když nesplníte ty kredity a to vzdělávání tak můžete dělat akorát ošetřovatelku. A nebo se můžete nechat u té registrační komise přezkoušet a oni vás pak nechají to dělat. Jinak nemůžete působit jako samostatné sestry. A o takové asi není zájem. Mám kamarádku která neměla registraci a musela do Brna na přezkoušení.

rosetka
28. srp 2007

Ahojky, ráda bych se stala zdravotní sestřičkou. Příští rok bych měla nastoupit na dálkové studium na 2 roky. Maturitu mám. Máte zkušenosti s dálkovým studiem? Práce ve zdravotnictví mě láká, také všude slyším, že je zdrav.sester nedostatek. Dělám dělnickou profesi, také na směny a chodím domů ztrhaná. Ještě k tomu nemám práci jistou nastálo. Ráda bych dělala práci, která má smysl i budoucnost. Diskuse se mi líbí,budu ráda za vaše názory. 😉

mikca
28. srp 2007

rossetka, přeju ti aby se tvé představy o tomto povolání nerozplynuly s výší prvního platu a vůbec prostředím kolem tebe..
je to moc krásná práce to jo, ale bohužel jak už tady někdo psal, tak je nedoceněná jak platově tak společensky, ale to určitě poznáš sama takže hodně štěstí ve studiu a hodně trpělivosti a optimismu, budeš ho pořebovat 🙂

silvie.ch
7. zář 2007

Ahoj, chci poradit, pracuji jako zdravotní sestra. ted jsem nastoupila na mateřskou.Mám registraci do roku 2011. Můžu si někde zažádat o prodloužení když jsem na mateřské. Přece nebudu chodit na semináře když nepracuju..........

luucia
7. zář 2007

Silvo, sem na tom stejně! Já teda na semináře chodím, zaměstnavatel mi to proplácí. Už mi chybí jen pár bodíků a budu to mít! Myslím, že se to dá zvládnout! Kdyžtak i pak s mimi, dám ho na hlídání a půjdu na nějakou přednášku! Ale je možný, že se o prodloužení dá zažádat! 😉

lutik
29. zář 2007

Ahoj holky, předem bych se chtěla omluvit, že moje prosba asi tak úplně nebude zapadat do tohoto tématu, ale hledám zdravotní sestřičky, a těch je tady,jak vidím dost. Studuji na UTB ve Zlíně bakalářský obor ošetřovatelství a jako bakalářské téma mám "Bezpečnost práce sester", chtěla bych zde rozebrat všechny rizika, které naše práce obnáší, hlavně bych se ale chtěla zaměřit na kontakt s agresivním pacientem, proto bych Vás chtěla moc a moc poprosit, jestli máte nějakou zkušenost s napadením, nebo výhrůžkami ze strany pacientů, abyste se mi svěřili, všechny informace by byly samozřejmě anonymní, pro zajištění Vaší anonymity posílám svoji e-mailovou adresu, na kterou mi kdyžtak prosím napište. Moc děkuji, přeji všem krásný den

lutik
29. zář 2007

Jeee já jsem trdlo, tady je ta adresa: LucieDivilova@seznam.cz 😝

zimnivanek
30. zář 2007

Rosetko,přeju hodně štěstí 😀 😀 😀 já bych se chtěla podruhé narodit abych se mohla rozhodnout jinak 😀 😀 😀

Silvie,nevím to přesně,ale tuším,že semináře bysme měly navštěvovat právě i na té mateřské,registr. je na 6 let a musíš sbírat,sbírat,sbírat 😖

Luccia,jsi dobrá,já mám asi 1 bod 😀 ale je to i o přístupu,to je pravda,jak jsem tu již psala,zdravotnictvím jsem zklamaná a sbírat body pro mě nemá smysl,chtěla bych potom dělat něco jiného 🙂

betka007
4. říj 2007

ahojky, registracia sa dava na 4 alebo 6 tokov, podla odpracovanych rokov. Zaujimalo ma to tiez, lebo som na materskej, volala som na ministerstvo zdravotnictva- odbor vzdelavania, kde mi pani oznamila, ze aj ked som na materskej musim chodit na seminare a nazbierat body- 40bodov. stihla som to radsej uz pred nastupom na matersku, lebo som si nevedela predstavit,ako by som sla na nejaky seminar a mala by som kojene dieta.

lucenek
4. říj 2007

holky, jsem slyšela že na Slovensku registraci sester již zrušili, pro ty zmatky, nedomyšlené podmínky a tak....se možná k něčemu schyluje i v čr, no mám už 39 kreditů....ale bylo by fajn kdyby to zrušili,byla jsem na semináři, kde se toho probíralo, jak na matřeské, jak ty co učí na zdrávkách, jedna holčina poslala kredity už teď a musí je sbírat znova...nedodožela praxi, poslala je dřív, než 3 měsíce před koncem registračního období...je to mazec,a hlavně v tom je brajgl ☹

betka007
4. říj 2007

lucenek.. to mas pravdu, maju v tom bordel. neviem ako je na slovaci, pracujem v cz

lucenek
4. říj 2007

já o tom slyšela...ale nemůžu potvrdit, to spíš kočeny ze Slovenska. Beru vzdělávání sester...jako prevence zakrnění, taky jsem úzkoprofilová po pěti letech na neurochiře...ale odsaď pocaď, dělaj z toho honbu a lov za kredity, kolikrát jdeš na seminář jen ptoro, že chceš bod, o čem to je je druhořadé a tak se i mě stává, že mě polovina seminářů nebaví a tudíž mi nic nedají do budoucna, ale zase ty co mě baví se snažím zavést do praxe.....no asi to tak je všude

betka007
6. říj 2007

lucenek, maš pravdu, ja som tiež bola na nejakých seminaroch, kvôli kreditom,ale nič som z toho nemala. Nezaujali ma. Ja mam 3 roky na chirurgii v UVN Praha

mmisak
16. říj 2007

Ahoj Betko ja dělám také UVN praha.Ja mám poci že jako slovenka se jednou zaregistruješ a máš registraci na pořád.
Pokud si na mateřské stejně musíš registraci obnovovat( ČR) ,Registrace se dáva na 4, 5 a 6 let podle toho ,kdy jsi o ní požádala a jakou máš délku praxe.Pokud můžu dobře se body shanějí na kurzech českého červeného kříže - ten pořádá kurz první pomoci,je to na dva výkendy ,ale po domluvě můžeš jít jen na test a praktickou zkoušku - ta je pro nás zdravotníky jednoduchá.Získáš za to 18bodů ( Mám to potvrzené z NCZ NZO národní centrum vzdělávání ,to je to kde vydávají ty registrace)posílala jsem tam kopii osvědčení o účasti na téhle akci.Je to sice dva víkendy , ale alespoň je to k ničemu dobré první pomoc se vždycky hodí.Pokud se chceš přhlásit na tenhle kurz stačí se obrárit na ČČk v místě tvého bydlyště. 🙂

betka007
17. říj 2007

mmisak : ahoj kolegyňa 🙂 , a na akom odd pracuješ? Alebo si tiež na materskej? Ja som z chirurgie bečka . Registracia mi konči v r.2009. Body nazbierané mám,ale ešte radšej pôjdem na nejaký kurz,aby som mala nejaké naviac. Myslím, že sa to má poslať tak pol roka pred koncom registrácie, že? Ach, to mi zase dajú predlženie na ďalšie 4 roky a zase zbierať body do zbláznenia. I keď semináre v našej nemocnici tiež nie sú zlé a majú dobrú úroveň. Nevieš náhodou ako je to s uznaním bodov za publikačnú činnosť? Písala som článok do sestry a za to má byť 15 bodov podľa vyhlášky,ale ja neviem ako tie body mam preukazať keď to budem posielať na NZO. Pošlem tam všetky certifikaty z absolvovanych seminarov, kde mam uvedené tie body- t.j. 25 no a tých 15b za članok neviem ako urobiť. Hm?

mmisak
17. říj 2007

Ahoj Betko ,ja jsem doma mám za 3 týdny termín porodu.Jinač dělam laborantku na histologii.Ja jsem ten certifikát nebo nějaký doklad co jsi dostala poslala na to NZO jako přílohu v mejlu (naskenovala jsem to ), s tím jestli mi to utnají ,tak mi asi za týden ozvali a napsali ,že mi body přičtou, tak jsem si to vytiskla a až to budu posílat ,nebo řešít v práci tak mám aspoň nejaký papír že to uznávají v ruce. 🙂

mikca
17. říj 2007

aho mimi s tim červeným křížem to je dobrej tip...jsem taky už x let na mateřský...tak jsem taky na sebe zvědavá na to sbíráních těch stupidních kreditů 😝 ...je fakt že na mateřský se musí sbírat kredity taky...asi vemu na nějakej seminář i děti,možná pochopí že na mateřský se to moc nedá 😠 😠

mmisak
17. říj 2007

Je to nesmyslné sbírat ty body i na mateřské ja jsem se honila po přednáškách i sem přednášela, tak jsem si body nasbírala než jsem nastoupila na mateřskou,ale fak to nebyla sranda trávit volna po seminářích a děláním přednášky.Za přednášky je hodně bodů za jednu jako přednášející autor máš 25 kreditů a taky se neplatí za účast ,když si přednášející.Hodně těhle akcí pořádá IKEM v Praze.V tom Ikemu se nahlásíš z přednáškou k určtému tématu odpřednášíš a máš papír.UVN taky pořádá ruzné semináře a konference ,kde se dá přednášet,neboj to přednesení není hrozné a stejně většině lidí jde jen o ten papír ,tak ti nikdo pak neklade ani žádné otázky.

mikca
17. říj 2007

jéééžišmarja mimi myslíš že po tolika letech na mateřský bych zvládla něco přednášet, možná jak se stelou postele 😀 😀 ...to by mi moc lidí asi nepřišlo...no mějak to udělám mám dvě možnosti jestli půjdu makat na obvod tak kredity nepotřebuju a jestli do nemocnice, tak snad nějaký nasbíram až tam...mám registraci do roku 2011 tak mám ztrochu času..uvidim..třeba je do té doby zruší 😕 ...asi ne co 😝 😝 😠 😠

mmisak
17. říj 2007

No to by bylo super ,kdyby to zrušíli,ale to si spíš zase vymyslí nejakou další úžasnost 😠 ,aby jsme se třeba náhodou nenudili 😀.

betka007
17. říj 2007

mmisak :ahojky, tak im skusim napisat mail, uvidim ako sa vyjadria. Uz vies kde budes rodit? Ja mam chvalabohu porod za sebou. Hrozne rychlo to bezi. Nedavno som pocitala dni do terminu a teraz uz som skoro 2 mesiace po porode. Ako dlho si robila, kym si nastupila na matersku? Ja som si musela vybavit prestup na ine odd. Prve 3 mesiace som bola doma,lebo som bola po operacii, takze som marodila a potom som sla robit zaskok k nutricnym terapeutkam. Bola som tam do 7. mesiaca,ale potom som uz musela znovu marodit. Mala som cele tehu rizikac. Dr ma pustil do prace s tym, ze nebudem lietat po infekcnej chire,ale ze mozem sediet na zadku a dvihat tel., tak som sla k dietkam :o)

mmisak
18. říj 2007

Betka ja budu rodit v motole,je to pro mě nejblíž ,a hlavně je tam dobrá péče o mimi kdyby nedej bože něco nebylo ok,taky tam mam kamarádky co semnou chodili do školy.Já jsem byla doma celou dobu hned jak jsem zjistila že jsem těhotná,u nás na odd jsou těkavé látky a samozdřejmě infekční prostředí ,tak mě doktorka gyn. nechala hned doma.Stejně by mě nemohli dát jinam jako laboranta není kam, ve všech laborkách nesmí být těhotné.Kde jsi rodila ty? 🙂

betka007
18. říj 2007

aha, nenudis sa doma? ja som sa nudila. rodila som v Podoli a bolo tam fajne

flor1
25. říj 2007

Ahojky, taky pracuji jako zdr.sestra, plánuju...pokud to bude možné 😉 pracovat celé těhotenství..Mám problém s tím, že to nechci říkat staniční, dělám 12-ky a ona by mě dala jen na denní a to by mě zabilo...Noční mi více vyhovují a je hlavně větší klid...Dělaly jste taky noční směny a kdy jste to hlásily? Díkec 🙂

mikca
25. říj 2007

normálně jsem na směny dělala ikdyž věděly že jsem těhule, ale nevadilo mi to...až potom dýl,ale to už jsem stejně musela na riziko
no a nahlásila jsem to hned jak jsem se to dozvěděla, braly potom na mě větší ohledy s taháním postelí a lidí

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru