Vrátíte se po porodu k práci zdravotní sestry?

majkyz
10. bře 2006

Ahojky! Moc by me zajimalo, zda jsou tu nejake sestricky a jestli po miminku planuji navrat do nemocnice nebo budou radeji hledat neco mene narocneho a s mensimi riziky nemoci, ktere si mohou donest domu k detem...

matru
24. dub 2009

http://www.bos-congress.cz/ já sbírala body na těchto přednáškách, stálo to kolem 200-300 a bylo to většinou za 3 body, pro přednášející myslím 15 😉

fanys
24. dub 2009

ahoj kolegyne 😉

Moc obdivuju ty co jsou na mateř.nebo na rodičáku a plánujou se vrátit do zdravotníctví.Já jsem teprve 4 měs.po porodu ale už s mým tehu se mi konečne ulevilo že mám důvod si vyvětrat hlavu,nabrat elán,třeba znovu získat ztracené iluze co týče naší práce,jak někdo moc hezky říká poslání 😒 co já sama tak cítím ale když se nad zdravotníctvím oběcne zamyslím tak mi to přijde k smíchu.Bohužel.Do nemocnice nebo amb.se vrátím jen když bude nejhůř,kdysi jsem říkala že bych v živote nedelala neajkou prodavačku ale na druhou stranu služka jako služka,a to nemluvím o ohodnocení,chování pac.i dr.,nedostatek personálu,podcenování vzdelání,sbíraní boudu ve svém volnu a za vlastné peníze a vůbec ten celý systém je k ničemu,akurát moc hezké vybíraní pětistovek za přednášky,certifikáty a uprky domu....
Jsem sestrou 10 let a vedět že se nekdy tak proberu a budu zoufalá že vlastne nic jiného neumím....je des.Tak jsem se taky rozhodla vzdlelávat co s dvojčaty bez hlídaní půjde dost těžko ale doufám že se zdrav.přijdu pouze jako pacient.
Držím palce všem těm co je neopustila víra že bude líp.

berunda
25. dub 2009

Fanys, uplnes tebou souhlasím. Mě práce bavila. dělala jsem na pooperačních jipech, kardiochirugii a chirurgii.
Na této praci mi vadí to že je nedoceněná. Z důvodu nedostatku personálu jsem ale nemohla práci dělat tak jak bych měla. Na jipce jsme měli na starosti i tři ventilované pacienty a čtvrtýho např, agresivního. Při takové směně se mi opravdu chtělo brečet.
Ještě do toho ty prdlý kredity. chápu že se maj sestry vzdělávat, ale proč ve svém volnu a za své peníze a i na mateřské dovolené.
Třeba bude líp🙂

sayast
27. dub 2009

fany, beru, plne s vama souhlasim.
ja delala na chirurgii na septice. kolikrat jsem mela 6 nocnich dvanactek tydne nebo volno jen po nocni, padala na hubu. stav pacientu byl 25 lidi a na ne sama ja jako sestra+ osetrovatelka. musim rict ze uprimne jsem se ze syndromu vyhoreni lecila cele tehu ☹
perlickou je, kdyz jsem oznamila ze jsem tehu, rekla jsem ze jsem ochotna za prijatelnych situaci jeste slouzit. prvne se nastvali kdyz jsem odmitla nocni. pak me sesadili na osetrovatelskou praci a mela jsem se starat o 13 lidi-z toho 10 lezaku a 2x MRSA 😅 . kdyz jsem po takovem vikendu kdy se ani nenaobedvala prinesla PN, tak jsem se dozvedela ze jsem u nich skoncila 😅. To je divne ze vlastni dite pro me bylo dulezitejsi, ze 😅 😀
nevim jestli se tam vratim, zatim o to nestojim

taky jsem slysela, nevite nekdo. jsem registrovana sestra a pristi rok budu zadat o prodlouzeni. body mam nasbirane a 2 roky praxe (pak jsem otehotnela), ale k tomu aby mi to prodlouzili pry potrebuji 3 roky praxe. To mi ty body teda propadnou a ja prijdu o registraci?

marku
10. led 2012

ahojka sestřičky🙂, já se určitě do zdravotnictví vrátit chci, jen teď zvažuji jestli na své původní místo...hlavně kvůli pracovní době... s dětmi nemám šanci je dávat do školky a vyzvedávat také ne. Ale hlavně co bych se chtěla zeptat. Nevíte kolik si tak vydělá sestra na ambulanci a při jakém úvazku?Protože je mi jasné, že sestra s 20hodinami týdně nebude mít to samé jako sestra se 40h.Ale tak orientačně jestli někdo děláte na ambu, nebo oněkom víte prosím o info. Já totiž nemám absolutně tucha. děkujííí

myky
18. bře 2013

@anika
@lenkabu
@mikca
@odefa
@abel
@kominka
@larunnka
@zimnivanek
@simoch
@jetynka
@liza
@hancazivocich
@marku
@fanys
@sayast
@berunda
@matru
@luucia
@kaleilah
@mirin
@betka007
@flor1
@mmisak
Ahoj jsem taky zdravotní sestra a chci se vrátit do zdravotnictví. Ale asi taky někam do AMB na půl úvazek. Moc si to nedovedu představit někde na směnách. O penězích radši nepřemýšlím....☹
Abych se mohla v klidu vrátit šla jsem na VŠ. Prosím Vás o pomoc s dotazníkem k mé bakalářce. Týká se očkování dětí proti pneumokokům a potřebuji názory zdravotníků. Moc děkuju za ochotu a pomoc.
Dotazník se týká pouze očkování proti pneumokokům!
Zaškrtněte pouze jednu odpověď nejbližší Vašemu názoru pokud není u otázky uvedeno jinak.
http://www.survio.com/survey/d/F9P9U6H6F8C9P7Y5C

jetynka
19. bře 2013

To je tady tolik zdravotníků???To je hezké 🙂 Já jsem totálně v háji ☹, chtěla bych být pořád zdravotní sestrou, jen při třech malých dětech mohu zřejmě zapomenout, navíc tam kde jsem pracovala před MD tak tam se nehodlám vrátit, byla to JIP a to svinstvo kolem hrůza a sestry kolegyně raději ani nemluvě ☹
Je tu nějaká sestřička z Ostravy???co pracovala nebo pracuje ve fakultce???popř.pracuje někde na nějaké ambulanci?díky 🙂

matru
20. bře 2013

@myky vyplněno 🙂

myky
20. bře 2013

@matru děkuji

hancazivocich
25. bře 2013

@myky - vyplněno..

zuuuzaaa
25. bře 2013

Já jsem taky zdravotní sestra, a nevím zda se vrátím do zdravotnictví...na oddělení kde jsem byla se mi moc zpět nechce, spíše to vidím na nějakou ambulanci nebo nevím...jsem momentálně v rozpacích z toho...ještě mám čas o tom hodně přemýšlet...

myky
26. bře 2013

@hancazivocich děkuji 🙂 . Jsem zoufalá 😅

cirrusa
11. zář 2013

holky zdravotní sestřičky, prosím dotaz - setkaly jste se někdy s tím, že vaše kolegyně (zdravotní sestry) mají titul PhDr.? Co přesně potom vykonávají a co vystudovaly? Díky

luissi
18. srp 2014

ahojte-taky jsem zdravotník a v nemocnici jsem delala na Interním oddělení 12l,před měsícem jsem se přestěhovala do jiného města a zvažuji o jiném zaměstnání než nemocnice (zdravotnictví). Je to velmi náročná práce a nedoceněná.

sromulenka
21. říj 2015

Ahoj holky,
obnovuji diskuzi 🙂 Po prvním porodu jsem pracovala na novorozeneckém a nyní po druhém mám zkrácený úvazek- Pěkné čisté prostředí a ty voňavá miminka. No ale celý den v práci, svátky, víkendy. Teď jsem dostala krásnou nabídku pracovat v dětské ambulanci, kde jsou pěkné peníze, příjemná doktorka a to hlavní - nemusíme furt řešit hlídání, jak při dvanáctkách v nemocnici. Takže ji vezmu všemi deseti a od ledna jdu do ambulance.

barcav
21. říj 2015

já sice nejsem sestřička, ale laborantka, teď v prosinci se budu vracet do práce po šesti letech, mezitím se částečně změnil kolektiv, změnil se softwer, nové přístroje, no jsem na to zvědavá, budu se muset vše znova učit 😨

katamisaadamek
7. únor 2016

Zdravím maminky zdravotní sestry- mám dotaz - kolik platí soukromníci na hodinu v ordinaci? zdá se mi 100kč hrubého opravdu málo, nehledě když se pracuje na 300procent. Moc Vá, všem děkuji za odpovědi - má být plat od hodiny, nebo stanovit minimální mzdu?

premier_clinic
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kimh
25. dub 2017

@katamisaadamek dobrý den, mam na vás dotaz, jak to dopadlo s práci a vaším platem? Kamarádka ma nastupovat na malomeste k obvodnimu lékaři a ten ji řekl, at si řekne kolik chce a ona neví kolik se to pohybuje. Díky za odpověď 🙂

filipatereza
3. kvě 2017

Hezký večer, sháníme do zubní ordinace na Praze 6 v Dejvicích sestřičku/zubní instrumentářku na 3 půldne týdně (jedno dopoledne úterý a dvě odpoledne středa a čtvrtek, dohromady 12-15 hodin týdně).. Nástup od září 2017.Jedna ordinace, kde se střídáme dvě doktorky a sestřičky,rodinné prostředí. Ráda napíšu více...

miri662
15. říj 2018

@mayda1 sice komentuji až 12 let po vložení příspěvku, ale což😀 Jako byste mi z duše mluvila..já studovala na sestru 9 let! 4 roky zdrávka, 3roky Bc., 2roky Mgr. v pediatrii...no a hned po státnicích jsem šla na mateřskou.. takže zase tři roky doma - může se někdo do práce těšit více než já? Ano, jdu do špitálu, ano, budu dělat 12-ctky, ale člověku to chybí..jdu na 75% úvazek k fyziologickým novorozencům a těším se..

prostejina
15. říj 2018

Diskuze je stara, ale třeba se to tu oživí zkusenostmi 🙂
Já se vratit nechci. V žádný jiný práci (a to jsem jich během studia vystřídala několik za tech 7 let) jsem nezazila tolik šikany ze strany kolegyn, stresu a silenejch služeb, kdy jsem jela tři pa-ne 3x za měsíc. Do toho samozřejmě směny v týdnu, 12 hodinový. Nemám taky kam dávat děti, moje mamka stále pracuje, a abych je strkala v 5 ráno do školky, abych byla v 6 nastoupena na směně (nemocnice je od nás daleko), tak je tyrat nebudu 🙂 a manžel je dr, takže ten by taky těžko pomáhal, když sam slouží i 72 hodin vkuse. Takže tak 🙂

moxha
15. říj 2018

Také nemám v plánu se do zdravotnictví vrátit.Jen netuším co budu dělat....

miri662
16. říj 2018

@prostejina to mě moc mrzí. Ono je to i o lidech..i o nastavení špitálu... nevím, kde jste pracovala, ale v dnešní době, kdy jsou sestry vzácnost si můžeme diktovat podmínky..( já jsem ale z většího města). Můj muž je také lékař, ale 72 hodin v kuse rozhodně neslouží.. naštěstí.

verik87
16. říj 2018

Vracet se budu,ale do soukr.ambulance. Do nemocnice na směnný provoz už nikdy.Ty směny byly šílené,nikdo nebral ohled na to ,že jsme také jen lidi a máme i osobní život,že nežijeme jen prací. A co si budeme povídat,v ženském kolektivu se vždy najde jedná,co bude dělat peklo Chlapi se pošlou do....a vše dobrý,ale ženský se dokáži pomlouvat a dělat naschvály dost dlouho. V bývalé práci byl strašný kolektiv. Dvě sestry do sebe neustále narážely a odnášelo to celé odděleni. Ještě,že jsem zavčasu odešla.

prostejina
16. říj 2018

@miri662 jojo,je to o lidech 🙂 našli se tam i fajn kolegyně, ale bohužel valná většina měla takový problémy s chováním, ze dostaly i třeba napomenutí, nebo se to muselo řešit s nejvyšším vedením, protože se děla kolektivní šikana. Takový stresy, co jsem před každou směnou zažívala, to bych nikomu nepřála.

miri662
16. říj 2018

@prostejina tak to je docela síla no :( a je to až alarmující, když se takovéto chování objevuje u zdr. sester ..🙈

miri662
16. říj 2018

@verik87 to je hrozný! Já práci sestry miluji, je to poslání a naštěstí jsou ve větších městech větší možnosti měnit oddělení, pracoviště, diktovat si úvazek..jinak nevím jak bych to řešila..

miri662
16. říj 2018

@katamisaadamek 100 Kč hrubého je opravdu málo! 170Kč/ hod.

sromulenka
24. říj 2018

Vzala jsem nabídku práce v dětské ambulanci. Jsem tam sama,(s paní dotorkou😉) a mám klid. Pěkné barevné prostředí, někteří malí pacienti jsou i mými oblíbenci. Peníze lepší jak v nemocnici. Svátky, víkendy, volné. A mám další aktivity, které můžu dělat pravidelně, díky ranní směně... Ve zdravotnictví jsem stále, denně odebírám krev malým pacientům, i mým dětem, když je třeba a jsem moc spokojená.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru