Vrátíte se po porodu k práci zdravotní sestry?

majkyz
10. bře 2006

Ahojky! Moc by me zajimalo, zda jsou tu nejake sestricky a jestli po miminku planuji navrat do nemocnice nebo budou radeji hledat neco mene narocneho a s mensimi riziky nemoci, ktere si mohou donest domu k detem...

anika
11. bře 2006

Ahoj, som momentálne na rizikovom, takze do práce nechodím, ale tiež rozmýšlam, že sa po materskej do bývalej roboty nevrátim. Mám svoju prácu rada, ale nechať sa zdierať ako otrok je niekedy nad ľudské sily, možno len vymením špitál, uvidím, teraz mám iné priority.Pa

majka07
11. bře 2006

Majkyz, sice mám na tento obor školu, ale nakonec to nedělám 🙂 nemám žaludek na to, jak se některé sestry aj doktoři chovají k pacientům. Zažila jsem to z obou stran....kámoška má dvojčata, do nemocnice se vrátila a pokračuje v nemocnici dál, momentálně ale čekají třetí, tak půjde za chvilu na mateřskou, ale prý se do nemocnice zase vrátí.....pracuje na infekčním a baví jí to tam a mají super kolektiv.

nika
11. bře 2006

holky, sice nejsem tento obor ale jedna z nejbližších kamarádek je zdravotní sestřičkou, a podařilo se jí po mateřské nastoupit do ordinace, před tím dělala na fakultce, směny dojíždění, a teď ordinace v místě domova, jen ranní, superní doktorka, jen trošku méně přístup k novinkám a frmolu jako v nemocnici. ale zase když je malé dítě, tak je to výhoda.

boruvka
11. bře 2006

Já jsem taky zdravotní sestřička. V září se budu vdávat a pak chceme miminko.Dělám na tři směny, ale ted mi to nevadí. Ale až budu mít děti tak si to neumím představit. Ale vím když půjdu do ambulance tak zas nebudou penízky. Prostě to naše zdravotnictví je celý na.......... . Borůvka

andylu
21. bře 2006

Ahojky,já dělám sestřičku taky.Doma jsem byla s malou 2 roky a pak jsem šla do práce. Je pravdou,že pokud bych neměla perfektní zazemí rodiny tak bych to zvládala hůře,ale na druhé straně nedovedu si představit jak bych to dělala mít jen ranní služby a já bych každé ráno malou táhla na 6.00 do školky. Teď sice pomalu uvažuji kdy půjdu na ranní služby,ale mě se ještě z akutní medicíny nechce a tak bych to chtěla vydržet alespoň do její první třídy.Jinak pokud se někdo nechce vracet do nemocnice poohlédněte se po domácí péči.Služeb je tam postatně méně a pracovní doba je přeci jen vonější.Ahojky 😉

pavla007
21. bře 2006

ahoj, ja jsem sice vyskolena, ale bohuzel uz tenkrat by me to neuzivilo, tak to nedelam. Ale porad se citim jako zdravotnik, takze vsechny zmeny peclive sleduju a drzim palce pri stavkovani a tak.
Rada bych poradila, ale i holky ze skoly bud delaji neco jineho nebo po detech uz uzstaly doma, nebo zadne jeste nemaji :o( drzim palec at to vyjde

petras
28. bře 2006

Ahojky holky,před porodem jsem pracovala v nemocnici na 12h směny,pak se narodilo mimčo a já byla doma cca do 1 roku.A to už mi doma začalo "harabat",a navíc,co si budeme povídat,3500 Kč moc k žití není.Tak jsem šla na částečný úvazek k praktické lékařce.Teď budou malé 3,a chci se vrátit do směn,protože tím získám mnohem více volného času,a navíc moje drahá polovička dělá od 6h,tak někdo musí malou vodit do školky (ale bez pomoci babičky by to šlo těžko).Pa 🙂

hancazivocich
4. dub 2006

ahoj,
jsem sestřička a plánujeme rodinu. Tu práci mám ráda a pokud to aspoň trošku půjde, tak bych se chtěla vrátit. Dělám na 12 a vyhovuje mi to.
Infekce? Tak tu my taky občas máme. Myslím, že riziko se dá dost dobře snížit - když si dáš sprchu než jdeš z práce a pak ještě jednu doma. Kolegyně, co má malé dítko to taky tak dělá. Občas se opravdu dostaneme do poměrně dost špinavých situací - a to nedovolím ani partnerovi, aby se mě dotýkal, dokud si nedám sprchu. Myslím, že když se naučíte chránit samy sebe i partnera, tak dítko zvládnete taky. A ne vždy musíš zpět na nějaké infekční oddělení. Jsou i čistší
P. S. - já pracuju na urologii

liza
7. dub 2006

ahoj,ja som tiež sestrička,teraz robím 12,zatiaľ mi to vyhovuje,lebo ešte nemám deti.
Plánovať môžem,ale všetko sa ukáže keď to bude aktuálne-či mi bude mať kto postrážiť dieťa,odviesť do škôlky,podľa toho akú prac.dobu bude mať manžel...
No uvidíme,a čo tak ambulancia?

jetynka
2. zář 2006

Já jsem taky zdravotní sestra, pracuju na metabolické JIPce takže humus, zpátky se rozhodně nevrátím,myslím že s dětma už se nedá pracovat na 3-směnný provoz,já pak asi už půjdu někde na ambulanci - praktický nebo dětský lékař, popř. ještě ORL.

mayda1
30. lis 2006

Jsem sestra už 12 let. Nikdy jsem nic jiného nedělala a celou dobou jsem na ARO. Obě těhotenství jsem zůstala až do konce 6. měsíce a mám krásné a zdravé děti. Mladšímu je rok a už půl roku jsem zpátky na 0,5 úvazku. Jsem spokojená. Možná mě někdo odsoudí, že se dětem plně nevěnuji. Ale takhle si mnohem víc vážím tzoho, že je mám.Nejsem ta strhaná a vyřízená matka 2 dětí. A hlavně strašně moc záleží na manželovi, jestli vás podpoří a jak moc je schopný se o děti postarat. Ten můj je naprosto skvělý. Tak se toho nebojte!!!

simoch
30. lis 2006

Ahoj všem, přidávám se do klubu sestřiček, které se ke své práci vrátily po mateř. dovolené.Než jsem šla na mateřskou pracovala jsem ve směnách a koncem těhotenství mě přeřadili na ranní na ambulanci a doma jsem zůstala necelé 3týdny před porodem, bylo to fajn.Malej má 4roky a 2měsíce a já jsem už přes rok opět v práci, ve směnách a jsem spokojená. Nedovedu si představit dělat něco jiného.Vše má své pro a proti a moc záleží na zázemí doma.

bibinka
3. pro 2006

ahojte, ja som tiež sestrička, momentálne na materskej.Malý má 15 mes.a ja vôbec neuvažujem , že by som sa vrátila späť na koronárku.Chceme totiž ešte jedno mimi. No a potom ,pokiaľ by sa to dalo, šla by som len na ranné smeny na nejakú ambulanciu. Neviem si dobre predstaviť, že by som odchádzala na nočnú a nechávala by som deti manželovi.Nie že by to nezvládol, ale máme takú dohodu.V dnešnej dobe sa dá všelijako robiť-aj na pol úväzku alebo len ranné. I keď práca na 12-tky má tiež svoje výhody-robila som tak 4 roky a plne mi to vyhovovalo. Lenže keď už mám dieťa, tak by to bolo optimálne pre tie nočné.

ka.te1
21. pro 2006

Ahoj holky! Já taky pracuju v nemocnici na 12tky, ale jako administrativní pracovnice. Chtěla sem se vás zeptat, jak jste v těhotenství zvládali noční služby a jestli vám je lékař nezakázal? Díky

simoch
6. led 2007

Ahoj ka.te1, po tom co jsem zjistila, že jsem těhotná sem odsloužila ješte asi 3 noční a potom jsem chodila asi měsíc jen na denní 12tky, aby si za mě mohli najít zástup a přešla jsem na ranní. Jednak mi to nedělalo nejlíp a za druhé mi to nedoporučila moje gyn.dr., prý jaký má matka v těhotenství rytmus dne, bude jej mít i dítě, ale u nás se to nezadařilo,malej měl celé šestinedělí otočený den a noc.Pak se to pomale upravilo.Takže vše je na domluvě a hlavně na tom o co si mimi řekne a věř, že si řekne. Tak se měj a držím palečky.

bibinka
6. led 2007

kate-1
počas tehotenstva by žena nemala robiť nočné smeny práve kvôli veľkej únave a tomu, že si naruší rytmus a cez deň si dostatočne neodpočinie. Je na to paragraf. Ale na vlastné riziko to môžeš robiť, ale ak by sa ti niečo stalo tak zemestnávateľ za to nenesie žiadnu zodpovednosť. Myslím, že kvôli miminku by si nemala tie nočné robiť, ale záleží na tebe ako sa cítiš a čo ti doporučí gyn.

kammka
23. led 2007

ahojky, jsem sestřička na interně, upřímně si nedovedu vůbec představit, že bych zůstávala v práci déle než týden po zjištění těhotenství... na podzim 2005 jsem potratila, jednou mi to úplně stačilo... po zjištění, že jsem těhule jsem odsloužila ještě 2 noční a při jedné jsem se nadýchala nezředěné dezinfekce, kterou někdo nalil do rozprašovače na čištění povrchů...nevím jestli to byla příčina ale zle mi bylo dost...krom toho v té době jsme tu měli několik vysoce infekčních pacientů, kteří ale nebyli indikovaní k izolaci na infekčním odd. (MRSA, erysipel,...) teď se snažíme od května, protože mám dg.pco, chystá se mi gynekolog napsat nějaké hormony, to těhotenství předloni byl v podstatě zázrak, bez léčby....
po mateřské, jestli nějaká bude, bych se do směn vrátila ráda, ale asi to bude neproveditelné...určitě se nevrátím zpátky na stejné pracoviště, budeme se letos stěhovat na venkov, takže se asi budu snažit najít něco v ambulanci.

zimnivanek
14. bře 2007

Ahoj,já souhlasím s Anikou! 😉
Tuhle práci mám moc ráda,ale musely by být k tomu jiné podmínky-dnes už není čas na pacienty a práci sestřičky jako takovou,je samé papírování,byly jsme bez sanitárek a ošetřovatelek,takže člověk si připadal spíš jako Ferda mravenec-práce všeho druhu,do frmolu vozit pacienty na op.sál jsme drhly postele a utíraly prach.Prostě hrůza a děs a k tomu další nařízení a sbírání nesmyslných bodů!! 😠A ve finále směšná výplata! 😀 Zdravotnictví v naší republice je jedním slovem KRIZE a neoceněná práce!!!!!!
Do třísměnného provozu už bych se nikdy nevrátila a to už jen kvůli dětem a budu moc uvažovat jestli zdravotnictví neopustím definitivně.Moc mě to mrzí,ale za takových podmínek se toto povolání opravdu vykonávat nedá!!!
Je to můj názor...

lenkabu
22. bře 2007

Ahoj v mnohem souhlasim se zimnivanek,přesto bych se ráda po mateřské do směn vrátila.Akutní medicína mně baví, vždycky jsem ji chtěla dělat a nechce se mi tak brzy jít někam na ambulanci🙂)Myslím že kdybych měla čekat až děti odrostou, už nebudu na směny stačit..
Jen nevimjak to zvladat s pečí o prcka, hlídáním apod. U nás v nemocnici prácina půl úvazku dávat moc nechtějí, sloužíme i přes 200 hodin v měsíci a služby se nám občas mění ze dne na den...tak nevim ☹

larunnka
26. bře 2007

Ahojky, já jsem taky zdravotní setřička a myslím si, že se před infekcí ubránit v rámci možností dá, mě se nejedná ani tak o inf. tak jako o Vánoce, víkendy atd, které jsou v třísměnném provozu pasé. Miminko zatím nemáme ( jsem 6. po ET ), ale do nemocnice bych se nerada vracela právě kvůli směnám. Jinak já dělám na chirurgické JIPce.

mikca
5. čer 2007

ahoj, jsem zdravotní setra a už přes 3 roky jsem doma s dětma.asi bych se po mateřské do nemocnice nechtěla vracet, ale ve zdravotnictví bych zůstat chtěla.takže zbývá asi nějaký ten lekář na obvodě, já vím nic moc, ale alespon něco 🙂 a nebo bych si chtěla udělat nějaký kurz a rozjet na vlastní pěst. já nevim ale já si nedovedu představit že bych dělala někde jinde než ve zdr.vy jo????

kominka
15. srp 2007

Ahoj dělám taky ve zdravotnictví a po týdnu zjištní těhotenství jsem šla na neschopnost. Jsem teď v 8.týdnu a ten stres a zmatek jsem nezvladala a měla výčitky vůči miminku.Teď jsem v klidu doma a nemusím se stresovat, tahat postele, vstavat v pul páte atd. Do práce na směny už se asi nevrátím, protože bydlíme daleko od rodičů a nevím jak bysme to zvládali.

odefa
21. srp 2007

Ahoj sestřičky,mám ráda práci zdravotní sestry, ale v reálu mně velmi zklamala ☹ . Neměla jsem štěstí na kolektivy, ženské pořád každého pomlouvají a špiní.Z interny jsem odešla do hospice, kde je fajn, ale po roce a půl se už cítím dost vyčerpaná. Uvažuji, že teda práci sestry pověsím na hřebík.My se zdravkou toho moc neumíme a uplatnit se jinde bude asi těžké.Zajímala by mě vaše zkušenost, jestli někdo z vás zdravotnictví opustil,věnuje se něčemu jinému a hlavně jestli je jide třeba i více spokojen.. Díky a hezky den 🙂

odefa
21. srp 2007

A taky by mě zajímalo, jak to je,když se chce sestra po několika letech v jiné profesi vrátit ke zdravotnictví.. Je přece nutné sbírat kredity apod.

lenkabu
21. srp 2007

odefa: mrkni na stránky www.nconzo.cz, měli by ti tam poradit.

abel
25. srp 2007

Ahojky, jsem taky zdravotní sestřička.Moc děkuji za tohle téma,které je pro mne v současné době velice aktuální. Mám 2 děti- 11a6 let.Jsme na hlídání s manželem sami(až na hodinku nebo dvě).Manžel je soukromník-takže pořád v práci. Děti bývají velice často nemocné.Po prvním dítěti jsem se vrátila na internu do směn.Sloužila jsem i 4 týdny vkuse. Malou jsem skoro neviděla a nebo jsem byla strašně unavená. Po druhém dítěti jsem návrat odložila co nejdéle.Vydržela jsem to rok na dvanáctkách. úplně vyčerpaná jsem to vzdala.S manželem jsme byli skoro na rozvod. Musel pořád hlídat a nestíhal své zakázky.Šla jsem k jednomu soukromému lékaři uklízet.Když mě mohl vzít jako sestru, dal přednost paní s dospělými dětmi-je časově flexibilní.Jsem z malého města kde je špitál zprivatizovaný a sestry mají plat jak ve státním ošetřovatelky.Je mi jich upřímně líto. Jsou to hodné a pracovité holky.A já momentálně hledám úplně jinou práci mimo obor.Myslím si , že se ta práce nedá dělat bez 100% podpory v rodině.

odefa
26. srp 2007

Myslím si, že by člověk měl zkoušet i něco jiného - zvlášť když ho k tomu žene životní situace. Jednou jsme přece sestry a nikdo nám to nemůže vzít, vždycky se k tomu člověk může vrátit...alespoň myslím 😕

lenkabu
26. srp 2007

Odefa: máš pravdu, vrátit se můžeme vždycky. u téhle práce vždycky hodně hrozí syndrom vyhoření,pak je výborné na chvíli vypadnout z oboru. Já jsem pracovala před otěhotněním jen rok,tak jsem zatím ve fázi kdy mně to moc baví a spíš vymýšlím jak se vrátit.

abel: v malých nebo soukromých nemocnicích je to s platy špatné. Já jsem dělala ve fakultní nemocnici a na peníze jsem si nemohla stěžovat. upřímně říkám,že i když mám tu práci ráda, za peníze co mají holky v malých špitálech bych to nedělala.

mikca
26. srp 2007

no počkej lenkabu, vždyt jsou tabulky podle kterých se vyplácí mzda, jedině že by v malých měli nižší osobní ohodnocení a různé příplatky....toto je nyvýhoda třeba u praktiků, že ti dají tabulkový plat a tím to končí, takže ve finále máš něco kolem devíti 😝 i mín 😝

lenkabu
26. srp 2007

mikca: my měli dost příplatků, dělala jsem na jipcetak to bylo i tím. A fakultka má peníze takže nedělá to co menší nemocnice...že když přidají zákonodárci,tak se zvedne základ,ale sníží osobní ohodnocení. A osobko jsme měli pěkný. Samozřejmě byly ty peníze vyhnaný taky přesčasama...já to tady klidně napíšu,snad to nebude nikomu vadit..Když mi po 3 měsících přiznali osobko,tak jsem brala aspoň 16 000 a tak po půl roce se mi několikrát zvedlo a pod 17 500 mi výplata nešla. A třeba po Vánocích když se zjistilo že fakultka vydělává (nechápu jak může mít nemocnice zisk,ale stalo se 😨 ),tak aby to nemuseli danit tak každý zaměstnanec dostal jen tak 3000 navíc...to je to čeho vse v malý nemocnici nedočkáš.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru