Vrátíte se po porodu k práci zdravotní sestry?

majkyz
10. bře 2006

Ahojky! Moc by me zajimalo, zda jsou tu nejake sestricky a jestli po miminku planuji navrat do nemocnice nebo budou radeji hledat neco mene narocneho a s mensimi riziky nemoci, ktere si mohou donest domu k detem...

betka007
26. říj 2007

flor1 zo zakona nesmies robit nocne smeny a mali by ti upravit pracovnu dobu,ak o to poziadas, mozu ti ju aj skratit. Ja som oznalňmila hned, ze som tehotna, robila som na septickej chirurgii, vrchna mi povedala, ze si mam dat rizikac, ze tam nesmie zostat, nedovolila mi ist sluzit ani na ambulanciu do kartoteky. Inac, mozes napr. zdvihnut vec tazku do 2,5 kg a tak... Neviem na akom odd robis, ale nemyslim si, ze by bolo idealne tahat sa s postelami, pohybovat sa v infekcnom prostredi a manipulovat s dezinfekciou..a tak podobne...

betka007
22. lis 2007

Ahojky, je tu niektora co che zacat studovat popri materskej? Myslim, ze to budem aj tak potrebovat, ked sa budem chciet vratit po materskej do prace. Mam normalnu zdravku. Uvazujem o bc. dialkovo. Hm?

zuzik03
22. lis 2007

Cau Betko, zdravotni sestra sice nejsem, ale studium pri materske zvazuju rovnez, mam pocit, ze ten "volny cas" musim nejak vyuzit 😉 samozrejme chapu, ze realita bude asi trochu jina, ale treba to pujde.

betka007
22. lis 2007

ahoj zuzik a uz vies co by si studovala? jasne.. volny cas.. no niekto si fakt mysli, ze na materskej nic nerobime 😉

lenkabu
22. lis 2007

Já jsem o tom uvažovala,ale Bc. nechci a nevím co jiného. Budu chodit hodně na semináře, aspoň budou kredity a já úplně nezblbnu z plínek a kašiček😉

betka007
23. lis 2007

lenkabu.. no tak to ano, aspon nejake prednasky, ked bude trochu volna 🙂 , ja si chcem urobit nejaku skratku pred menom, lebo sa nechcem dockat toho, ze by som bola preradena na ,, sestru 2. urovne,, ... Ale uvidim, ako to vsetko dopadne, ci m vobec niekam prijmu, alebo ci sa vobec este vratim do zdravotnictva 😎

lenkabu
23. lis 2007

Já se vrátím určitě a časem si chci udělat ARIP protože mi přijde že je to jediný co má pro mně smysl když chci dělat intenzivní medicínu 😉 Zkratku mám trapnou za jménem,s tou mně snad nepřeřadí 😀

zuzik03
24. lis 2007

Betko, jeste nevim, ale mam doma pripraveny prehled VS a VOS, ktery vychazi v ucitelskych novinach, tak treba neco vyberu 🙂 ja uz teda VS mam (ekonomku), ale byla to trosku neprava volba a stejne mam pocit, ze nic specialniho neumim... Asi bych chtela uplne zmenit obor, uvidime kterym smerem 😉

betka007
24. lis 2007

jejda holky, mne sa tak do toho studia vobec nechce. a tie blbe kredity, co zaviedli.. pripada mi to ako nejaka honba... niekedy ma to donutilo ist na prednasky, ktore ma vobec nazaujimali,ale body su potrebne... som zvedava, co prinesie dalsia vlada 😎

mirin
13. říj 2008

Ahoj holky!
Tak já jsem tu asi zvláštní případ. V 15 jsem se rozhodla, že chci být zdr. sestrou. Na zdrávce jsem odmaturovala, praxe mě bavila, i když mi dost vadilo chování některých sester k pacientům a tak, a byly věci, který jsem těžko rozdejchávala.. Protože jsem byla dobrá na jazyky, prchla jsem ze zdravotnictví a vystudovala na FPE ruštinu a angličtinu. Rok jsem učila na střední škole, ale dost mě to zklamalo. Teď jsem na mateřské a pomalu přemýšlím, co budu dělat potom. Láká mě totiž hrozně se vrátit do nemocnice, ALE:
- můžu se vůbec vrátit, když nemám žádnou praxi ani registraci? (byla bych zřejmě jen vynašečka mís a bažantů když nemím Dis. ani Bc. v oboru)
- zvládnu pracovat na směny při malých dětech a bez hlídáníchtivých babiček?
Všichni mi říkají, že jsem blázen, ať jdu někam do firmy, když umím jazyky a tak...ale mě to prostě láká, medicína mě vždy přitahovala a kdykoliv jdu do nemocnice za někým na návštěvu, nostalgicky vzpomínám na praxi. I když to bylo teda někdy docela o hubu, připadala jsem si užitečná, ráda jsem pomáhala lidem...

mikca
14. říj 2008

ahoj mirin to že nemáě praxi ani registraci nejspíš nevadí, jelikož si je můžeš dodělat a to tak že bud se necháš přezkoušet nebo budeš chodit na semináře a sbírat bodíky potřebné k zaregistrování..což bude asi hoodně náročně, ale myslímsi že by jsi měla teda jasno jak to vlastně chceš , alby jsi se do něčeho nepouštěla a pak do toho nešla....já jsem už nemocnici zavrhla kvůli sménám, takže chci někde splašit něco na obvodě....a asiuž mám dost toho , aby se po mě někdo "vozil"...ale jestli se do tho pustíš tak budu držet palce at ti to vyjde práce je to pěkná náročnáa nedoceněná..ale víš že to co děláš, má nějaký smysl a to všechny práce teda nemají
🙂

mirin
14. říj 2008

Registraci lze získat i přezkoušením??? A co se vlastně zkouší, teorie, praxe...? A kdo to vůbec zkouší? Asi bych dostala místo i bez registrace (třeba ve Stodě), ale to bych si bez dozoru nemohla ani píchnout...? 😠
No Mikčo, asi na tom nakonec budeme stejně, přece jenom asi upřednostním svoji holčičku před svými ambicemi a najdu si něco jen na ranní směny no... Ale mrzí mě to a bude už asi pořád....... ☹ ☹ ☹ čím dýl jsem pryč ze zdravotnictví, mám pocit že mi ujíždí vlak až jednou ujede úplně ☹

mikca
15. říj 2008

mirin jj jde to..dělá se to když nenasbíráš body a chceš dělat sestru tak myslím někdo z ministerstva něaká komise by tě měla přezkoušet..a zkouší se převážně z teorie, ale samozřejmně musíš znát i běh odd...jako oše anamnézy provoz a tak..ale převážně teoreticky....
Je to špatný s tím když tu regostraci nemáš byla by jsi opravdu jen takovej poskok sester co jí mají nabo mají spec. vzdělání..takže ja pak otázky jestli by tě to pak bavilo
Ale třeba ten nesmysl s registracema jednou zruší až budou děti větší a sejdem se třeba v Plzní ve FN 🙂

mirin
16. říj 2008

Mikčo no právě... Při dětech (teda zatím při jednom) nemám zrovna čas něco študírovat a jezdit po zkouškách apod. a je fakt, že kdybych nemohla pracovat samostatně (i když bych se samozřejmě musela zas otrkata zaučit, leccos jsem už zapomněla) tak by mě to fakt nebavilo... no tak uvidíme, co nám budoucost přinese... Ty registraci máš? Ale stejně se asi do směn nevrátíš kvůli dětem viď??? Já to právě vidím takhle: práce sestry by mě moc bavila, dejme tomu, že bych i získala registraci, ale představa, že děti přijdou ze školy a já tam pro ně nejsem... ☹ ☹ ☹ jedině, až by byly větší... jenže to už asi budu zas úplně mimo, medicína jde dost dopředu ☹

mikca
17. říj 2008

jo registraci mám do 2011. ale co pak nevím..je strašně nesravedlivé že,když jsme na mateřské musíme ty body schánět stejně a ve stejném množství jako sestry co jsou v práci 😝 ...už vidím jak by se tvářil přednášející kdyby tam někdo přišel s miminem... 😀
nevrátím se do směn teda aspon pokud budou děti malé...já budu muset nastoupit už příští rok v červenci a to budou malému tři a to je fakt děsná představa že bych chodila na směny.....noi ale pokud zas neseženu práci na obvodě tak vůbec nevím jak to bude...mám ted práci na plicní ambulanci na dva dny v týdnu a chtěla bych si to držet, tak budu doufát že rozšíří pracovní dny..jinak fakt nevííím ☹ ..je to děs

lenkabu
17. říj 2008

Ahoj 🙂

mirin:nejsem si jista,ale rikalo se ze do urcite doby po ukonceni studia zdravky musis mit nastupni praxi jinak vzdelani neplati...ale asi se to zrusilo se zavedenim registrace.

Ja ji nemam,nesplnuju 3 roky praxe a ujistuju vas ze poskok jsem nebyla...v tom nedostatku sester co ted panuje stacilo kdyz v praci zjistili ze jsem schopna a delala jsem vsechno 😉 Je to jak kde.

A do smen se vratit chci,snad to zmaknu na castecny uvazek a deti si navzajem pohlidame se svagrovou + o vikendu rodice.

Az bude Vande rok,chci se zeptat na neco jako ma mikca..tak 1 nebo 2 dny v tydnu.Nejradsi bych teda zpatky na JIP,u nas na plicni by to asi i slo,nedavno byla dokonce docasne zavrena pro nedostatek sester,tak tam by po mne asi hrabli.Ale laka mne zkusit neco jinyho,nekdo mi doporucoval dospavak ze tam hledali primo maminy na matersky na castecny uvazku.Uvidim 🙂

mikca
17. říj 2008

lankabu já jsem nikdy neslyšela o tom že by ti vzdělání které si uděláš nemělo platit jen proto že nenastoupiš do oboru..přece tam kdykoliv můžeš nastoupit a tu nástupku si udělat... 🙂
a to že na registraci musíš mít tři roky praxe je taky divné jelikož já mám dva roky a dostala jsem jí do roku 2011..tak to je dobrej chaos co 😝 ..no každopádně celé registrace jsou pěkná kravina kort když se tu uplně míjí učinkem, jelikož všichni chodí na přednášky za nejvíc bodu a je jedno o čem to je...třeba sestra jde na přednášku pro fyzioterapeuty a pod.....takže o ničem... 😠
je fakt že tě dnes vemou všude jelikož je nás málo...ják jsem na tom plicním tak po mě registraci chtěli taky..prostě se tík kryjou

lenkabu
17. říj 2008

mikca:to je uz dlouho co jsem to slysela,asi to neplati. Driv se dalo registrovat hned,ty tri roky plati myslim od roku 2006.

mirin
18. říj 2008

Lenkbu: já jsem tohle taky slyšela, ale je to už několik let, že když si do dvou let neudělám nástupku, je to jako bych zdrávku vůbec neměla... Nevím, jestli je to pravda, a nevím, kdo by mi to mohl potvrdit nebo vyvrátit....
Mikca: jo jo, tři roky musí teď být praxe...

berunda
22. dub 2009

Ahoj setřičky
chci se vás optat na sbírání bodů během mateřské? sestra má právo an mateřské povinosti.......
Vůbec s tím nesouhlasím.
Máte náke tipy na internetové kurzy kde získat rychle nake body.

berunda
22. dub 2009

Ahoj setřičky
chci se vás optat na sbírání bodů během mateřské? sestra má právo přece na mateřskou dovolenou.
Máte náke tipy na internetové kurzy kde získat rychle nake body.
Nake ineternetové stranky ohledne seminářu, měl jste někdo své mimcčo sebou na semináři, já nemám hlidaní. díky

luucia
23. dub 2009

Ahoj Berundo,
na mateřské se body sbírat musí...nebo já je teda sbírám, pže je ještě nemám a příští rok mi registrace končí 😒
Dělala jsem si kurzy na www.euniverzita.eu 😉 nasbírala jsem tam 9 bodů 😉

mikca
23. dub 2009

ja ziskala nejake body tady...navim jak u lucii ale tadyse to musi platit..ale aspon neco...http://www.vzdelame.cz/ucebna/

luucia
23. dub 2009

mikco, tady se to taky platí 😝 ale nám to proplácí zaměstnavatel, tak mi to neva 😀

kaleilah
24. dub 2009

Tak já i když bych se ráda vrátila, tak mám asi smůlu...otěhotněla jsem chvilku po škole, v nemocnici jsem pracovala chvilku, pak jsem nastoupila na rizikový a jsem vlastně bez praxe...do naší nemocnice se vrátit nechci ani náhodou, u praktika nemám šanci, drží si to starší sestřičky nebo je to přes známé...a i finančně by se nám to nevyplatilo, hlavně když teď čekáme druhý, takže bych se do zdravotnictví vrátila asiaž po 5-6 letecha s půlroční praxí nemám šanci ☹ Tak mám asi jedinou možnost, začít si při dětechdělat VOŠku, bud PAnebo jít trochu mimo obor na sociálku-kde mám zase jistější pracovní dobu, nedělala bych na směny... 😅

luucia
24. dub 2009

Já se k práci zs vrátit moc chci...už ted uvažuju o pár směnách do měsíce...ale mm má časově náročnou práci, hlavně každý den jinak, někdy i do noci, tak se to nedá moc skloubit 😖 ráda bych se vrátila tam, kde jsem dělala, měli jsme super kolektiv, bavlo mě to...ale na směny už bohužel asi chodit nebudu moct ☹

kuchy
24. dub 2009

...ahojte sestřičky, taky přemýšlím,jestli se 🙂 vrátím do práce. Před těhu jsem pracova na ARU, jen 12hod.směny DDN-DN-DDa pořád dokola, lítáš jak blázen a vděk nikde žádný, jen samé šetření, nadávání a spousta lidí, co si svůj zdrav. stav zapříčinili svou hloupostí a nezodpovědností ☹ . Mám tu práci ráda, ale o jedno mimi už jsme kvůli ní nejspíš přišli, ve 24letech jsem zedřená jak kůň , mám problémy se zády, křečáky k operaci a s manželem jsme se s mým časovým harmonogramem nemohli moc sehrát. 😝
Vím,že musím mít rodičovskou jen 2 roky, kvůli financím a co pak, netuším. 😎

matru
24. dub 2009

Ahoj holky sestřičky 😵
já návrat do práce plánuju, ale až časem a určitě na zkrácený úvazek.Po prvím dítěti jsem se vrátila po 2,5 letech rovnou na plný a protože mi strašně pomáhala mamka, v pohodě jsem to zvládala. S odstupem času je mi ale hrozně líto, kolik víkendů a volných dnů jsem nebyla doma ale v práci, děti hrozně rostou a chci si je co nejvíc užít. Taže max. půl úvazek a minimum nočních, abych od nich tak často neodcházela večer.
Co se týče bodů, něco jsem posbírala před porodem a zbytek začnu lovit od září, stále kojim, takže zatím nebyla možnost delšího hlídání.A taky doufám, že se třeba bodový systém zruší.Rodičák mám na 3 roky, takže je dost času přemýšlet co dál 😉

luucia
24. dub 2009

matru, toho se právě bojím, že přijdu o to nejhezčí, co ted prožíváme, když půjdu do práce už ted 😒 mě se po práci fakt stýská, ale s malou je mi doma dobře 😵 pořád o tom přemýšlím a mám strach, abych toho jednou nelitovala 😕

kuchy, já dělala na pooperační jip, služby jsme měly krásný, většinou jen 3 dvanáctky v týdnu a 1x měsíčně víkend, takže pohoda 😵 ale u nás je spíš problém, že mm má hodně časově náročnou práci a skoro bysme se neviděli 😒

Myslím, že ty body nezruší, přišli by tak o dost peněz 😠

matru
24. dub 2009

Luucia: mně to tenkrát vůbec nepřišlo, to až ted když se zamyslím, že jsem každý druhý víkend bylas v práci tak je mi to líto.Pokud tě vyloženě neženou do práce finance, tak bych aspon ty 3 roky doma zůstala. A nebo taky zkrácený úvazek.A nebo další miminko 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru