Vymizení menstruačních bolestí po porodu. Vydrží to?

syrael
12. únor 2008

Nechci to zakriknout, ale po 8mi mesicich od porodu jsem dostala 1. menzes a byla jsem uplne v soku. Celozivotne trpim vyrazne bolestivym prubehem menzses, bez prasku nedam ani ranu...
A tentokrat - vubec jsem nezaregistrovala, ze jsem to dostala!!!Porad jsem cekala, kdy vypukne ta obvykla tortura a krvaceni v klidu po tydnu zkoncilo a po bolesti ani pamatka. Ted se desim jedineho - vydrzi to? Mate podobnou zkusenost?

konoupek
12. únor 2008

syrael,nechci tě nějak strašit,já sice kojila jen dva měsíce a pak dostala a asi po třech první menstruaci a taky byla úpně v poho.Jsem se radovala,jaký je to super,že mě nic nebolí ,ale ono se to časem zase horšilo a ted už zase bez prášků ani ránu 😠 .Musím si brát dva brufáče,jinak bych nemohla absolutně fungovat.Ale nezoufej,třeba to tak nemá každá 😉 .Ted jsem tě asi moc nepotěšila co? 😅

sisstin
12. únor 2008

já zatím měla druhou MS po porodu..fakt žádná bolest..ale taky beru HA..takže je to možná tím 😕

syrael
autor
12. únor 2008

konoupek, to je teda pech! taky se mi to nejak nezda...Ach jo, je mi jasny, ze asi nebudu patrit mezi ty stastlivkyne🙂 Jinak ibac je taky muj oblibenej fet a jak pises, bez dvou zaraz ani ranu☹

karotky
12. únor 2008

Tak moje první MS po porodu byla příšerná 🙄 a to jsem byla zvyklá na bolestivý průběh.Viděla jsem to dost tragicky,ale od druhé je to v pohodě.Nic nebolí a mám to jen 3 dny(oproti původním 7.dnům). 😉
Taky jsem někde četla,že po porodu občas i zmizí migréna. 😕

syrael
autor
12. únor 2008

karotky, tak me se to naopak protahlo - z puvodnich 4 dnu na tyden...Jestli by to zustalo takhle bezbolestny, tak je mi to celkem fuk, ale jestli se maj vratit ty bolesti, tak je to na pytel...

paolin
12. únor 2008

ahoj holky! ze zacatku byla menzes kratka a bezbolestna. postupne se to ale vratilo k bolestivemu normalu ☹ a migreny bohuzel pretrvavaji i nadale, ikdyz se trochu zlepsil prubeh. rika se, ze porod ma na organismus stejny efekt, jak kdyz se splachne..zachod. vse se muze domotat uplne jinak 😉

daasik
12. únor 2008

no ja mela menstruaci zatim po porodu jednou - v peti mesicich maleho a taky bez bolesti, radovala jsem se, ze uz to tak bude porad, tak jste me moc nepotesily 😠 protahla se mi z peti dnu na osm a ted uz zas skoro dva mesice nic, je to normalni?

bledulka
12. únor 2008

ahoj,tak téma pro mě velmi aktuální.Mám první MS po porodu (8 měsíců) a bolestivá trochu byla.Ale co mi víc vadí,tak je opravdu strašně silná.😝 Kam se hrabe krvácení po porodu. nemáte s tím někdo zkušenost-zda je to jen u první MS po tak dlouhé době a nebo zda mě to teď čeká každý měsíc?

paolin
12. únor 2008

holky, nechtela jsem vas zklamat - vyjimky potvrzuji pravidlo 😉
daasik - normalni to urcite je. rika se, ze telo potrebuje dalsich 9 mesicu, nez se dostane do normalu.

schnek
12. únor 2008

syrael, já rodila klasicky, HA momentálně neužívám, první MS byla v poho, druhá 1. den bolestivá, při třetí jsem 1. den myslela, že znovu rodím 😅 a od té další naprosto bez bolestí a bez problému. Jak kdybych ani žádnou neměla 😉

karotky
12. únor 2008

Bledulko..............mám kamarádku,která kojí a měla první MS jako Ty a pak už to bylo v pohodě.Neboj. 😵

bledulka
12. únor 2008

karot-díky,snad to tak bude.... jinak bych po příštím cyklu asi musela naklusat na gyndu...

miquel
12. únor 2008

já mám taky po porodu ms nebolestivou 😀 , už jsem to měla asi 6x a furt dobrý 🙂 dřív kolikrát nezabrali ani dva brufáče 😠
mám jí tak 4 dny slabounkou , ale je fakt že jsem nikdy neměla moc silnou
doufám že to vydrží 😉

jitka83
13. únor 2008

Ahoj, tak to ti závidím. Je fakt, že po dobu kojení i když sem pak do třech měsíců přikrmovala, tolik netrpěla, ale za to teď je to čím dál horší. Nikdy sem takhle netrpěla jako teď. Vždy mě bolí záda a když to vypukne, tak nemůžu dlouho stát, jak mě bolí celej spodek. Nohy mě bolí jako bych byla celej den v posilovně. A i dost hodně krvácím. Takže teď půjdu na gyndu a nechám si napsat antikoncepci, jestli se mi to po tom nezmírní. ☹ Ale to sem tě nechtěla vyplašit. Každej to může mít jiný. Třeba se ti to srovná úplně. 😅

syrael
autor
13. únor 2008

Tak to vypada, ze jista sance tu porad je🙂 Miquel a spol mi nalevaji optimismus do zil!🙂

syrael
autor
21. dub 2008

A jak jste na tom s pravidelnosti. Me se desne protahnul cyklus. Minuly mesic i 5 dnu a ted mam zpozdeni uz 10 dnu. Tehu test je negativni, takze to tim snad nebude. Zpozduje se vam to taky?A o kolik? Diky!

dvojka
22. dub 2008

Syrael - já dostala MS 13 měsíců po porodu císařem (kojila jsem)a bolesti nebyly vůbec žádné...Poté jsem měla opět cykly 27denní.Bolesti nastaly asi až třetí nebo čtvrtý cyklus a od té doby je to úplně stejný jako před těhotenstvým-to znamená opět bolestivá a silná MS,ale pravidelná...Ale myslim si,že se to MS upraví .

nensy
22. dub 2008

ahoj já nekojila jsem po císaři a MS jsem dostala po šestinedělí ty první mě dost brali potom už v pohodě 😀 ale mám to pěkně rozházený.to je na nic myslela jsem si že se to po porodu srovná

kim
22. dub 2008

Tak já po císaři a nekojení dostala MS hned po 6 nedělí, bolesti nejsou to je fakt, ale jsou velmi silné a to i přes HA 😠 ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru