Vyřizování po porodu - nesezdaný pár, poraďte

ebony08
28. pro 2013

Ahoj holky, prosím o pomoc, moje sestra je těhotná s ženatým přítelem - nebude se rozvádět. Jenže se jí nechce zjisťovat, co a jak můsí vyřídit, já jsem vdáná, takže my jsme problém neměli, ale nevím, jak je to u nesezdaných párů, abych to nakonec třeba nemusela vyřizovat já, nebo moje mamka třeba s plnou mocí.Prosím poraďte, moc děkuji za odpovědi a rady🙂) je to moje 1. diskuse, tak snad někde neudělám chybu, kdyžtak se omlouvám🙂)

blahova_andrea
28. pro 2013

ahoj. no hlavní asi je přiznání dítěte na matrice, aby mělo mimi otce v rodném listě. pokud ho otec hodlá uznat, tak musejí na tu matriku zajít. dá se to před porodem i po. my šli až po porodu, protože syn má příjmení stejně po mě, tak to bylo jedno. pokud chtějí příjmení po otci, tak je lepší to vyřídit už před porodem a ten papír pak vzít sebou do porodnice na příjem, aby se mimi rovnou jmenovalo po tátovi. jinak se bude automaticky jmenovat po mámě a přejmenují ho pak až zajdou na tu matriku pro rodný list. dál nevím co vyřizovat. záleží jak to mají s bydlením, jestli chtějí žádat nějaké sociální dávky a tak. ale jinak je to asi vše stejné jako u sezdaného páru. většina vyřizování se stejně týká spíše matky bez ohledu na otce....pojišťovna, mateřská, rodičovská apod. adresu dostane mimi taky automaticky stejnou jako je trvalá adresa matky, stejně tak zdravotní pojišťovnu.

ebony08
autor
28. pro 2013

mooooc děkuji za radu, určitě se jí bude hodit zajít na tu matriku🙂) díky moc🙂)

blahova_andrea
28. pro 2013

@ebony08 není zač. ono fakt záleží jak to spolu mají a na čem se dohodnou. podle toho se pak vše vyřizuje. nevím jak je daleko, ale určitě máš ještě čas a spousta věcí se stejně dělá až po porodu, něco se dozví i pak v porodnici nebo od kamarádek třeba....třeba se začne i sama zajímat. ty ani maminka za ni nemůžete přebírat zodpovědnost. bude maminkou a musí se naučit vše sama 😉

ebony08
autor
28. pro 2013

no na to jsem právě zvědavá, jak to bude zvládat🙂)tak snad dobře🙂děkuji🙂)

hedusska
28. pro 2013

na matriku bych šla předem... pokud chce mit prijmeni po otcovi..my taky půjdeme...s sebou rodné listy a občanky..🙂

ebony08
autor
8. led 2014

@hedusska děkuji🙂)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru