Vysoká děložní sliznice po kontrole. Co to znamená?

anetadr
17. lis 2011

Ahoj🙂 chtěla jsem se zeptat - byla jsem u dr. a ta mi řekla, že mám vysokou děložní sliznici a že pokud se to nějak neupraví, hrozí mi kyretáž. Jsem 8 měsíců po porodu a vůbec nevím, co to pro mě znamená. Máte s tím někdo zkušenost? Co to obnáší? Mám hodně nepravidelnou MS - před porodem jsem jí měla jak hodinky - tak mi to teď přijde zvláštní. Moc děkuji za všechny názory. Chtěla bych ještě alespoň dvě děti - ovlivní nám tato skutečnost nějak naše pány?

naty
18. lis 2011

@anetadr to ti řekla jenom s tou sliznicí?? Já, pokud se dobře pamatuju, sem měla taky vysokou sliznici, když sem byla na kontrole kolem 7m malýho a řekla mi, že sem zřejmě těsně přes ms nebo těhotná 😀 Ale jinak s kyretáží zkušenost nemám vůbec...

anetadr
autor
18. lis 2011

@naty no právě ona se divila - já jsem byla těsně před MS, ale i na to je prý vysoká. No, snad se to nějak upraví.

zoditka
18. lis 2011

@anetadr Ahoj, no mě napadlo to co píše Naty... nemůžeš být těhotná???

anetadr
autor
18. lis 2011

@zoditka nn těhotenský test mám negativní - a i dr. říkala že ne.

zoditka
18. lis 2011

@anetadr Anet a jak to ta dr. může vědět?! Takhle brzy by těhu přece nepoznala. Hehe a i přes negativní testík těhu být můžeš... ale né, nechci strašit (nebo naopak? 😉 )... být tebou, tak pár dnů počkám, zkusím znovu test a pak se uvidí. Jako já nevím, vyhrožovat kyretáží mi přijde od paní doktorky unáhlené... myslím, že tě zbytečně stresuje. Jinak kyretáž je vyčištění dělohy, dělá se to třeba po zamlklém těhotenství, v narkóze... tvé plány na děti by to neovlivnilo, já mám po kyretáži dva cvrčky a hodlám s plozením a rozením ještě pokračovat 😀 . Jo a jestli kojíš, nepravidelná MS je normální.
Tak snad jsem tě kapku uklidnila 😉 . Každopádně držím pěsti, ať se to vyřeší samo!!!

anetadr
autor
18. lis 2011

@zoditka díky moc. Já jsem to teď už dostala - a to po dvou měsících. Nekojím - kojila jsem jen 2,5měs.:( Dr. mě nestrašila - jen jsem se ptala, co to pro mě bude znamenat, kdyby se to tedy nelepšilo. Navíc to teď zase mám tak jako že jo a ne - je to prostě celé dost divné - jednou jsem to měla 3 týdny jen tak trochu, pak hned týden na to strašně silné - úplně šíleně, pak dva měsíce nic a teď zase tak napůl - no, prostě počkám, za 14 dní jdu na kontrolu a uvidím. Já jsem jen strašný plašan🙂

ducky
18. lis 2011

@anetadr Ahojky, já též byla na kyretáži, ptž se mi po HA tak nahromadila děložní sliznice, až už nebylo kam a začla jsem šíleně krvácet. Na hodinku mi uspali a vyčistili a vše v naprostém pořádku. 😉 Dneska mám dva prcky a žádný problém nebyl. Jen HA už nechci nikdy ani vidět 😝

zoditka
19. lis 2011

@anetadr Aha, tak to je jiná, tak to beru vše zpět... a pozvala si tě dr. po MS na kontrolu?
S plašením chápu, jsem stejná 😒 😉 . Tak hlavně klid, ju? Přinejhorším tě "vyčistí" a vše bude v pořádku, dělá se to v narkóze, nebolí to. A furt lepší kyretáž kvůli vysoké sliznici než kvůli zamlklému těhotenství, to mi věř ☹ .
Ale stejně držím pěsti, ať je vše v pořádku, ať nemusíš nic takového řešit!!!

anetadr
autor
19. lis 2011

@zoditka no tak to určitě - přijít o mimčo musí být šílené. Tak snad to bude v pohodě a když ne, tak to prostě podstoupím a pak už to snad v pohodě bude. Nevíš jak to je, kdyby sem třeba teď otěhotněla? My se tedy rozhodně nesnažíme, ale HA nemám a to je vždycky tak jako že by se něco stát mohlo - prasknout kondom či tak...

anetadr
autor
19. lis 2011

@ducky já už HA taky neberu a brát nechci - dost mě v jistých věcech utlumovala - bez ní je to paráda. Právě mě překvapilo, že je to takhle po porodu... no, snad se to tedy nějak vyřeší. Já jsem to teď jednou měla taky šíleně silné - tak jsem si začala brát ascorutin a pak se to trochu zlepšilo. Teď mi dr. napsala i něco silnějšího - tak uvidím.

ducky
19. lis 2011

@anetadr Tak ony mohly zapracovat hormony dělohy, nebo jsi se nedostatečně vyčistila po porodu, nevím. 😕 Každopádně kyretáže jako takové se bát nemusíš, to nic není a rozhodně to nebude mít vliv na případné další otěhotnění 😉

anetadr
autor
19. lis 2011

@ducky díky moc - snad to tedy bude nakonec v pořádku🙂

zoditka
19. lis 2011

@anetadr Nejsem dr., ale po tom všem, co jsme s manželem kvůli dětem absolvovali mám někdy pocit, že bych z fleku mohla jít dělat zkoušky (samozřejmě přeháním 😉 )... nicméně ze zkušenosti, vysoká děložní sliznice je pro těhu naopak dobrá, miminko se ti do ní zavrtá a nepustí se tě... až za 9 měsíců 😀 . Když je děl. sliz. nízká, mimčo se nemá kam zavrtat a prostě neotěhotníš.

anetadr
autor
20. lis 2011

@zoditka ok díky🙂 my tedy ještě stejně chceme chvilku počkat, ale kdyby se nám to poštěstilo, tak by jsme se taky nebránili🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru