Za jak dlouho otěhotnět po císaři? Kdy je to optimální?

anty
18. říj 2011

Mám otázku za jak dlouho je optimální otěhotnět po císaři, malému bude za chvíli rok a mně se zdá, že se nám tento měsíc podařilo zplodit dalšího potomka.

hojda
18. říj 2011

Já někde četla, že tak 2 roky jsou ideální, ale myslím, že už po roce by to nemusel být problém.

dlabinecka
18. říj 2011

Mě ted po císaři řekli, že by bylo dobré rok neotěhotnět. Ale znám docela dost holek, kterým se to podařilo a jediné co, tak se přiklánějí doktoři k opětovnému císaři. Když se stalo, tak se stalo 😉 Gratuluju!!

jankadudova
18. říj 2011

me doporucila dr dva roky 😉

romcovaklarka
18. říj 2011

Mně řekla dr., že by mi doporučila rok počkat. Myslím, že ty dva roky jsou už přežitek. Někde teď psala holčina na jiné diskusi, že žije tuším v Itálii a tam doktoři doporučují aspoň 6 měsíců. Takže bych se toho nebála a gratuluju 😵

monny89
18. říj 2011

Mě dr. řekla minimálně rok a půl 🙂

petamarketka
18. říj 2011

Já otěhotněla v 15ti měsících starší dcerky a vše v pohodě, nikdo se nad tím nepozastavoval. Rok je určitě v pohodě, jsou tu i holky, které otěhotněly dřív (9 měs) a rodily podruhé spontánně 😉 Mně teda přemluvili i ke druhému císaři... 😝

svatule
19. říj 2011

otěhotněla jsem cca 8 měsíců po císaři, dr moc nadšená nebyla, ale my miminko chtěli, konzultovala jsem to i s dalším gynekologem, ten mi řekl, že by mělo stačit 6 měsíců, víc se prý jizva stejně nezhojí, tak to už neřeším a tobě gratuluji a držím pěsti, ať to dobře dopadne. Jediné s čím začínám počítat, že mě asi nenechají rodit normálně, uvidíme...

bonduele
19. říj 2011

Mě doktoři řekli minimálně rok neotěhotnět

lukza
19. říj 2011

já otěhotněla když bylo synovi rok🙂) a doktro mě říkal že je dobré ten rok počkat ale mám kámošku co otěhotněla po pul roku a vše v pohodě jen byla více hlídaná a jednou v TV sem viděla že otěhotnět se muže klidně po 6měsících ale pro tělo je to moc velký záhul a měla by být rodička rozumná a aspon ten rok počkat.a těhu druhé těhu mám vpohodě sice jizva se někdy ozývá ale to prý aji po delší době zaleží jak je člověk citliví atd.takže neboj bude vše OK a přeji at další těhu je bezproblému🙂)

brisalek
19. říj 2011

Ono se asi zamnenuje otehotneni a porod. Ja jsem vzdy slysela , ze porod by nemel byt drive jak 2 roky od cisare, takze to vychazi na otehotneni te rok po cisari. Me rikala dr. rok-rok a pul po cisari s tim, ze ona nedoporuceje mit deti driv jak 2,5-3 roky od sebe i z jinych duvodu (odpocinek organismu po porodu , nevyspani, pece o deti brzo po sobe...).

mrsblack
19. říj 2011

Mě také doktor řekl s otěhotněním rok počkat.

ashlee
19. říj 2011

mě řekl dr. že mužu otěhotnět 2,5 roku po cisaři

mufinka26
19. říj 2011

taky sme měly rok počkat...

fiallinka
19. říj 2011

rok...

helcas
19. říj 2011

slyšela jsem různá doporučení od několika měsíců až po 3 roky...prý se jizva po několika měsících už nemění, kamarádka otěhotněla neplánovaně 4 měsíce po sekci a teď bude rodit, nechají ji normálně, nikdo jí ani nenaznačil, že by měla jít znovu na sekci, když nečekala "dostatečně dlouho".. já byla opatrná a čekali jsme rok a půl - kompromis mezi nejčastějším doporučením rok a dva roky..

margeta
19. říj 2011

Asi aspoň ten rok, ale je to individuální. Někdo problémy s jizvou nemá, ale ležela se mnou na jipce mamina, které doktorka řekla, že má kliku, že jí jizva na děloze neprakla. Záleží jak ta první sroste.

jihajiha
19. říj 2011

Mě dr říkal, že dostačující je ten půl rok, aby se to zahojilo. Ono je to asi opravdu moc individuální. No ale každopádně, kdyby mi řekli, že kvůli první sekci musím mít znova sekci (jen tak bez důvodu), tak bych je poslala do háje.

skajana
19. říj 2011

Mě doktor říkal taky rok, nicméně když jsem se zmínila, že chceme děti blízko od sebe , tak "slevil" na půlrok, nicméně to je prý fakt minimum co doporučuje 🙂 já se tedy hojila docela dobře, pokud jsou nějaké komplikace s jizvou, tak je asi lepší počkat o něco déle.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru