Za jak dlouho po císaři lékař doporučil mít další dítě?

1980mat
25. únor 2009

Chtěla bych se Vás zeptat, jak dlouho po tom, co Vám byl proveden císařský řez, Vám Váš lékař povolil znovu otěhotnět.

eovin
25. únor 2009

Tak to byla moje první otázka po šestinedělí.Doktor mi říkal,že pokud chci děti hodně brzy po sobě,tak to můžem za půl roku zkoušet,že to nemusí jít hned.A šlo. 🙂

kapsle
25. únor 2009

Já jsem též rodila císařem. Když bylo mojemu mimískovi 9 měsíců, zjistila jsem, že jsem těhotná.Bohužel můj lékař mi řekl, že je brzy, vysvětlil mi rizika a já se zalekla.podle jeho doporučení, by měla pauza být 2 roky.Až dnes vím, že co lékař, to názor. Dnes už nevrátím moje rozhodnutí a podstoupila jsem miniinterupci. Je mi to velmi líto, není dne, kdy bych toho nelitovala. Bohužel už se to nedá vrátit.Měla jsem se řídit svým pocitem a nedat na radu lékaře a strachu mého manžela 😢

silvik
25. únor 2009

Při druhém porodu - císaři - mi doporučoval pauzu 2 roky... třetí dítko ale už neplánuju 🙂

lenkabu
25. únor 2009

Nejsem po CŘ,ale co vím tak většina lékařů doporučuju otěhotnět po 2 letech,pozor ne po dvou letech rodit.Opravdu pozor na to,nechci nikoho strašit,ale u brzkého otěhotnění může jít i o život 😉

1980mat
autor
26. únor 2009

Holky, děkuju za Vaše informace. Je zvláštní, jak se názory lékařů liší. Zatímco Eovin povolil její lékař otěhotnět již cca půl roku po provedení císaře, tak jiným maminkám zase jejich lékaři radí počkat s otěhotněním raději dva roky od provedení císaře. Já první děcko také rodila císařským řezem, a to nečekaně. Přenášela jsem 24 dní od prvního termínu a deset dní od druhého termínu, až mi museli porod vyvolat uměle. Pět hodin jsem rodila klasicky, ale pak nastaly komplikace a já musela rychle podstoupit císařský řez. Nechtěla jsem věřit tomu, jak velké miminko jsem porodila. Ondra vážil při porodu 4600 g a měl 53 cm, takže jsem byla nakonec ráda, že jsem rodila císařem, protože tak velké miminko bych jako prvorodička asi neměla šanci vytlačit. Obávám se, že moje další miminko bude také podobně velké jako to první. Mám k tomu předpoklady. Takže se moje děloha při dalším těhotenství bude hodně napínat. Přeci jenom mít v břiše skoro pětikilogramové dítko není žádný med. Ráda bych předešla případným komplikacím, a proto raději nechci další těhotenství uspěchat. Moje doktorka mi řekla, že by každá maminka měla po císaři s dalším otěhotněním počkat minimálně rok, ale spíš déle, aby se předešlo případné ruptuře dělohy, což pak opravdu může, jak již psala výše Lenkabu, ohrozit i život. Ještě donedávna jsem plánovala mít děti rok a půl až dva roky od sebe (proto jsem si také zvolila dvouletou rodičovskou dovolenou), ale nyní mi to čím dál tím více vrtá v hlavě a jsem rozhodnuta s dalším těhotenstvím raději počkat. Do dalšího děcka se asi pustíme, až bude malému tak rok a půl. Navíc mám možnost pracovat doma, takže, až budou Ondrovi dva roky, můžu začít pracovat doma na plný úvazek, nyní pracuji na částečný a jde to.

boobinka
2. bře 2009

holky a nevite jake je procento ze po cisari je opet cisar ? po druhe bych rada rodila prirozene, tak by me zajimalo jakou mam sanci 😉

geminis
2. bře 2009

kapsle,
nic si nevyčítej...nikdy nevíš, co by se mohlo stát...nevíme to.
Doktoři všeobecně opravdu radí zkoušet otěhotnět 2 roky po císaři a asi ví proč.
Třeba by se v Tvém případě nic nestalo, ale co kdyby ano. Tvé mimi by mohlo vyrůstat bez mámy. To bych nechtěla riskovat.

boobinka,
nepíšeš, proč jsi poprvé rodila císařem, ale to si asi nevybereš. Záleží hlavně na mimi, na poloze. Takže na Tvou otázku se špatně hledá odpověď, ale snad některá holka bude vědět.

boobinka
2. bře 2009

Mimco jsem mela hlavickou dolu, zadne komplikace az na to, ze nechtel sestupovat.

fim
11. čer 2009

boobinka, já bych to viděla tak, že si vem klasická procenta pro císaře u prvorodičky a o maloučko je navyš o rizika spojená s jizvou. 😉

pepibubu
12. čer 2009

Tak já byla na "technický" rozuměj na gyndě 🙂někde 14 dní zpátky, a gyndařka mi řekla "z mého pohledu vám nic nebrání mít druhé..."

myriam1
12. čer 2009

tak ja vam neco povim.. muj prvni porod byl take bohuzel ukoncen cisarem, pry hypoxie. lekar doporucoval 2 roky od porodu do porodu vydrzet, ale kdyz jsem mu po 8 mesicich zavolala ze jsem zrejme opet uplne cerstve tehotna a jestli si to budu muset nechat vzit (vedle sebe vyplaseneho manzela), tak mi v klidu rekl, ze to je v pohode, ze prvni pulrok mam za sebou, takze by to nedelal. Kdyz jsem se ptala na rizika, odpovedel ze rizika jsou vzdycky. 😉 Me se strasne ulevilo, doktori mi totiz rikali, ze na otehotneni vseobecne mam tak 15-20procentni sanci,takze jsem se divila ze nam to takhle hezky jde...a nechci pokouset osud. Cele tehotenstvi me pripravovali na to, ze to je moc brzo po sobe a ze to tedy bude urcite cisarskym rezem. Ted jsem v 37. tydnu a svete div se 😕 v nemocnici mi dokonce doktor predevcirem rekl, ze cisare planovat nebude, ze to nechaji dojit do konce a ze to vubec cisar byt nemusi. Tak to jsem z toho vedle.

mamlas06
25. čer 2009

taky jsem po císaři a chtěla bych do 2 let další mimčo 🙂 dr. jsem se ptala, tak mi řekl v podstatě totéž, co je tu řečeno - optimální by bylo rodit po 2 letech. Ale pokud otěhotním dříve (teda ne zas moc brzo, tak po 9 měsících), neměl by to být zas takový problém. Teď tedy zvažuju délku RD, zda 2 roky nebo 3....

f.miracle
28. čer 2009

Mně doktor řekl, že bude dobré rok počkat a pak se případně začít pokoušet o další těhotenství, ideální jsou prý ale dva roky, tam už je snad takřka jistota, že by mělo být vše v pořádku (tj. rizika asi taková, jako u "necísařoven" 😵 ).
mamlas 06 - jak je to s tím rodičákem na 2 roky a pak další mateřskou? Zvolila jsem si 2 roky, ale je to tam snad pak nějak omezené, že pokud v té době nastoupím na další mateřskou, nemám na ni snad nárok, nebo něco takového... 😕

e.k.t
28. čer 2009

taky jsem rodila sc, a co dr to názor, moje dr to shrnula naprosto skvěle, když otěhotním dřív než za 6 měsíců - interupce - ohrožení života, když okolo 12 měsíců už je to v pořádku, ale ideálně je to po 18 měsících, ale že kolem roku už je to v pořádku, ale záleží na tom jak se zhojila jizva, to mám dobré, tu hledala a nemohla najít, takže mi po roce řekla hurá na to když se sama cítíte. a vůbec to podruhé být sc nemusí 😉

Tak hlavu vzhůru a hurá do boje.

Kapsle:

Nic si nevyčítej, v tu chvíli jsi přece věřila že je to pro budoucnost celé rodiny to nejlepší, určitě to tak je, je o tgěžké se s tím srovnat, ale určitě je lepší riziko zmenšit když to jde, nevím jak se ti zhojila jizva a dr asi měl pocit že není optimální, teda jestli tě nejdřív viděl a pak soudil, opačně bych ho i zpětně nakopala někam 😝

andykov
28. čer 2009

Měn řekla, dr, že rok nesmím otěhotnět 😉

mamlas06
28. čer 2009

miracle jak je to s tím rodičákem fakt netuším, ještě jsem si to nezjišťovala 🙂

valentovasasa
8. črc 2009

tak k otěhotění mi dr. po roce řekl, že je to OK, že mi srostlo a je to jen na mě. Obecně dopručují odstup alespoň 2roky ale od dvou porodů - nebo od dvou otěhotnění, jak to berete. Takže ne - porod X otěhotnění. Jinak já budu rodit přesně po dvou letech... a je to naprosto v poho - těhu mi probíhá naprosto standardně. žádné problémy nemám, žádné rizikové těhu taky ne... Jediné, že se mě ptají jestli mě nebolí ta jizva.

Jinak nemáte někdo radu jak mimi v břiše donutit otočit?

A k té mateřské to vím jinak - já jsem na MD na tři roky, smlouvu mám na dobu neurčitou a jelikož nastupuji na druhou MD /RD/ dřív než vyprší ta první, tak mám normálně nárok na mateřskou a pak RD si můžu opět vybrat na jak dlouho.
naopak kdybych nastoupila po RD do práce, tak už musím odpracovat 260 dní, abych měla na MD nárok. Jinak bych na ní neměla nárok a na RD bych automaticky musela na 4 roky

moncicik
10. črc 2009

Ahojda
první dítko jsem rodila klasicky spontáně u druhého mi byl proveden císařský řez kvůli hypoxii plodu,teď jsem po třetí těhotná malému bude 2.5 roku až porodím,doktor řekl že je to optimální ale nezaručí mi že to nebude opět sekce,prý mj jsou i důvody kvůli tomu že po císaři je jizva dost napjatá a u porodu by mohlo dojít k roztržení ale i tak bych ráda rodila klasicky.

akzeret1
10. črc 2009

mě dr doporučil minimálně rok a půl spíš 2 roky 😉

eica
20. črc 2009

Ahoj, mě doktor doporučil po sekci počkat min rok. Malé je ted půl roku a už mám cukání jí pořídit sourozence 😉

terinkaladik
17. říj 2015

Ahoj holky jsem 4 měsíce po cs kvůli nedbalosti jsem při porodu o holčičku přišla a chceme začít po novém roce zkoušet. Jizva me neboli a doufám že mi to doktor povoli. Po druhé budu chtít opět cs jednak kvůli tomu co se stalo a i kvůli epilepsii

m21elis
17. říj 2015

kamarádka taky rodila cs, a už je po 2 těhotná, děti od sebe budou 19,5 měsíce, a zatím žádné problémy nemá

shine2015
17. říj 2015

@terinkaladik já mám sekce po 14 mes od sebe,otěhotněla jsem po 5-6mes od první.....a v pohodě a doma jsem zvladala nosit a starat se o dítě....takže být tebou pockam ještě max měsíc.... 😉 ať se brzy zadari a máte zdravé miminko.....
PS a teď půjdu na třetí sekci po dalších třech letech 😉 chce to žádné prudké pohyby....

maruska116
17. říj 2015

minimálně půl roku 🙂

78marcela
17. říj 2015

@terinkaladik ja byla ted na kontrole po cisari a rekli, ze bych nemela rodit driv jak nza rok pote. Coz tobe urcite vyjde, kdyz uz je to ctyri mesice. Drzim pesti.

bianca_86
28. lis 2015

Nevím, kde tedy můj doktor studoval, ale mě řekl, že můžu otěhotnět klidně hned, jen že doporučuje počkat na konec šestinedělí.

liberol
28. lis 2015

@terinkaladik Ahoj..ja rodila cs v kvetnu..též jsem o miminko prisla..v porodnici mi rekli urcite rok pockat s otehotnenim a vcera jsem jela k dr.aby se podivalana jizvu vnitrnim utz, zda bychom nemohli začit se snazenim ted 7 mesicu po cs a rekla ze jizva je v poradku a ze muzeme 😉

gepe
28. lis 2015

Otehotnela jsem necekane 6 mesicu po cisari, gyndr hlavne kontroloval nejen plod ale i jizvu zvenku a i hlavne vnitrnim ultrazvukem, ktera byla naprosto v poradku. Neresil 🙂

loliy
23. bře 2017

@kapsle
Mam to dnes stejne nevim jak se rozhodnout. Jestli podstoupit interupci nebo si dite nechat.

nikolacirokova
14. dub 2017

Dobrý den prosím Vás mám dotaz 7.2.2017 sem porodila císařský řezem chlapečka je zdraví a krásný ale můj dotaz malému sou dva měsíce a půl bohužel antikoncepci brát nemůžu kvůli trombofilnimu stavu a z přítelem sme se milovali a bohužel to neuhlídal a nedal si pozor teď se bojím se otehotnim někde sem slyšela že když plně kojim tak nemusím otěhotnět ale stejně mám strach malému se chci plně věnovat vždyť mě potřebuje a já jeho taky máte prosím vás některá stim zkušenost děkuji moc a nashledanou

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru