Za jak dlouho po porodu jste obnovili s partnerem sex?

ninaduskova
25. pro 2013

Zdravím dámy. 😉
Za jak dlouho po porodu jste obnovili s partnerem sex??Tedy kdy poprvé jste to zase zkusili.Čekali jste až po šestinedělí??

gwennie
26. pro 2013

@ninaduskova Ahoj, my zkoušeli dřív, jakmile jsem přestala krvácet, asi měsíc po porodu, ale ještě to bolelo, tak jsme čekali do konce šestinedělí. Ale bolelo to i pak úplně stejně 🙂 Holt se to musí napoprvé hodně promazat gelem... Takové nepříjemné to bylo tak 2-3 měsíce, ale vždycky jen prvních pár minut

lucifereeek
26. pro 2013

tak asi záleží jak se cítíš, já měla problémy ještě tři měsíce po porodu a do páteho měsíce malé jsem špinila, sex byl u nás až zhruba 6m po porodu.

alpakovo
26. pro 2013

záleží na každém.... já to vydržela přesně 4 týdny, pak jsem manžela k sexu přímo donutila 😀

edeltraut
26. pro 2013

Poprvé jsem byla hodně šitá, takže cca po 8mi týdnech. Podruhé jsme šestinedělí nedodrželi a po necelých čtyřech týdnech jsme to zkusili - i když strach byl... a potřetí těsně šest týdnů. Hodně záleží jak se budeš cítit a jak rozsáhlá poranění jsi měla 😉.

krepiska
26. pro 2013

Presne po dvou a pul tydnech jsme to zkusili a nic nebolelo🙂..sita jsem byla..nedalo se vydrzet🙂)

goldlady
26. pro 2013

já to měla dost podobé jako @lucifereeek, skoro půl roku nám to trvalo.. I teď musíme opatrně na začátku jinak je ta jizva dost citlivá ☹

mrazulkav
26. pro 2013

u nás to bylo podobné jako u @alpakovo ... 😅

claudie21
4. led 2014

@krepiska a strach ze z toho bude dalsi miminko nebyl?Nebo jde to vubec v tom sstindeli? 😀

krepiska
5. led 2014

@claudie21 Nene nebyl vubec..asi jsem moc flegmaticka, vubec me ani nenapadlo ze by to mohlo byt tak brzo🙂)Verim manželovi ze to ma pod kontrolou🙂 Ale urcite to mozne je, protoze moje tchyne mi vykladala ze sla na kontrolu na gyndu po sestinedeli a rikala doktorovi ze jeste nedostala menstruaci a on ji jen tak rekl: no pani, nemusite ani cekat, uz ji nedostanete.Jste tehotna.Tak tam pry malem omdlela a sla nadat manzelovi🙂)

ebsian
5. led 2014

Po šestinedělí to příšerně bolelo a za 3 měsíce už to bylo v pořádku. Byla jsem dost nastřihnutá. 😉

lenkazdenek
5. led 2014

Tak u nás to bylo 5 týdnů ,ale teď to bude horší,myslím,že ani ne tak ze zdravotních důvodů,ale dcera má na tohle radar jen se k sobě přitulíme,takže jestly to bude mít i ta druhá máme se nač těšit 😀

koliotte
8. led 2014

Ahoj, tak po prvním těhotenství jsme šestinedělí nedodržely, po čtyřech týdnech jsme se pomilovali 🙂 (samozřejmě z hygienických důvodů raději s kondomem). Po druhém těhotenství jsem nějak na sex neměla vůbec chuť, byla jsem hrozně unavená, manžel naštěstí vše chápal 😉 Takže jsme sex měli poprvé po třech měsích ... Je to opravdu různé ...

salot
27. led 2014

Jéé, jak to tak pročítám, nestačím se divit.🙂 Do teď jsem měla za to, že sex v šestinedělí je tabu.

janiju
28. led 2014

@ninaduskova
Nečekali - za 12 dní po porodu 🙂

zuzasila
9. únor 2014

Já na to uplně přestala mít chut, protože mi to bylo nepříjemné, bolelo to. Po 4,5 měsíce už dobré, s aktivitou přibývá chuť. Není to stejné, jako před těhotenstvím, ale věřím, že se to vrátí do starých kolejí 🙂

caboonek
16. bře 2014

My po šestinedělí, hrozně mi to chybělo. S gelem v pohodě, dokonce po sešití hráze je to ještě těsnější a lepší 😵

laurital
16. bře 2014

Ihned po sestinedeli a kontrole na gynde 😉

kamilka007
16. bře 2014

Jsem tu asi exot, ale já byla miminovskýma hormonama tak zaplavená, že jsem sex oddalovala, co to šlo, i na gyndu jsem šla až po 7 týdnech místo šesti, každý týden dobrý. 😀 A taky to pak dlouho bolelo, připadala jsem si víc jak půl roku jako panna. 🙂

sharissia
16. bře 2014

Cca po 2 mesiacoch od porodu az

maia74
14. čer 2014

taky jsme 6 týdnu nevidrželi, zhruba za 3-4 týdny. Přesně si to nepamatuju. Už je to docela dávno 😀 😀

linnhe
14. čer 2014

Hned ten den co skončilo šestinedělí🙂 šitá jsem byla a nic mě nebolelo, ale dost jsem se bála 🙂

barinkas
14. čer 2014

po půl roce a popravdě po porodu chuď nějak odešla... takže tak 1x za měsíc ažaž 😀

jasminecek
14. čer 2014

Po šestinedělí, předtím jsem měla bolesti a byla jsem vyčerpaná...a bolelo mě to pak ještě dlouho ☹

crawler
14. čer 2014

U 1.dítěte - císařský řez - po 3 týdnech. U 2.dítěte -vagin.porod -po 6týdnech, ne kvůli šití,ale kvůli nemoci a vyčerpanosti. Obecně to prostě záleží na tom,jak se novopečená maminka cítí, nemá smysl se do něčeho nutit a naopak - pokud je chuť, tak proč ne dřív 😉

pisisvori
15. čer 2014

Asi někdy po šestinedělí. Ale jen kvůli manželovi...byla jsem po císaři, takže žádný problém s bolestí nebo šitím (přes to jak tady na MK s císařem převážně všichni straší🙂...má i své výhody🙂). Ale já jsem měla na sex zase chuť až tak 3 měsíce po ukončení kojení = 18-19měsíců po porodu☹.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru