Za jak dlouho po porodu vám dali mimčo na pokoj?

marinka
25. črc 2009

Zajímalo by mě, jak dlouho po porodu vám dali mimíska na pokoj? Já jsem porodila v osm večer, takže mi malou donesli ráno, v noci 2x na kojení, ale až od rána jsem ji měla na pokoji pořád. Jak to je, když se dítko narodí třeba ráno? Dají vám ho v průběhu dne? Díky!!

sisstin
4. srp 2009

konja: mně dítě naočkovali, aniž by mi něco řekli..fakt děs..dřív jsem se o to nezajímala, a ani jsem neměla informace..bohuže první dítě bývá často pokusný králík 😒

hupcza
4. srp 2009

konja: jj..přesně tak

sis: naštěstí to tak už nutně nemusí být - info už jsou - stačí hledat - oproti generaci naších mám jsme hodně ve výhodě
já měja naštěstí porodnici ¨(krnov), kde se ptali i jestli chci být u odběru z patičky atd. - jasně, že jsem chtěla -přece ho neopustím jen proto, že ho to bolí a proto hrozně pláče - jako máma to musím přece dělat zrovna naopak 😅

sisstin
4. srp 2009

hupcza: já jsem se o tohle prostě nezajímala, pro mě bylo důležitý přežít porod ve zdraví a neumřít u toho...samozřejmě ted už to vidím jinak, ono celkově ten přístup k porodu je jinej, když máš dítě plánovaný a tak 😉 ted už to chci úplně jinak 😉

sisstin
4. srp 2009

hupcza: navíc pro mě bylo příšerný stát z postele a ujít dva metry...natož někam jít 😉 prostě já jsem byla fyzicky a nejvíc psychicky úplně v pr.....a toužila jsem jenom ležet a spát, což samozřejmě nešlo 😒 fakt na to nevzpomínám vůbec ráda, bylo to nejhorší období mýho života..a dostávala jsem se z toho 6m, a další dítě jednou chci i proto, abych mohla vše dělat správně už od začátku těhotenství..abych pak nemusela vyrovnávat křivdy 😉

hupcza
4. srp 2009

sis: jako já si to užila - protože bylo plánované a navíc to nebylo první těhu, takže jsem byla na vrcholu blaha, když jsem držela to teplé lepkavé něco v náručí ... ze mě si naopak dělali prču, že vypadám jako bych nerodila, zato dula a manža totálně odpadli 😀 ..takže já bych to chtla opakovat - držím palec, abys na to vzpomínala stejně tak 😉

ad křivda - každý napáchá na svých dětech spoustu chyb - pokud není psychopat tak jen z nevědomosti ... i když má načteno 😉
no ..ale mj. jsem se v jedné knize dočetla něco, co by měli psát všude zlatým písmem pro mámy: není důležité dělat všechmo správně, ale je důležité aby toho dobrého bylo víc ...jak primitivní, že ....jenže všude jinde se píše o tom, co musíš dělat, abys byla dobrá

sisstin
4. srp 2009

hupcza: no další těhu bude fakt chtěné, a plánované..takže chci mít pěkný těhu bez depek, v klidu se připravit na porod, a pak si mimčo užít od první chvíle 🙂 já se snažím, co můžu...ale stejně mám furt obavy, že ten blbej začátek ještě není odčiněn..nemyslím chyby typu v 9m dát jogurt a tak 😅 , ale spíš hodně mazlení a tak..jako po citové stránce 😉

kocicinka
4. srp 2009

Já jsem měla miminko na pokoji hned po porodu. Ale byl tam se mnou manžel a švagrová, takže ti zastali tu první péči- přebalení, přiložení a tak. Já bych toho nebyla schopna. Byla jsem tak slabá, že jsem ho ani neudržela v náručí, když mi ho po porodu dali. To mě moc mrzí. Ani na mém bříšku si nepobyl, měl hrozně krátkou pupeční šňůru.

hupcza
4. srp 2009

sis: tak pokud jsi trošku alternativka, zkus nějakou kinezioložku apod. - pokud by tam měl být nějaký blok z nějakých negativních prožitků, můžou s tím něco dělat ...
ale uznávám, že tohle není pro každého stravitelné 🙂

sisstin
4. srp 2009

jinak holky, která nejste moc průbojná, tak je fakt dobrý někoho k porodu mít..já byla sama, a proto jsem asi neměla to, co jsem měla mít 😉 jako nebyli na mě hnusný nebo tak...ale asi by ten comfort při porodu byl trošku jinej 😉

lanka
4. srp 2009

Nekonečných šest hodin.... porod v 9:12 malou donesli před čtvrtou odpoledne... a nikdo mi ani neřekl kdy ji přinesou a kde je.
Zdravotně jsem na tom byla tak že po nucených dvou hodinách ležení na pojizdné posteli před porodními sály (bylo hodně plno - malou mi tam nenechali protože tam bylo na ní moc chladno) jsem se osprchovala a normálně odešla na šestinedělí, kde jsem se courala po chodbách a koukala z oken.
Co teď už s tím nadělám.. 😅

radkar
4. srp 2009

Ahoj já dostala děcko okamžitě a měla jsem ho u sebe pořád. Až jsem si říkala, že by si ho mohli na noc vzít, abych se vyspala 😀

martina46
5. srp 2009

Mne malú dali na 1.priloženie po ošetrení a potom mi prišli oznámiť, že ju dali na 2 hodiny do inkubátora, čo nebolo nič vážne, ale prešli 2, 3, 4 hodiny a nič! Ani sa nikto neunúval mi prist čosi oznámiť! A to bolo v baby friendly nemocnici Kramáre! Nakoniec som sa tam musela vybrať sama, že čo je s mojim dieťaťom!
No ale čo je to oproti tomu, že moja mama po cisársko 1.x VIDELA (!!!) svoje dieťa na 5. deň! Paráda, že?

konja
5. srp 2009

Holky to je hrůza ☹ Ono to asi personálu vůbec nedochází, že takhle úplně zbytečně stresují maminky. Vždyť by jen stačilo kdyby personál přišel a řekl - nebojte, miminko je v pořádku, ale přivezeme vám ho až v tolik a v tolik, protože se musí to a to. Nebo aspoň dovolit mamkám za miminkem jít, pokud je schopná. Vždyť třeba já jsem se cítila po porodu úplně ok, takže bych si klidně mohla sednout někde na židli a s dcerou si počkat až pan doktor udělá vizitu. Ještě jsem si vzpoměla, že úplnou ironií bylo, že mě pak dceru přivezl doktor, který dělal na porodnici vizitu, protože ji pak přišel dělat i dolů na oddělení, takže ve finále mě mohli holku přivézt ihned a pak doktor by si ji mohl odvizitoval už dole na oddělení 🙄 Ale to by personál asi musel trochu víc logicky přemýšlet. No co, teď už s tím nic nenadělám a aspoň mám zkušenost pro příště, že se budu ihned ozývat a nenechám se jen tak odbejt.

martina46: dřív to asi vůbec neřešili, rodinná známá si takhle zase prošla při císaři peklem, když ji připravovali na zákrok a dr. si pro jistotu udělal utz, protože tam byl nějaký problém s polohou dítěte atd. no a koukal na to a sestra prohlásila - no to zas bude obluda, vždyť to má čtyři ruce a jednu hlavu! Když se chudák probudila z narkózy tak čekala až do druhého dne než přišel lékař co ji operoval aby ji oznámil, že obluda se nenarodila, ale má krásné a zdravé dva syny! Ale to už je dávno, v té době se utz běžně nedělal, chudák vůbec nevěděla, že čeká dvojčata, ona byla dost tučná a tak si jen lékaři mysleli, že dítě bude hodně velký. Musel to být strašný zážitek. 😔

muminek
5. srp 2009

Mě malího dali taky skoro hned, ale pak jsem si ho nechala odnést protože jsem měla nízký tlak a furt jsem omdlévala tak jsem měla strach abych ho neupustila donesli my ho až ráno v pět po koupání. A pak už byl jen můj 😀

muminek
5. srp 2009

Martina46 to co píšeš je hrozný a personál by to neměl vypustit s úst ať byl nebo nebyl UTZ ☹

hupcza
5. srp 2009

konja: logika tomu npomůže - ždibec empatie by pomohl
jinakznámá to měla fakt "bezva" 😖

romca3
6. srp 2009

Tak já dostala malou na pokoj 5 nebo 6 den. jinak mi jí nosili na kojení. Dokonce jsem si jí v porodnici ani nevykoupala.

ferinka
7. srp 2009

mě dali mimi hned na pokoj 😉

bludicka1
8. srp 2009

tak kocky ja som mala mojich so sebou stale, tu v UK je to tak, ze vam babo vobec nevezmu. Len tak na minutku vam ho vezmu aby ho pred vami trosku utreli, odvazili a odmerali a znova vam ho daju. Mne sa to velmi pacilo, ze boli stale so mnou 😵 😵 😵

kristinka4m
9. srp 2009

no tak moj chlapcek tam bol skor ako ja a bol so mnou stale.

martulikk
9. srp 2009

Ahoj holky, já měla plánovanou sekci kvůli KP. Miminko mi ukázali ještě na sále a pak tentýž den mi malou přinesli na kojení 2x na asi 10 minut. Rodila jsem v pátek a od pondělka jsem měla malou u sebe. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru