Za jak dlouho po porodu vám dali mimčo na pokoj?

marinka
25. črc 2009

Zajímalo by mě, jak dlouho po porodu vám dali mimíska na pokoj? Já jsem porodila v osm večer, takže mi malou donesli ráno, v noci 2x na kojení, ale až od rána jsem ji měla na pokoji pořád. Jak to je, když se dítko narodí třeba ráno? Dají vám ho v průběhu dne? Díky!!

pikusa
2. srp 2009

Ahojík...
tak já rodila ve 4.43 ráno a malého jsem měla u sebe kolem 10 dopoledne a už mi ho nevzali 🙂 a ani bych ho nedala 🙂

niki2
2. srp 2009

Tak prvnimu synovi se povedlo narodit se na zacatku navstevnich hodin, takze kdyz jsem prisla na pokoj, sestricka rekla, ze ja jeste ne, ale manzel si ho muze hned vyzvednout. Ten se otocil na podpatku a uz byl malej se mnou porad 😉
U druheho bohuzel nebylo misto na rooming in, takze jsem ho u sebe mela az druhy den.

misulda
2. srp 2009

Porodila som o 9 vecer, maleho sme mali pri sebe takmer hned na 2 hodiny, potom ho vzali, mna previezli na izbu a maleho mi doniesli na stalo skoro rano

michaelal
2. srp 2009

V pondělí večer ve 23:30 mi byl podán gel, od 3 hodin první bolesti, malá se narodila ve 14:53 (ke konci jsem mezi kontrakcemi usínala, protože jsem od 3 ráno nespala), ze sálu jsem šla na pokoj za dvě hodiny a to přijela rodina a manžel tam byl celou dobu se mnou a to jsem měla pořád malou u sebe, pak jsem vyložene sestry poprosila, jestli by si malou nenechyli na hlídání u sebe. Brzy ráno mi jí přinesly a to jsem sice toho nějak moc nenaspala, ale byla jsem jim vděčná....Pak už jsem bez ní nebyla ani minutu pouze s vyjímkou kontrol....

marrei
2. srp 2009

Porodila jsem ve 22:30, no a protože nebyl volnej pokoj na šestinedělí, musela jsem přespat na JIPce 😒 Tam děti být nesmí, jen mi ji 3x přinesli na kojení... Až další den v poledne se uvolnilo na šestinedělí místo a hned mi malou donesli.

zukab
2. srp 2009

ja som bola s malou od prvej sekundy po narodeni. neustale.

dupinka
2. srp 2009

ja som porodila o 11:10, po povinnych 2hodkach ma previezli na izbu a o dalsiu hodinu som mohla byt s malym. Ponukli mi moznost vziat maleho na noc mimo, ale chcela som ho mat na izbe.

tinesa
2. srp 2009

ja som rodila v zahranici a malu som mala pri sebe od prvej sekundy , proste v kuse 😉

jonuska
2. srp 2009

ahojky
u nás se nechává miminko s maminko na sále 4hod.po porodu....
u prvního jsem rodila před 7ráno...ale odnesli mi ho už po hodince asi..ještě dopíct byl resustitovanej tak na vyhřátí a na pozorování.donesli mi ho asi nějak před polednem na pokoj

u druhýho..byl s náma 4hodinky na sále rodila jsem odpoledne ,pak mi ho dovezli večer asi v 9na pokoj
a třetí taky 4hodky na sále ,rodila jsem ve 2v noci.pak mě dali na pokoj a malou mi dovezli ráno myslím že tak k 10to bylo 😉

jmisa
3. srp 2009

Já jsem rodila v Krči, porodila jsem krátce před 13 hodinou, mimčo mi dali už na sále, kde jsme s mužem asi hodinku ještě byli, pak ho odvezli a mě taky odvezli na šestinedělí. Pak ho přinesli někdy kolem 17 hodiny, já tedy spala, dostala jsem při porodu Dolsin, takže jsem byla nafetlá, museli mě budit. Pak jsem je ještě požádala, aby si malého vzali k sobě a došla jsem si pro něj krátce před půlnocí, když ze mě lék vyprchal.

hupcza
3. srp 2009

nedonesli mi ho, jelikož ho vůbec neodnesli 🙂
ani bych ho nedala 😀 ....nedokázala bych ho jen tak opustit, abych se vyspala (a to nikoli proto, že bych měla nějaký rychlý porod - rodila jsem cca 30 hodina a po celou tu dobu jsem nezdřímla, jalikož leh byla nemyslitelná poloha)
nikoho neodsuzuju - jen mi osobně by to srdce utrhlo, kdyby měl být někde sám ajá taky

danka_ba
3. srp 2009

Ja som porodila podvecer, malu mi zobrali okolo 9 a hned rano (myslim okolo 6) mi ju doniesli 🙂

zukab
3. srp 2009

taka blba otazka, to vam tie deti zobrali automaticky a nemali ste moznost byt s nimi alebo ste si to vyziadali, lebo ste si potrebovali odpocinut?
rodila som v zahranici, takze neviem.
sofia sa narodila a od prvej sekundy bola stale so mnou, povinne dve hodky po porode na pozorovani, to lezala vo vanicke vedla mojej postele a potom sme isli na izbu, kde bola tiez neustale so mnou.

jmisa
3. srp 2009

Zukab, v Krči ji nechávaj po porodu s mámou a tátou na porodním sálku, kde jsi ještě tak hodinku po porodu placenty a ošetření , pak mimčo odváží na novorozenecký a mámu na pokoj a počítám, že mi ho prvně přivezli tak po dvou hodinách, byla jsem fakt mimo.
Pak už se ptali, jestli jsem schopná se už postarat nebo si ho mají ještě vzít a já si pro něj přijdu, až budu v pohodě. Ale to odvezení po prvním přiložení na sále je automatický.

petua
3. srp 2009

Tak já tu budu asi jedna z rekordmanek bohužel 😖 - náš prďolka se narodil ve čtvrtek v noci, já jsem byla do soboty na JIP, pak mi bylo zle, zvracela jsem apod., takže jsem ho tam měla jenom na chvíli, v neděli jsem ho měla přes den a až v pondělí byl u mě nastálo - a v úterý jsme šli domů 😅 .
Ale když jsem za nim nemohla já (ještě na tý JIP), tak s nim byl na novorozeneckým manžel, chodil za nim dopoledne i odpoledne, tak aspoň že tak 🙂.

hupcza
3. srp 2009

zuk: mi nabídli,že jim můžu ondru dát a to kdykoli během pobytu v pordoce ..ale to, že jsem nechtěla, tam brali jako naprosto normální

bambina
3. srp 2009

malinku mi na izbu doniesli asi 4 hodiny po porode, len na hodinku. potom este vecer a na druhy den od obeda bola uz stale so mnou. samozrejme bola aj moznost mat ju pri sebe hned od prveho dna.

leonik
3. srp 2009

ahojky, mně dceru po porodu ukázali, pak ji odnesli a donesli mně ji za 3,5hodiny. Až když mně ji donesli, tak mně teprv řekli že ji museli zahřívat 😖 Syna jsem měla hned u sebe celé dvě hodiny po porodu, pak si ho vzali na zahřátí, a asi za hodinu mně ho zase donesli 🙂

konja
3. srp 2009

syna mě nikdo nikam neodnášel, jen co jsem ho porodila tak už jsem se od něho nevzdálila. Dceru jsem rodila sice jinde, ale naivně jsem si myslela, že ji přivezou spolu se mnou na šestinedělí. Mě odvezli z porodního sálu a nikdo mě ani slovem neřekl, že za mnou holku nevezou. Trvalo přes tři hodiny, než jsem od sestry zjistila, že je dcera ještě na porodnici, že tam dr dělá zrovna vizitu, tak ji přivezou až pak. Málem jsem umřela hrůzou než jsem to zjistila,měla jsem strašný strach, že jí něco je 😔 A pak jsem si ji musela na sestře přímo vydupat, protože ikdyž už dceru převezli na šestinedělí, tak ji sestra nechtěla přivézt na pokoj, že si ji nechá u sebe ať si odpočnu. Až po důrazném upozornění, že mě nic není a že chci své dítě mě ji s nakyslým obličejem přivezla. Chápu, že ve velkých porodnicích mají nějaká zaběhnutá pravidla, ale štve mě, že o tom neinformují rodičku. Mě ve spěchu naložili na sále na postel, honem honem na oddělení a co bude s dítětem vám neřeknou. Já jak blb hltala dveře, kdy se otevřou a přivezou mě malou a ono pořád nic, prožívala jsem si fakt tři hodiny hrůzy, protože ani sestra, mě nejdřív nebyla schopná říct kde je a co se děje 😔

hupcza
3. srp 2009

leo: na zahřátí???? to je dobrý oddělit mládě od matky, aby mu bylo tepleji 😅

kon: nooo..asi bych řádila 😠

leonik
3. srp 2009

konja: jak to popisuješ, tak to je přesně náš případ u dcery 😠 Nikdo mně nic neřekl, já celou dobu čekala s hrůzou, že se jí něco stalo ☹

hupcza: jo, odnesli ho do inkubátoru a pak mně ho zase vrátili 😅

milky
3. srp 2009

Ja jsem oba sve kluky porodila v zahranici, v Belgii, takze neznam pomery v ceskych porodnich. Kazdopadne si vubec nedokazu predstavit, ze by mi moje dite nekdo nekam odnesl. Ja jsem mela oba syny porad u sebe. Nebylo ani treba je nijak popisovat ci jinak oznacovat, protoze k zadne zamene nemohlo vubec dojit
🙂

hupcza
3. srp 2009

milky - taky jsem to tak měla ... záměna bylamožná prakticky jn kdyby mi někdo vtrhnul napokoj, když jsem byla na wc 😀

leo: no to je na palici (předpokládám, že jsi měla prcka v termínu) 😅

misicka85
4. srp 2009

já jsem porodila v 13:17, kolem 15:30 mě převezli na pokoj a malou mi dovezli skoro hned. Ale přes noc mi ji nenechali, prý abych si odpočinula. Ale dali mi na výběr - jestli ji v noci chci mít u sebe nebo ne. 😉 Další den jsem ji pak měla u sebe už pořád, ale 3.den po porodu dostala silnou žloutenku a pak 6 dní ji měli střídavě pod lampou a nosili mi ji jenom na kojení ☹

sisstin
4. srp 2009

asi za 11h, ale chtěla jsem to tak...vůbec si nedokážu představit, že bych ho po porodu měla u sebe 😕 bylo mi blbě ještě tak 2m..a to jako že docela dost...takže jsem za ten odpočinek byla ráda..a hodně 🙂 ale potom už si ho nikdo nevzal ani na minutu, ač jsem měla vysoký horečky..a sestry z šestinedělí mi řekly, at ho donesu tak na 2h sestrám, at se aspon trošku vyspim( za celý pobyt v porodnici jsem nespala ani minutu), a ty mě zas vyhodily, že ony děti nehlídají 😕

u druhého dítěte bych to možná chtěla už jinak, chtěla bych ho hned...ale při prvním porodu jsem tyhle pudy neměla vůbec, byla jsem ráda, že to mám za sebou 😕 a to bylo asi tak vše 😕

mikesova25
4. srp 2009

ahoj, já jsem porodila v 5.10 hod. malýho mi vzali jenom na vážení a koupání, v 7.30 hod mě převezli na pokoj a malej byl od tý doby neustále se mnou,4 den po porodu jsme šli domů

wild.horses
4. srp 2009

porodila som po osmej vecer a maleho som mala non stop pri sebe. Osprchovala som sa sama asi 2 hodiny po porode a aj s malym nas spolu (drzala som ho v naruci) odviezli na poporodne.
Asi 5 minut po porode si na mne polezal, pocuval moj hlas a potom sme ho dali nacucnut. Nepustila som si ho ani ked ma zasivali a jednou rukou som musela drzat masku na gas&air a druhou som pridrzala jeho 😀
Teraz ma cez 4 mesiace a az na 6 hodin, co som musela ist na kurz, ked mal 2 mesiace som sa od neho nepohla na krok 🙂

leonik
4. srp 2009

hupcza: narodil se jen o 11 dní dřív 🙂

sisstin
4. srp 2009

jinak v tu dobu mi to bylo fakt jedno..ale ted, když nad tím přemýšlím, tak zrovna u mého porodu měli docela divné praktiky( možná proto, že jsem tam nikoho neměla)...nedali mi žádný předporodní pokoj, celou dobu jsem měla kontrakce na příjmu, kde kolem mě chodily nové rodičky 😕 po porodu dítě hned odnesli, dali mu příkrm..a pak jsem ho opravdu viděla až za těch 11h 😕 a to si pro mě museli přijít, že bych si ho jako už mohla vzít 😕 😅 takže jsem těch 50m lezla asi 2h(nekecám) 😅 😅

docela podivné praktiky, další těhotenství( jestli nějaké bude), bude 100% plánované a chtěné...tudíž ten porod si chci též prožít dle svého, a mít ihned dítě u sebe 😎

konja
4. srp 2009

milky, hupcza: u syna jsem taky nepotřebovala žádné označení, zaměnit ho nikdo nikde nemohl. Jen co jsem ho porodila, hned mě přistál v náručí i s pupečníkem, pak jsem ho jen podala sestře na ošetření,které dělala hned vedle mě a pak zas syna šoupli do mé náruče a spolu s ním jsem si přešla na pokoj 🙂 . Jo, kdybych řekla, že mě je zle, že to nezvládám, tak by si ho sestra u sebe určitě nechala abych se mohla vzpamatovat, ale saotné je to vůbec nenapadlo. Je to prostě rozdíl mezi velkou porodnicí a maličkou, která je takovým mezistupněm mezi klasickou porodnicí a porodem v domácím prostředí. No aspoň vím, že jestli budu ještě někdy rodit (a já doufám, že ano 🙂 ), tak si dám velký pozor abych měla ihned všechny informace o tom, kde je moje dítě, proč tam je a jak dlouho tam bude! Mě by to nevadilo, že si ji tam nechali, pochopila bych to a aspoň bych si na chvilku zavřela oči a snažila se načerpat síly atd., ale když nevíte co se děje, čekáte dítě a ono nikde, nikdo nic neví, nikdo nic neřekne, tak to je děsný 🙄

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru