Za jak dlouho po porodu vám dali mimčo na pokoj?

marinka
25. črc 2009

Zajímalo by mě, jak dlouho po porodu vám dali mimíska na pokoj? Já jsem porodila v osm večer, takže mi malou donesli ráno, v noci 2x na kojení, ale až od rána jsem ji měla na pokoji pořád. Jak to je, když se dítko narodí třeba ráno? Dají vám ho v průběhu dne? Díky!!

sssimi
27. črc 2009

Sarah sa narodila 17:10 v pondelok. Hneď ju zobrali do inkubátora kvôli slabšiemu dýchaniu. O 21 hod. som to nevydržala a išla som ju pozrieť a keďže je šikulka v utorok po raňajkách asi o 9tej som ju mala pri sebe.

edusik
27. črc 2009

moja Emmka sa narodila 08.15 na CS. Okolo 9.20 som bola na svojej izbe a asi o 10.00 som uz mala malinku prilozenu na sebe 😀 , a od vtedy mi ju prikladali stale.

andara
27. črc 2009

Po porodu jsem ji dostala k prsu,pak ji mel tatinek nez me zasili, pak jsme spolu byli asi jeste pul hodky a odnesli ji do inkubatoru vyhrat, ja si polezela jeste hodku na sale a pak me prevezli na sestinedeli, byly asi 3h rano a malou mi prinesla sestricka kolem 5h 😉 a od te doby jsme spolu porad. 🙂

marinka
autor
27. črc 2009

betelgeuzz, móóc děkuju za ten odkaz, to mi hodně pomohlo 😉 Opravdu vážně o tom uvažuju, ještě počkám, co mi napíše kamarádka, která rodila doma, co je všechno potřeba zařídit, co všechno si musíš sám zaplatit a podle toho uvidíme, ale moc ráda bych byla doma co nejdřív 😉 Mám bezva porodní asistentku i pediatra, tak si myslím,že by to nemusel být žádný problém..

makak21
27. črc 2009

Já měla malýho celou dobu u sebe. Jak ho vyndali, tak ho dali do inkubátoru a hned vedle mě, že jsem ho držela za ručičku 🙂 Zašili mě a po těch dvou hodinách nás převáželi na šestinedělí a celé jsme to absolovovali spolu 😵 už jsme se od sebe nehnuli 😵

sisi.v
27. črc 2009

rodila jsem ve kolem 14hod a malou jsem měla pořád u sebe, kromě asi 30minut ošetření u kterého byl tatínek. není pravda, že ve všech porodnicích dokrmují sestřičky novorozence - 100% ne v Praze u Apolináře, minimálně prvních 24-36 hodin ani náhodou a už vůbec ne bez vědomí matky, takže se prosím nehrozte dopředu 🙂

mrs.bistra
28. črc 2009

Vzhledem ke komplikacím u porodu jak u mě tak u mimi mi syna přinesli až v osm večer.Malý se narodil v 15.50,po porodu jsem ho měla chvíli v náruči a pak mi ho odnesli a viděla jsem ho až večer,na noc si ho vzali a po tři dny mi ho nosili jen na kojení a v době náštěv ☹

sicinka
28. črc 2009

Po císaři jsem mimi na pokoj dostala 3 den po cca 50 hodinách na JIP mě dali na šestinedělí, ale na noc si ho ještě nechali. Jinak v Motole určitě nepřikrmují já si příkrm po těch třech dnech doslova vydupala, protože jsem měla plánovaný CS a po tom se to mléko pouští později (vůběc nezačal porod). Bylo přeplněno takže mimi nenosili na kojení a po 24 hodinách kdy jsem mohla vstát jsem s ním byla aspon dvě hodiny. A opravdu celou dobu nic nedostal ten třetí den ráno se mě ještě dětská doktorka ptala zda ho opravdu chci, že ještě neztratil 10 % váhy. Jelikož už byl apatickej a dehydraltovanej tak jsem mu příkrm dala v klidu se vyspal získal sílu a odpoledne se mi spustilo mléko a sál. Zatím plně kojím (i když to byl boj) a prosplívá až moc. Takže já si přístě nechám do karty naopak napsat že příkrm požaduji - nevím proč mimi zbytečně trápit třeba 2 dny bez mamniky a ještě o hladu a žízni, ale po přirozeném porodu je to jiné to chápu 🙂

petja
28. črc 2009

Pepapig,je to vyhřívané lůžko,kde se děti prý adaptují.Já ale myslim,že není lepší vyhřívané místo než maminka 🙂 A mě Fildu teda žádným mlíkem nedokrmovali...

astrane
28. črc 2009

Poprvé jsem porodila večer ve 22:30 a miminko si po dvou hodinách odnesli a dostala jsem ho v 11 dopoledne-cpali mi ho už dřív,ale já jsem ho nechtěla...nemohla jsem dojít ani na záchod,co byl na pokoji,tak co bych asi tak dělala s miminem?
Podruhé si ho po dvou hodinách odnesli na vykoupání,kontrolu a spol a dali ho pak ještě vyhřívat..dostala jsem ho za 3 hodiny
Ani jednoho mi ničím nepřikrmovali,obě děti když přivezli,tak spali...
Jinak pokud se cítím dobře,tak si taky myslím,že vyhřátější a lepší místo,než u maminky neexistuje 🙂

fidka79
28. črc 2009

ja som mala adamka cely cas pri sebe..ani minutku odomna po porode🙂)

kettm
28. črc 2009

Porodila jsem ve 2.45 ráno a pro malého jsem si šla v půl sedmý ráno, vůbec mi ho nedali přiložit, nepřivezli na pokoj, už jsem se bála, jestli se něco nestalo, tak jsem šla na novorozence, tam zazvonila a on tam krásně spinkal v tom vozíčku, jsem se ptala co se děje, že mi ho nepřivezli, tak mi bylo řečeno, že mají frmol, hodně porodů, tak mi ho nestihli přivést 😠 nevím, jestli to s tím souvisí, ale strašně špatně jsem se rozkojila, mám takovýho tucha, jestli to nebylo tím, že mi ho nepřiložili hned po porodu k prsu, až na toto jsem byla v porodce moc spokojená.

boobinka
28. črc 2009

me ho dali na pokoj 6 den. Rodila jsem CS a navic maly byl v inkubatoru, strasne smutno mi po nem bylo ☹

petruna26
28. črc 2009

ahoj, tak nám se Aděla narodila 8:38, po přesunu na šestinedělí mi ji donesli na kojení, pak s ní odjeli a dali mi ji, když přišla návštěva, na noc byla mezi mimčama a od rána už na pořád se mnou na pokoji. Já byla tak hotová, že jsem ani neuvažovala o tom, že by to mělo být jinak - byly jsme na pokoji 3 prvorodičky a dělaly jsme co nám řekly. Ale byla jsem ráda, že jsem se aspoň trochu vyspala.

titkovamiriam
28. črc 2009

len michala som mala pri sebe stale na druhy den po porode,milan mal zle protilatky ☹ tak az za 10dni a marek siel do inej nemocky a bol tam skoro mesiac ☹ -po tomto porode som isla domov ani nie po povinnych 72 h.od porodu aby som mohla byt snim

f.miracle
28. črc 2009

Záleží jestli se rodí přirozeně nebo císařem; já jsem porodila císařským řezem v pátek ve 13:54 hodin; protože porod byl komplikovaný, byla jsem do neděle na JIPce, kam mi chlapečka nosili jenom na kojení. Spolu jsme mohli být až od pondělního dopoledne už na normálním pokoji.

mamutka
28. črc 2009

maly bol po porode s nami na sale vyse dve hodky, potom ma previezli, okolo polnoci, on bol zatial kdesi, umyli ho, obliekli a sestricka o pol hodku asi dosla, ze ako sa mam, nech si oddychnem, ja reku ved som teraz rodila, som uplne mimo z toho, ved sa neda zaspat, dajte ho sem 😀 a tak sme s drobcekom do rana na seba pozerali, on tichucko mlaskal, obcas cuckal, ja som zasla co za novy vesmir sa mi to otvara, nadranom zaspinkal a tusim aj ja, najkrajsia noc v zivote!!!

mamacat
28. črc 2009

od prvej sekundy 😉 vsetky vysetrenia, kupanie, robili pred nasimi ocami. po porode sme isli na druhu izbu a ona s nami. bolo to super ale zaroven aj dost narocne, ja som bola uplne vycerpana z porodu 😔

inneska
29. črc 2009

prvého synčeka som porodila o 21,30 a doniesli mi ho ráno okolo 10h, boli sme spoluj celý deň, ale dostala som vysoké teploty, tak mi ho na noc zobrali a nosili len na kojenie, cez deň opäť spolu a na dalšiu noc som ho ešte dala na novorodenecké, nakolko som sa po tých teplotách ešte necítila byť fit) a druhého som porodila 15,43 a doniesli mi ho ráno o 5,45 a to sme boli spolu už stále 🙂 ...teploty sa mi vyhli(ale chytili ma zase doma asi po 2 týždňoch 😒 )

sakura77
29. črc 2009

mne sa narodil o pol 4 poobede a doniesli mi ho vecer okolo deviatej-ale aj tak som si neoddychla,lebo som sa nanho uz tesila a nemohla som zaspat 🙂 a potom uz bol so mnou,stale,akurat poslednu noc-kedze strasne malo spinkal a kazdu chvilu plakal tak mi ho sestricka zobrala na 4 hodinky v noci aby som sa aspon troska vyspala

shaolin
29. črc 2009

Viktorka se narodila v pondělí v 13,57 a několikrát se mi ji pokoušely nechat. protože ale nejdříve jsem měla problémy já (opakovaná ztráta vědomí), a pak malá s trávením, tak definitivně mi ji nechaly až ve čtvrtek dopoledne. mezitím jsem ji měla během dne u sebe vcelku tak 2hodinky a nosili ji na kojení. ☹

kaleilah
29. črc 2009

ahojky, v 0:20 jsem porodila, a od té doby jsme se od sebe nehnuli.jen na vážení s ním šel manža a pak i při dvouhodinovým šití byl u mě, když jsem šla do sprchy tak ho choval manža a na pokoj jsme jeli spolu, takže vlastně jsem ho měla u sebe už napořád 😵

ssissi
29. črc 2009

dcérka sa narodila o 12:33, prvý krát som ju videla až ošetrenú (omotaný pupocnik okolo krku), po pár minútach. Na sále mohla byť s nami len kratučko ☹, len taký moment to bol, potom čo ju ošetrili. Potom sme boli s mužom do 15tej na sále, to už bola malinka v inkubatore. Na 6-nedelie ma doviezli po tej 15-tej, do prázdnej izby, bola tam strašná kosa, skrátka prázdna, studená izba s netesniacimi oknami. Ako v chladničke. Vypýtala som kvôli malej prenosný radiátor, pochopili, priniesli, ale chvíľu trvalo, kým sa izba aspoň trochu vyhriala (rodila som počas vianoc 2007, bola silná zima). Zas len na kojenie mi ju priniesli až okolo 17tej, to už som naháňala (z postele) celé oddelenie. Ale zas len na krátko ☹.celú dobu spinkala, bola taká unavená. Mala som silné krvácanie, nedovolili mi vstať a ani to nešlo, Omdlievala som v stoji. Nejaké injekcie mi dávali a že treba oddych. To určite! Ťažko spať bez dieťaťa. O 23-tej som nejak vstala a ani neviem ako prišla na novorodenecké, malinká tam spinkala ako anjel, vyzerala taaak unavene. Tak som ju nechcela rušiť presunom, ale stáť som pri nej nevedela, tak cesta naspäť na 6nedelie. Ráno mi ju priniesli o piatej. Takže nafurt so mnou bola až po cca 16 hodinách.

Môj postreh- ak bábo spinká, resp. mamina je ok, tak nevidím dôvod na odporúčaný odpočinok. Pred pôrodom som nespala dve noci, z toho jedna v kontrakciach, ale z povinného odpočinku som nespala ani jednu minútu čakajúc na dcérku. Dávať do kopy som sa mohla aj v jednej posteli s malinkou, bola strašne unavená. Len škoda, že nemocnica, ktora pripravuje bábo na zmenu teploty z 37 stupňov na vonkajšie podmienky povinným inkubátorom, nezabezpečí teplotu izby pre bábätko.

marcelapetrikova
29. črc 2009

malého 2 den narodil se císařem a malou mi nechali hned jen na koupání ji odnesli

ninimimi
29. črc 2009

Malá sa narodila 20:40 takže vtedy bola chvílku pri mne no doniesli mi ju až ráno o pol šiestej 😀

moniska24
29. črc 2009

Já měla malýho celou dobu u sebe. Jak ho vyndali, tak ho dali do inkubátoru a hned vedle mě, že jsem ho držela i s manželem za ručičku Zašili mě a po těch dvou hodinách nás převáželi na šestinedělí a celé jsme to absolovovali spolu už jsme se od sebe nehnuli ani na krok 🙂 🙂 🙂 🙂

dudri
29. črc 2009

Katka sa narodila nadrano o 3.11h, videla som ju, po 20minutach ma prilozila na prsiach-krasny pocit....Sestricka ju zobrala do odd.novorodenca. Ja do izby a cakala som dcerku , az sestricka ma priviezla Katku po 10h-dopoludnia a sestricka ma naucila ako kojit...krasne male miminko.az doteraz ju kojim...

cazadora
30. črc 2009

tak natálka se natálka se narodila v 7 ráno do 9 byla s náma na sále a po jedný jsem si pro ní už podruhé šla že jí chci k sobě ale nějak se jim nechtělo mi jí dát nevim proč, ale pak cca v půl druhý jí přinesli

hanybany
2. srp 2009

Kubíček se narodil ve 23:59.Hned po porodu a prvotním ošetření mi ho jen přiložili ke tváři...žádná zkouška přisátí 😠 což mě velmi mrzí 😔 pak ho odnesli a zkoušeli jsme přisátí po 6hod!!!!!!!!!!!!po 10min mi ho zase odnesli a zase za 3 hod.na 10min a pak mi ho dali kolem 11dopol už napořád 😀

len.petra
2. srp 2009

ahojte.. pri prvej som mala krpatu na izbe az o 5 hodin a rodila som rano o 7.15, ale celu noc som nespala, tak ma nechali oddychnut, i ked sa to nedalo 😵
a druhu som porodila o 14.53 a priniesli mi ju uz o pol siestej a uz som ju nepustila z ruk 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru