Zapomněly jste po porodu na bolest? I po císaři?

nikka.vo
17. srp 2007

Ahoj maminky, hrozně by mě zajímali vaše zkušenosti:

Všechny, které jste rodili normální cestou popisujete, že témeř okamžitě po porodu si už na tu bolest (kontrakce) nemůžete vzpomenout.
Já po císařském řezu mám ty bolesti ještě vryty v paměti a vzpomenu si velice dobře 😀 🙄 .
Moje sestra někde četla, že to způsobuje nějaký hormon, který se při klasickém porodu vyplavuje a žena má vlastně takovou malou ztrátu paměti 😕 😅 (je to vlastně logické, aby jí to neodradilo opět rodit ) 😵

A rodičkám císařem se to nestane ...

Mohli by jste mi napsat, jak jste to měli vy? Jak vy, co jste rodili klasicky nebo ty co císařem???

Moc díky.... Veronika

kacka07
13. zář 2007

Ahoj.Pro mě byl porod nejhorší,nejbolestivější zážitek v životě.Šla jsem rodit s tím,že jsem silná,na vše připravená a že bude zase dobře jen co porodím.Ve finále na kapačkách jsem se doktoroj na sále omlouvala,že jsem taková měkota a po sestřičce házela obklady co mi dávala na hlavu.Kačence jsem pak v porodnici říkala,že bude jedináček.
Když mě pak po měsíci zmizela modřina a já si mohla konečně sednout bez kruhu,tak to ze mě nějak spadlo.Teď už se těším (né na porod)na další miminko(někdy v budoucnu).Porod byl hnus a ta bolest mi zůstane v paměti,ale to co následuje je hrozně krásný a stojí to za to.

strejcinka
18. zář 2007

Já se hlásím k amnézii 😎
Můj porod trval 18 hodin a byl lehce komplikovanej, pamatuju si, jak jsem seděla na míči přišpendlená na kapačku s oxytocinem a antibiotikama a ob minutu (kontrakce 😠 ) jsem si drmolila "už ne už ne už ne.."
Těšila (no to je možná silný slovo 😀 ) jsem se na druhou dobu porodní, že jako párkrát zatlačím a bude to... pak jsem na stole funěla dobrou hodinu, porodní asistentka mi na břicho skákala div ne s rozběhem a já začínala bejt přesvědčená, že mrňouse prostě z břicha nedostanu. A pak najednou byla holčička venku a já si pamatovala akorát, že to bylo dlouhý (ale zjistila jsem, že čas plyne při porodu úplně jinak než normálně) a bolestivý, ale tu bolest jsem si už nemohla vybavit. A to jsem se o to dost dlouho snažila, páč mi to přišlo divný 😀

lenlut
20. zář 2007

Ahoj,taky se hlásím k amnézii 😎
První dítě jsem rodila se vším všudy asi 8,5 h-bolesti začaly o půl4 ráno a malá se narodila 12.10 a po porodu jsem byla pěkně unavená.Vybavuju si spíš jen silné tlaky než bolest a samotný porod jako jeden obrovský tlak,taky jsem křičela jak pavian,se divim že tam ze mě neohluchli,ale nemohla jsem si pomoct,ten tlak byl fakt hroznej. 😝
Za to druhej,už byl lepší-že se něco děje jsem začala zjištovat opět kolem půl4 ale odpoledne,ale jen tvrdnutí břicha v pravidelných intervalech,bolesti se přidaly až kolem 18,30 ale jen asi co 2-3kontrakce a ještě to byly takové bolesti jak při ms,takže žádná hrůza,kolem 20,30 jsme dorazili do špitálu,to už byly nekterý kontakce silnější,ale ještě pořád to šlo a už jsem byla otevřená na 5cm-sestřička na příjmu na mě koukala že se ještě směju,tak jsem ji řekla že mě fakt zatim zas až tak nebolí.V 21,00 večer jsem dorazila z příjmu na sál,o půlhodky později mi píchli vodu a to už ty bolesti zesílily a ve 22,55 byla Terezka na druhé zatlačení venku.Bylo to lepší než první porod-rychlejší,ale na druhou stanu ty bolesti byly silnější,ale fakt jsem je pozapoměla,nevybavuju si jak to bolelo.Co mi utkvělo v paměti je jak sedim na baloně ve sprše,na břicho si pouštím sprchu s tak horkou vodou co jsem snesla-to byla obrovská úleva od bolesti,i když bych potřebovala ještě druhou sprchu na záda,protože jsem ty bolesti pak cítila tam misto v břiše-a nadávám že potřetí rodit nebudu a že ještě asi tak 3-4 hodiny se budu trápit tou bolestí,no nakonec bylo za 1,5h po všem. 😉 Ted když čtu příspěvky od holek co to mají"za pár",tak jim závidím a klidně bych do toho šla znovu. 🙂 Díky tomu že ty bolesti nebyly od začátku,tak jsem nebyla ani unavená tak jak po tom prvním porodu. 😉

pebecka
5. kvě 2013

rodila jsem akutnim cisarem na posledni chvili, takze jsem si prosla obojim - kontrakcemi az k tlaceni, ktere neslo i cisarem. na bolesti si taky nevzpomenu, pamatuju se jen, ze jsem byla pripravena na horsi. rekla bych ze sestinedeli pro me byl vetsi zahul, horsi zazitek - ale za to mohlo me superurvane neodlozitelne dite, ktere nespalo jinak nez v naruci za staleho houpani na balonu. tak si asi umite predstavit, jak jsem si odpocinula. v porodnici mi pak vynadali, kdyz se mi rozklebila jizva, ze mam odpocivat , tak jsem jim pripomnela me dite z Marsu 😅

pet.s
6. kvě 2013

já rodila císařem, že by to bolelo ani nepamatuji...druhý den na JIPu jsem se nabízela sestřičce, jestli nechce pomoct uklízet, že mě to ležení nebaví...třetí den to bolelo,ale hodě mi pomohl stahovací břišní pás(měla jsem ho doma po plastice břicha), on to břicho zpevnil a neklepalo se tolik...před císařem jsem měla plastiku břišní stěny a to proti císaři byly galeje..a po císaři jsem měla za 4 měsíce slepák a to taky byl hnus fialovej.-((praskl jim a museli mi otevřít půl břicha...to jsem si tedy užila.-((

sarka2412
3. čer 2013

Já si na svoje bolesti už nepamatuji jak boleli,ale vím že než se moje zlato narodilo cca tak pul hodinky u konce bolesti to byli uplně strašnýýýýýýýýýý 😀 ale jakmile jsem porodila okamžitě sem zapoměla jak to bolelo..soustředila sem se na dítě,a naopak ještě na porodním pokoji když mě šili jsem doktorce řekla že to nebylo tak strašný a že za pár let mě tam mají znova 😀 😀 takže já mám na porod jen krásný vzpomínky..🙂
🙂 😉 😀

barulina
26. únor 2019

No ja jsem 6 let ppo porodu a pamatuji sinten masakr porad, i ten pocit co mi udelalo bricho, , kdyz malou ze me zvonem na silu vytahly. Todila jsem tri dny z toho 23 hod na por.sale, tohle nikdy nezapomenu, ALE klidne byh do toho sla znovu s tak uzasnym vysledkem jako je ma dcera. No a ted se snazime o druhy zazrak. Pamatuje si to podle me kazda, ale ta laska to prebije a tak ;D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru