Zapomněly jste po porodu na bolest? I po císaři?

nikka.vo
17. srp 2007

Ahoj maminky, hrozně by mě zajímali vaše zkušenosti:

Všechny, které jste rodili normální cestou popisujete, že témeř okamžitě po porodu si už na tu bolest (kontrakce) nemůžete vzpomenout.
Já po císařském řezu mám ty bolesti ještě vryty v paměti a vzpomenu si velice dobře 😀 🙄 .
Moje sestra někde četla, že to způsobuje nějaký hormon, který se při klasickém porodu vyplavuje a žena má vlastně takovou malou ztrátu paměti 😕 😅 (je to vlastně logické, aby jí to neodradilo opět rodit ) 😵

A rodičkám císařem se to nestane ...

Mohli by jste mi napsat, jak jste to měli vy? Jak vy, co jste rodili klasicky nebo ty co císařem???

Moc díky.... Veronika

nikka.vo
autor
17. srp 2007

Bacha..... hacker 😀 😀 😀 😉

majka07
17. srp 2007

ahojy nikuš, ty si to pamatuješ? Já tedy i přes všechny strasti a dvou operacích si na to ani nevzpomenu a nejraději bych v květnu 2008 rodila druhý, ale mám zákaz 😢 😢 😢 , Jinak bychom se fakt už snažili 😀

nikka.vo
autor
17. srp 2007

čau Majuško, pamatuju 😀 jak kdyby to bylo včera večír 😀

kralik
18. srp 2007

Ahoj holky, tak já se hlásím k té skupině, která ztratila paměť 🙂 . Není to tak dávno a přesto si na tu bolest opravdu nevzpomínám. Také vím, že když jsem "pololežela" na monitorech, tak jsem měla slzy v očích jak moc to bolelo, ale tu bolest si nemůžu vybavit. Už mě také vůbec nebolí jizva, takže já vím 100%, že Kryštůfek bude mít sourozence a už teď se na to těším. Porod je velký zážitek i když bolestivý, ale stojí za to 😉 .

lienka79
18. srp 2007

Pretoze ten pocit,vidiet a drzat drobceka prehlusi vsetko ostatne...A zase to nie je taka bolest,co sa neda vydrzat....

alcatko.j
18. srp 2007

Nikinacu, tys me tady zdrbla?!?! 😅 To se rekneeee 😅
jsem mluvila jen a pouze k tematu 😕

majka07
18. srp 2007

Nikuš, to mě mrzí, já si zkouším vzpomenout, pamatuju si čím vším su procházela celý měsíc, ale bolest jde mimo mě 😀 Jen nemůžu zapomenout na to, jak su strašně moc už chtěla domů a holky z května mě podporovaly 😵

zusma
18. srp 2007

Na předporodním kurzu nám doktoři v nemocninci říkali o tom hormonu,který se vyplavuje,takže si žena na nic moc nevzpomíná. A taky že má při samotným porodu jaksi zastřený vědomí. Tak doufám, že se hormon vyplaví i u mě... 😅 🙂

dasap
18. srp 2007

ahoj nikko, já bych řekla, že jsem ty kontrakce už moc nevnímala v době, kdy probíhaly, ty poslední asi tři hodiny mi nějak splývají🙂 ale tu bolest si pamatuju velmi dobře a hlavně jak strašně bolelo šití, to bylo na celém porodu nejhorší 😝
ale pro mě to bylo přesně tak jak jsem čekala, že celý porod nebyl zdaleka tak hrozný jako ty úmorné obtíže v těhotenství, nevolnosti, křeče v nohách, únava atd. to mi přišlo mnohem horší než porod, protože to trvalo skoro osm měsíců, zatímco porod byl za dvanáct hodin odbytej🙂

belda
19. srp 2007

holky, fakt závidím vám,které prohlásíte, že si pár dnů po porodu nepamatujete 🤐 😨 .mě trvalo celý rok než sem se z toho dostala a teprve po roce a půl jsem začala uvažovat o druhým... 😀 😎

nikka.vo
autor
19. srp 2007

beldo, vidim, že už si přestala uvažovat, ale rovnou si jednala 😀 😀 😀 , hodně zdravíííííí 😵

Jsem ráda, že tu přispíváte, začíná to být půl na půl co si to pamatují a co ne 😉

sakra, ta příroda je mazaná ... zastřený vědomí 😲 😀

dzonyss
19. srp 2007

ahojky

rodila sem 18 hodin, z toho poslední 3 hodiny byly peklo. Jedna velká bolestivá kontrakce. Porod celkem komplikovaný. Celou dobu pod monitorem, na kyslíku... A v okamžiku kdy mi drobečka dali k prsu, tak sem na jakýkoli bolesti zapoměla. Jdu do toho určitě ještě jednou. Za tu bolest to stojí. Je to ten nejhezčí pocit mít miminko. 🙂

nikka.vo
autor
19. srp 2007

úúúúúúú...dzonyss 😲 tak hlavně, že to dobře dopadlo a máš zdravého broučka 😉

a ty jseš znova ve 43tt??? 😕 😀 😀 😀

změň si, že už je Adámek na světě 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 nebo vypukne panika, že jsi ho nosila o měsíc déle 😀 😀 😀

draga
19. srp 2007

holky já rodila jen 9hodin a porod jsem měla vyvolaný nebyla jsem otevřená nepřipravená takže bolesti byly docela hustý...ale je fakt že všechny víme, že ty bolesti mají nádherný vyvrcholení a že musí zkončit 😀 tak asi proto je tak rychle zapomínáme "naštěstí" jinak už bych asi nerodila 😀 😀 😀

karotky
20. srp 2007

Drago............bereš mi slova přímo z úst. 😉

januskaababoo
20. srp 2007

Mam po porodu 4 mesice...pamatuji si tu bolest, ale popsat ji nedokazu, to je jak kdyz chcete nekomu vypravet co se vam zdalo...nikdy to nejde presne popsat!
Reknu vam jedno...tehotenstvi hnus! Porod 20hodin, tlacila jsem na trikrat...pak cisar, mala mela spunta jako prase...neotvirala jsem se...14dni prenasela, pak vyvolavacka...ale to je nic proti sestinedeli...to bylo horsi nez tehu a porod dohromady....fuj...uplnej humus!

K tomu porodu...zapomela jsem na hodne veci, ale jde to aji dal...hodne veci z tehu se mi vybavi az mi o tom nekdo rika...zapomela jsem spoustu veci, jako by mi praskla cevka vzpominek nebo co. No, ale jak jsem byla v tom porodnim sumu svistu...neuvedomovala jsem si, ze rodim dlouho...az pak dalsi dny za mnou chodily sestry, a ze prej jak jsem byla statecna....tak dlouho rodit...
No ale stalo to za to...chci jeste jedno, ale bez tehu a sestinedeli...

kristi
20. srp 2007

mne to samozrejme taky bolelo, ale jedina bolest,na kterou si vzpominam, je ta,jak me silene bolelo v krizi,ale hrozne, na to jediny jsem chtela neco pichnout,ale nebylo co... 😀

kacabacka
21. srp 2007

mobina: pobavilo mě to zelí, jablka a kyselý mlíko 😀 😀 😀 asi to zkusim předem, ať vim, do čeho jdu 😀 😀 😀

kacabacka
21. srp 2007

jo a eště.... když mám křížový bolesti při MS, budu je mít i při porodu? ☹

draga
21. srp 2007

kacabacka kdo ví 😉 😀 😉

kacabacka
21. srp 2007

draga: myslíš, že ne? Já s tim spíš počítám... ☹

draga
21. srp 2007

já nevím mě vždycky bylo při ms dost blbě lezla jsem po 4 a bez prášku ani ránu, bolesti zad a hnus, ale u porodu si to nějak nevybavuju spíš takový to tlačení do kostrče v jednu chvíli mi přiěšlo že mi snad uletí "pr..l" 😉 neboj se ničeho 😵

poupe
21. srp 2007

ja si teda na bolest pamatuju dost dobre 🙂 ale je divny,ze miminko je venku a nejednou vsechny bolesti jsou pryc.Kacabacka me pri MS boli svaly na nohou a ty me boleli silene i pri porodu

valsik
30. srp 2007

já si bolest pamatuju, ale když člověk ví, že ta bolest za chvíli přejde a že to k něčemu je, tak vydrží všechno 😉 😉

irenan
12. zář 2007

Ahoj, tak ja jsem rodila pred 3 rokama a 3 mesicema a bolest si pamatuju do ted. Rodila jsem 21 hodin. Chtela jsem aby tam se mnou byl manzel celou dobu ale vyhnali ho, ze je tam pretatinkovano a ze mu pak zavolaji, takze jsem na to byla uplne sama. Personal nebyl nic moc.Jedna starsi sestra se me ptala jak mi je, A kdyz jsem ji rekla ze nic moc ze to docela boli, tak mi rekla at si nestezuju, ze co by za to jiny zensky dali kdyby je to mohlo bolet. Tak to bylo dost hrozny, Pak jsem treba sedela 3 hodiny ve sprse na mici a nikdo se na me neprisel vubec podivat, jestli jsem treba jeste ziva. No a nakonec jsem z poslednch sil musela volat milackovi ja, aby prijel, a priznam se ze v jednu chvili jsem i premyslela o tom ze mu snad uz ani nezavolam, ale vim ze by ho to mrzelo. Tak jsem mu zavolala, on prijel a sli jsme na to, bylo to dost akorat. ☹

kupinka
12. zář 2007

Ahoj holčiny,tak já mám po porodu už skoro 5měsíců a pamatuju si to všechno ůplně živě. Dokonce se mi o tom asi před 2týdnama zdálo,úplně živý sen,vzbudila jsem se zpocená až za ušima.Druhé dítě chci,ale už teď se toho asi bojím. Jenže když ono to stojí za to. Někde jsem četla,že má ženská v sobě hormon zapomění,ale u mě jaksi nefunguje ☹ A na porodnici mám docela špatné vzpomínky,sestra u porodu byla hnusná,dokonce se mě ptala,když jste to dítě dělala tak jste taky tak řvala? A já neměla ani sílu ji poslat někam 😠

makelka
12. zář 2007

Tak já se přidám, nevím čím t je, ale bolesti to byly jako prase ale teď už fakt nevím, vpomínka sice hrozná ale řekla bych, že i miminko to vynahradí, každopádně jenom jsem ho vytlačila, byl klid a po bolesti, ustalo to jako mávnutím kouzelného proutku 😉 je pravda, že při kontrakcích jsem manžela proklínala, ale už večer po porodu jsem věděla, že druhý určitě bude 😉 😉

irenan
13. zář 2007

Ja jsem teda tesne po porodu rekla manzelovi, ze jestli bude chtit jeste jedno, tak si ho adoptujem. 😀 No a neni to tak taky chcem druhy, ale taky z toho mam hruzu. Z porodu a hlavne z kil navic(pri prvnim teh. jsem pribrala 26 kg). Nektery ty sestry jsou fakt hrozny, pripada mi ze bud jsou bezdetny a nebo maji fakt nejakej hormon zapomneni, kterej se u me teda vubec nevytvoril. Jo a ta bolest je neco jako kdyz mate strasnej prujem, ale jeste tak stokrat horsi, jak k tomu boli silene bricho, myslite si ze umrete a modlite se aby uz to preslo. Ale nechci v zadnym pripade nikoho strasit. Stejne to ma kazdej jiny, nekdo ani tak strasny boesti nema a za 3 hodky je mimco venku. Temhle zenskym zavidim, to je asi nejakej dar od boha. 😉

irenan
13. zář 2007

taky mam strasny zkusenosti z porodnice. 😝

markeeta
13. zář 2007

Ahoj, ja se k vam pridam.
Kdybych mela pred porodem tak taky panikarim jako sisstin.

Ja jsem rodila normalni cestou a cele to trvalo 15h. Pamatuju si na kdejakou bolest - moudraky, zlucnikovou koliku, ale porodni bolesti jsem fakt zapomela rychle. Jsou ve me jen vzpominky a emoce, ale na bolest si uz nevzpominam. Muj partner byl super a celou dobu oporou, odrpel to cele se mnou a nikdy bych na neho nekricela. Akorat v hlave sem koketovala s myslenkou (jako alcatko), co my to udelal a ze uz nikdy vice.
Ja jsem mela kontrakce velice silne a ne moc dlouhe. Deloha byla nejaka leniva a mozna i duvod, proc to cele trvalo tak dlouho. U me se vystridali jen 2 smeny. Behem kontrakci sem se pozvracela z jidla, delali mi rentgen protoze mala byla spatne hlavickou.
Kdyz prisla druha doby porodni, tak sem si fakt rikala, ze uz nechci vice rodit a v momente, kdyz jsem ucitila to teploucke telicko na mem brise, tak jsem na vsechnu bolest okamzite zapomela. Kdyz na me vyvalila ta sva kukadla, tak sem byla tak stastna, ze ji mam.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru