Zapomněly jste po porodu na bolest? I po císaři?

nikka.vo
17. srp 2007

Ahoj maminky, hrozně by mě zajímali vaše zkušenosti:

Všechny, které jste rodili normální cestou popisujete, že témeř okamžitě po porodu si už na tu bolest (kontrakce) nemůžete vzpomenout.
Já po císařském řezu mám ty bolesti ještě vryty v paměti a vzpomenu si velice dobře 😀 🙄 .
Moje sestra někde četla, že to způsobuje nějaký hormon, který se při klasickém porodu vyplavuje a žena má vlastně takovou malou ztrátu paměti 😕 😅 (je to vlastně logické, aby jí to neodradilo opět rodit ) 😵

A rodičkám císařem se to nestane ...

Mohli by jste mi napsat, jak jste to měli vy? Jak vy, co jste rodili klasicky nebo ty co císařem???

Moc díky.... Veronika

myska
17. srp 2007

Já si to taky nepamatuju 😉 Prostě nevím, jak ty kontrakce bolely, vím, že dost bolely (já jsem ke všemu měla ještě křížový bolesti, fakt humus, ale prostě si to nedokážu vybavit.

Sisstin, neboj to zvládneš, já bych dobrovolně na císařa nešla, ani za zlatý prase 😉

sisstin
17. srp 2007

myska: no to mi tvrdí každej, že jsou pak možný hodně velký komplikace..a nemůžeš se starat o mimčo...ale já jsem takovej posránek, že to až hezký není 😖 😖 😖

myska
17. srp 2007

sisstin, říjnový mimča jdou na svět rychle 😉 , neboj, já jsem byla taky posera, ale vím, že bych do císaře nešla

sisstin
17. srp 2007

myska: máš pěknou fotečku s Nikolkou 😵 😵 😵 no každopádně to stejně neovlivním, jak to bude..ale už se chystám na pití maliníku 😵 😅

myska
17. srp 2007

siss, dík 😅 já jsem maliník nepila 😉 , mě pomohl Hamilton 😉

mobina
17. srp 2007

siss a budete masírovat hráz?

sisstin
17. srp 2007

myska: nééééééééééééééé..z toho mám taky hrůzu 😅 😅 MP už mi řekl, že mi odpojít net..abych si to tady furt nečetla 😅 😅 😅

mobina
17. srp 2007

siss a co nějaký předporodní kurz. Švagrový to od strachu celkem pomohlo.

myska
17. srp 2007

siss, co néééééééé? o čem je řeč?

sisstin
17. srp 2007

myska: z toho Hamiltona 😉

mobina: no na kurz se chystám, začíná v září 😉 masírovat můžu tak sama..páč my se vidíme málo...a z každýho masírování by byl sex 😅 😅 😅 😅 😅

myska
17. srp 2007

Siss, to nic není, fakt, a urychlí to nástup porodu, nebo aspoň u mě jo, měla jsem termín 17. a malá se narodila 13. 😵

😅 😅 ale asi jsme trošku mimo téma, že 😅

sisstin
17. srp 2007

myska: Pa, co udělala Hamiltona Alče..ta jí teda pěkně nasrala 😅 😅 😅 😅 😅

myska
17. srp 2007

Siss, hamiltona ti udělají tak, že ti obkrouží prsty děložní hrdlo, ale musíš být aspoň na centimetr otevřená. Sice to bolí, ale já jsem za něho byla ráda 😉

sisstin
17. srp 2007

myska: aha..tak já jsem blbá..já jsem myslela, že je to znamená to, že ti skočí na břicho 😕 tak to je asi zas něco jinýho 😉

gedren
17. srp 2007

Holky ja mivala obcas pekelne hnusnou MS a muzu zodpovedne rict, ze porod tak strasnej, jako tech pak nejhnusnejsich MS, co jsem mela, nebyl. Bolelo to kurevsky, to jo, ale jakmile skoncil stah, tak jsem o tom brise zase pet minut nevedela. Pak zas minutu bylo uplne priserne zparalyzovany cely telo a ja nevedela, jak se usporadat, abych to prezila, nebyla jsem schopna konverzovat, nic, a jen jsem mumlala, at uz to do prdele prejde, ale jak to preslo, zase jsem o nicem nevedela. A tak to slo furt dokola 🙂 Takze ani ted presne nereknu, co a jak me vlastne bolelo, pritom MS bolesti jsem schopna si vybavit barvite, a to uz jsem ji nemela rok a pul 🙂. Ale hned po porodu jsem rozhodne nezapomnela, protoze minimalne tri dny se mi fakt neprijemne stahovala deloha, tak to proste bolelo sice s mensi intenzitou, ale furt, takze mi to furt pripominalo i ten porod...

Ale fakt jsou horsi veci nez porod, zbytecne se s tim nadela. Byl to takovej celkove neprijemnej den ;), ale zadnej horor. I behem toho porodu (ne teda behem stahu 🙂) jsem rikala, ze to je v pohode a ze jsem cekala, ze to bude horsi.

myska
17. srp 2007

Na břicho ti skočí určitě, ale já to ani nezaznamenala, malá se pořád vracela, takže ty skoky na břicho byly potřeba 😀

sisstin
17. srp 2007

gedren: ono se asi musíš připravit na to, že to fakt bolí..a nejít tam s nějakými velkými ideály 😅 😅

mobina
17. srp 2007

siss myslím, že to je klíč k úspěchu, smířit se s tím, že to fakt kurevsky bolí 😅 Snad ti kurz dodá odvahy.

sisstin
17. srp 2007

mobina: no..jestli mi tam budou ukazovat nějaký nástroje..tak omdlívám 😅 😅 já byla teď v poradně..a jsem v kabince..a slyším z ordinace nějaký vzdechy a au au..teda nebyla tam žádná těhule..ale nějaká mladá holka..no stejně jsem měla dost..a málem jsem tam vrhla 🙄 🙄 🙄

lendy1
17. srp 2007

Pro sisstin:
čím víc z porodu budeš mít strach a budeš všude číst, jak je to něco strašného a příšerně to bolo, věř tomu, že sama budeš mít hrozně bolestivej porod. Musíš si říct, že když to zvládlo tolik holek před tebou, že nejsi žádný béčko, aby jsi to taky nezvládla. Když budeš optimista, tak pro tebe nebude porod tak strašná záležitost. Samozřejmě, že porod bolí jak nic jiného, ale brzy se na to zapomíná. Já osobně jsem měla kontrakce 6hodin, byla jsem na to sama (manžela poslali domů, že než začnu rodit, tak to potrvá a jelikož jsem nečekaně rodila o 50km dál od odmova, tak nakonec porod ani nestihl), nečekal mě žádný pěkný předporodní pokoj, ale těch 6 hodin jsem chodila střídavě do sprchy nebo korzovala po chodbě, sestři i doktoři na mě kašlali a zvládla jsem to. Když už opravdu rodíš a dovolí ti tlačit, tak už to není tak hrozný a hlavně máš vidinu, že za chvíli to budeš mít za sebou. Na ty ukrutný bolesti jsem já zapomněla hned, jakmile mi dali Davídka na břicho. Když pak přijel manžel a zastihl mě ještě na porodním sále, tak absolutně nechápal, jak jsem veselá a v pohodě. Ale hormony fungují opravdu dokonale...

sisstin
17. srp 2007

lendy: díky 😉

gedren
17. srp 2007

Tak ja jsem tam sla s tim, ze to bude jeste o tridu horsi nez ta nejhorsi MS, no a byla jsem prijemne prekvapena ;) Ale jak jsem psala, on je to proste jinej typ bolesti nez vsechno ostatni - pokud vas normalne cokoli boli, tak to boli furt, nebo proste nekdy vic, nekdy min, ale furt. Tady se strida hnus - nic - hnus - nic, takze mate cas na vydech a o ty bolesti nic nevite nejen po porodu, ale i v tom mezicase, nez prijde dalsi stah (teda kdyz uz chodej moc rychle, tak to zacina bejt krusny, ale to se pak uz taky blizi konec 🙂). Navic jste fakt v hormonalnim rausi, takze treba v ty vypuzovaci fazi uz vam ty stahy tak neprijdou a naopak se na ne tesite, protoze se lip tlaci. A ja taky pul porodu prospala (proste vzdycky jsem na tech pet minut vytuhla a probudila se zase akorat na stah), coz bylo super, ze to rychle uteklo ;)

Zenska je fyzicky zpusobila k tomu to zvladnout, jinak uz bysme vymreli, no a pokud to nezvladne, tak to z ni ty doktori nejak vytahnou, takze v kliduuu 🙂

morusa
17. srp 2007

Tak já menstruace pohodová, u porodu jsem myslela, že zhebnu ( nechci nikoho strašit),odkroutila jsem si 21hodinovku, ke konci jsem už moc nevnímala, ze sálu mě vezli, vložky mi na záchodě vyměňovala sestřička, protože já nebyla schopná prostě vůbec nic ( a že jsem na takovéhle věci velkej cíťa).Dneska tři měsíce po porodu si pořád přesně pamatuju, jak to bolelo, možná to bylo tím ,že jsem měla křížový kontrakce, to jsou prej ty horší, momentálně si myslím, že další mimi už ne....V závěru se ale shodnem všechny, dalo se to vydržet a něco tak nádhernýho jako vlastní dítě za tu bolest prostě stojí. 😉

macu.k
17. srp 2007

Tak je fakt, že jsem na tu bolest opravdu hned zapomněla, myslím, že ještě než jsem se vrátila z porodnice domů, tak jsem říkala, že si to nevybavím. Ale vim, že to bylo strašný! Já měla bolesti skoro 24 hodin po 5 minutách, asi od 6 večer, to bylo ještě v pohodě, ale tak od 7 od rána to už bylo horší a to mi doktoři říkali, že budu rodit asi až druhý den 😲 Při každý kontrakci jsem manželovi drtila ruku a odpoledne už jsem jen hekala, že už končim, že to nezvládnu a vyprdnu se na to 🙂 Pomáhala sprcha a míč. Pak mi dali asi v 6 večer nějakou kapačku, to byla skoro hodinová kontrakce bez přestávek 🙄 a pak už jen 10 minut na sále, párkrát zatlačit, Kubísek byl venku a oooohrooooomnáááááá úleva, to bylo jediný co jsem cítila (samozřejmě kromě radosti z malýho). Ani šití mě nebolelo, byl to tak úžasnej pocit 😀 😀 Prvních pár měsíců jsem pak tvrdila, že druhý dítě už ne, ale teď vím, že chci ještě holčičku (pokud přesvědčím manžela - náš prcek totiž ještě v 9 měsících nepochopil, že v noci se spí 🙄 ).

macu.k
17. srp 2007

Jo, Morusa, taky jsem se druhej den vysílením nedovlekla sama ani na záchod, až někdy odpoledne 🙂

nikka.vo
autor
17. srp 2007

jéééé holky , vy nám tu vystrašíte všechny těhule 😀 😀 😀 😀

stačila by odpověď : Pama nebo nepama 😀 a vy tu popisujete, jak už nechcete další dítě, chudáci holky, co je to čeká 😀

jako, neberte to ve zlém, já se musela smát, kam se tohle téma dostalo 😀

JO a Alčo a Siss, jste mi tu udělali bordel, běžte se vykecávat jinam, štěbetajzny 😀 Já se sem po několika hodinách vrátim, vidim 55 přispěvků 😵 a nakonec je to ta vaše huba ukecaná 😀

Alčo, tebe vypráskám do dubna a Siss, ty jseš všude, tak nevim, kam s tebou 😀 a Siss, Alča mněla ,,amnézu,, když si to nepamatuje 😝

macu.k
17. srp 2007

Jé já nechtěla strašit, určitě je potěšující, že si tu bolest nepamatuju ne? 🙂 A že chci druhý mimi 😀 (až se to první naučí v noci spát 😵 )

sisstin
17. srp 2007

nika: nejsi ráda, jak se to tady pěkně rozrostlo? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

nikka.vo
autor
17. srp 2007

Holky, jděte rodit, je to na umření, ale druhý den na to zapomenete 😀

Ale další dítě stejně chtít nebudete 😀

Ba nééééééé 🤐

to já jen tak

Siss, kdyby těch 50 příspěvků znamenalo 50 od různých holek tak jo, ale ty a Aloušek? 🙄 😀 zahlušit vás

udělali jste si mejdan na mém pozemku 😀 😀 😀 😀 😀 😀

hackermartinka
17. srp 2007

Ahoj holky, já musim říct, že na tu bolest, co jsem měla, jsem zapomněla hned. Teda taky vim, že to bolelo, a to dost, nejvíc když jsem musela sedět v křesle na monitoru, to jsem měla hrozný křížové bolesti, ale kdybyste mě bacily, tak si to nedokážu vybavit. Musim ale říct, že náš porod trval jen 4 a 3/4 hodiny. A mezi posledníma stahama, co už jsem tlačila, tak jsme se na sále i zasmáli a bylo to docela v pohodě. Personál tam po porodu něco diskutoval, že asi další dítě hned tak chtít nebudeme, ale už tam, těch pár okamžiků po porodu, jsem byla na 100% přesvědčená, že by mi další porod nevadil, ani kdyby byl hodně brzo. Osobně si myslim, že to hojení potom je horší, teda aspoň pro mě bylo. Normálně nesnášim ani MS..
Mám jednu radu. Nepřemýšlejte nad tím, že to může bolet. Myslete pozitivně a určitě to dopadne všechno v pořádku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru