Zapomněly jste po porodu na bolest? I po císaři?

nikka.vo
17. srp 2007

Ahoj maminky, hrozně by mě zajímali vaše zkušenosti:

Všechny, které jste rodili normální cestou popisujete, že témeř okamžitě po porodu si už na tu bolest (kontrakce) nemůžete vzpomenout.
Já po císařském řezu mám ty bolesti ještě vryty v paměti a vzpomenu si velice dobře 😀 🙄 .
Moje sestra někde četla, že to způsobuje nějaký hormon, který se při klasickém porodu vyplavuje a žena má vlastně takovou malou ztrátu paměti 😕 😅 (je to vlastně logické, aby jí to neodradilo opět rodit ) 😵

A rodičkám císařem se to nestane ...

Mohli by jste mi napsat, jak jste to měli vy? Jak vy, co jste rodili klasicky nebo ty co císařem???

Moc díky.... Veronika

mikca
17. srp 2007

ahoj nikkka, ještě že máme mozek a hormony, co jinak by jsme určitě vymřeli ☹ , ale je to opravdu zařízeené tak že se na ty největší bolesti zapomene.určitě to neni hned po porodu, nejakou dobu to trvá.
já si pamatuju že to bolelo, ale nevim jak.
a u císaaře je to asi způsobené tím, že ten porod neni přirozenej a ty hormony tak "nepracujou", jako u klasického porodu.

pipisek
17. srp 2007

ahoj nikka,
já jsem po porodu necelé 3 týdny a ještě si mooooc dobře vzpomínám, jak to bolelo 😉

kacka79
17. srp 2007

ahojky holky, já jsem skoro 2 měs po porodu a vidím to pořád dost barvitě... Filípka miluji nade vše, ale stále jsem přesvědčená, že další mimi kvůli tomu porodu nezvládnu.. a to nejsem žádnej cimprlík, ale byl to fakt děs.. 🤐

nikka.vo
autor
17. srp 2007

to mě celkem překvapuje, už jsem slyšela od kamarádek, že téměř okamžitě si nemohli vzpomenout na tu bolest... 😕 😅 a i hodně holky v Jaké to bylo...

já jsem po porodu tři měsíce a vzpomínám si dobře 😀

prosim vás, tímto nechci strašit budoucí maminky, neni to strašné, že na to do konce života nezapomenu proto 😉 jen si to pamatuju stejně dobře, jako třeba zlomenou nohu 😅 😖

mikca
17. srp 2007

já už přes rok a fakt nevim, jaká ta bolest byla, vim že jsme jen funěla to si pamatuju, ale mě oba porody trvaly 4 hodiny, tak nejspíš záleží i na tom, jak dlouho se ta bolest prožívá, o to trvá dýl

nikka.vo
autor
17. srp 2007

no je pravda, že od příjezdu do porodnice až k porodu mi to trvalo jen 4 hodinky taky, ale porodní bolesti jsem měla už celý den předtím, jen nepravidelně, ale hódně silně 😒

No uvidim, jestli ještě někdo napíše, aby jsme toho zjistili víc... 😀

A taky nějaká maminka po císaři? Hm? 😉

doriska
17. srp 2007

Já jsem poprvé rodila před 13 lety, porod byl krátký - o půlnoci jsem dorazila s omluvami do nemocnice, že si nejsem jistá, jestli je to vůbec začátek porodu, a holčička se narodila ve 2:20. Prostě fofr. Ovšem na tu hroznou bolest se mi ještě zapomenout nepodařilo. Císaře jsem měla před 2 lety, první dva dny taky nic moc, ale pro mě oproti spontánnímu porodu procházka růžovou zahradou. Taky hojení se mi zdálo o moc lepší. Zkrátka každá to má jinak.

orisek1
17. srp 2007

já jsem rodila normálně, pravidelné ale slabé kontrakce mi začaly ve středu večer, ve čtvrtek jsme ráno jeli do porodnice, ale nakonec jsem porodila až v pátek odpoledne po protržení vody a infuzi oxytocinu. Pamatuju si, že než mi dali epidurál, tak jsem si říkala, že už dál tu bolest nevydržím, ale skutečně jsem si tu bolest pak nemohla a doteď nemůžu vůbec vybavit.

nikka.vo
autor
17. srp 2007

konečně první s amnézií 😀 😀 😀

sisstin
17. srp 2007

nikouši: co to je za téma? 😅 😅 😅 Já určitě nebudu mít amnézii 😔 😅

drago
17. srp 2007

No nevím jestli někdy zapomenu na tu bolest. Na to se snad ani zapomenout nedá, ne? Některé moje kámošky kvůli tomu, mít druhé dítě ani nechcou.

alcatko.j
17. srp 2007

Nikcooo 😀

Me to bolelo jako prase, ale ze to bolelo jako prase vim jen proto, ze mi to Jirinac pripomina 😀 Ale vazne, vim, ze v okamziku, kdy jsem sedela na balonu, celem k zebrinam, drzela jsem se obema rukama za sprusle ve vysce mych oci, Jirka sedel vedle me, drzel me za ruku..ja jsem se mirne pohupovala, ne ze by mi to pomahalo, to proste samo 😅 a vzdy par sekund byl klid, to vim, ze jsem dokazala premyslet, ale pak nahle prichazela kontrakce a ja vim, ze jsem nekontrolovatelne se zacla na tom mici vice pohybovat, pestma jsem sivarala ty sprusle, uplne slabounce jsem knucela, zuby, rty pevne semknute, slzy mi tekly, vim, ze jsem mela myslenky, ze to nemuzu vydrzet, ze to strasne boli, at mi kurnik sopa do prdele daji epidural, nebo at me uspi a jdu na cisare, nebo proste neco..tak strasne to bolelo..
a pak najednou Nela vylitla a me fakt nic nebolelo!!jako jo, mela jsem citlivou pipinku a bolela me zebra jak na me PA skocila, ale to bylo uplny hovno!!!!A ted si tu bolest pri kontrakci proste nevybavim...proste nevim!!!! 😅 😕 Kdybyste me zabily, nevim 😅 Vim jen, ze jsem kurvovala na vsechny okolo, nejvic na Jirina, co mi to udelal, ale JAK to bolelo, nevim 😕

sisstin
17. srp 2007

alcatko: chudák malej...Jiřinek 😅 😅 😅 😅

alcatko.j
17. srp 2007

Jo a hnusny kontrakce jsem mela cca 6 hodin a pak cca 3 hodiny fest hnusny skaredy moc moc bolavyk kontrakce 😅

alcatko.j
17. srp 2007

Siss 😀 😀 😀 😀

sisstin
17. srp 2007

ali: a jaký jsi měla bolesti při MS? Já měla podle mě fest velký..bez prášku ani ránu..tak já si to ani nechci představovat 😖

alcatko.j
17. srp 2007

Sis, kurevsky velky bolesti, ibac to vzdy jistil, jednou jsem kvuli MS bolesti spadla z kola 😀 😀

sisstin
17. srp 2007

ali: a porod byl ještě horší? Ach jo.. 😅 😅 😅 😅 😅 já už ani nevím, jak hrozné ty bolesti byly..páč jsem se furt dopovala práškama první dva dny 😠

alcatko.j
17. srp 2007

Siss, o moc horsi 😔 😅

sisstin
17. srp 2007

ali: tak to asi umřu 😅 😅 a pak mi všechny nadávaj, že chci dobrovolně císaře 😅 😅 😅 😅

alcatko.j
17. srp 2007

Asi umres, jak ja 😀 😀 😀

sisstin
17. srp 2007

ali: hovno..vždyť žiješ 😅 😅 😅 😅 ale amnezii nemáš 😅 😅 😅 😅 😅 a já hlavně nebudu mít žádnýho Jiřina, kterýmu bych nadávala 🤐 😅 😅 😅 se mi ani neuleví 😅 😅 😅

mobina
17. srp 2007

siss tam spucuj personál. Ten bude zvyklý 😀

sisstin
17. srp 2007

mobina: 😅 😅 😅 😅 to bych se asi bála..já si dovolím jenom na MP 😅 😅 😅 😅

alcatko.j
17. srp 2007

Sis, jasne Mobous ma recht, ja taky zarvala jednou na PA, srala me jak svina, byla desne nad veci a klidna, a ja umirala a ji to bylo jedno a kdyz mi zase asi pomilionte schovivave rekla, ze neumru, tak uz jsem byla nevrla 😀

mobina
17. srp 2007

siss jestli se budeš bát, tak to hovno bolelo 😀

sisstin
17. srp 2007

ali: to byla ta, jak ti skočila na břicho? 😀 Hamilton jak vyšitej 😝 😅

mobina: no to je asi fakt 😅 😅 😅 ale vždycky mě ty uřvaný ženský iritovaly..chci vidět sebe 🤐 😅 😅 😅

alcatko.j
17. srp 2007

nee, jina, sem stihla tri smeny 😀 😀

mobina
17. srp 2007

siss já sebe taky a to jsem měla MS bolesti nulový 😀 Moje máma kontrakce přirovnala k tomu, když sežereš hromadu jablek a zelí a zapiješ to kyslým mlíkem.

sisstin
17. srp 2007

ali: coooo....3 😲 😲 😲 😲 fuuuj..tos měla tak dlouhý kontrakce...nebo spíš dlouho trvající..Ježíšku na křížku..já neciiii 🤐 🤐 🤐 🤐

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru