Zlomená kostrč. Je nutné to rentgenovat?

petruna
21. říj 2009

Ahoj,
je tu někdo , kdo měl zlomenou kostrč ? Hlavně v souvislosti s porodem.
Po porodu mě kostrč hodně bolela a nemohla jsem skoro sedět. Řikala jsem , že to jistě přejde, že se mi tam jen něco hnulo a že se to samo urovná.
Ale k lepšímu se nic nedělo a jednu dobu to bylo fakt zlý. V jistých polohách jsem nemohla sedět vůbec. Jakoby v záklonu, na tvrdých židlích, v MHD....

Co se týče doktorů, jsem hrozný lajdák a vždy čekám, že vše přejde samo 😅

Časem se to trochu zlepšilo, tak jsem s tím zase nikam nešla. Říkala jsem si, jestli to třeba nesouvisí s mojí nadváhou + porod atak...

Jenže synovi už je 19 měsíců a problémy mám pořád. Někdy mě to bolí i v klidu. A stále nevydržím dlouho sedět na židli (dnes jsem byla v divadle a bylo to fakt děsný) a v určitých polohách prostě nevydržím vůbec (musím sedět předkloněná nebo jen na jedné půlce)

Trochu jsem se dívala na netu a z toho co jsem vyčetla mám podezření na poporodní zlomenou kostrč.
Chtěla bych vědět, jestli to tu někdo taky měl a jak se to pak vyřešilo. Prý se dělá bolestivý hmat konečníkem a tím se to jakoby rovná.
Chtěla bych vědět na co se mám připravit, až se dokopu objednat na ortopedii.
Je nutné to rengenovat ? Jak zjišťují, jestli to je zlomené nebo ne?

petruna
autor
21. říj 2009

ještě dodatek : když dlouho sedím a mám se pak zvednout, tak musím hrozně pomalu, jak to bolí. (např. dnes v divadle)
zvedám se jak stařenka a musím mít zatnuté zuby. 😅

vercak.
22. říj 2009

Ahoj, měla jsem zlomenou kostrč, ale né po porodu, ale po pádu. Každopádně je to jedno, jak, ale je to zlomené. Upaluj k doktorvi, tohle není sranda, blbě to sroste a můžeš mít takovéhle problémy pořád. Já jsem si tenkrát nemohla vůbec sednout a ani se ohnout, šla jsem s tim do nemocnice, tam mě poslali na rentgen. Ten se provádí tak, že ležíš na boku na stole a oni to zrentgenují. Vyšetření je horší, provádí se hmatem konečníkem, ale dá se to vydržet, nebolí to, jen je to nepříjemné. Rovnali mi to v narkóze, takže jsem se pak probudila na pokoji, kostrč mě stále bolela stejně, ale už jsem to měla srovnaný a čekalo se, jak to sroste. Pustili mě hned druhý den domů, ale nesměla jsem sedět a ohýbat se celý měsíc. To byla fakt krize, nemohla jsem ani do auta, musela jsem co nejvíc chodit.
Nevim ale jak u tebe, když je to tak dlouhá doba, je možný, že ti to srostlo, ale blbě. Každopádně na nic nečekej a šup k doktorovi. Přeju hodně štěstí. 😉

petruna
autor
22. říj 2009

vercak : díky za info.

soanpe
23. říj 2009

petru
hele,já to měla taky takový, ale tchýně mi dohodila v práci rehabilitační sestru a prý jsem měla jen nějak skříplý nervy a zatuhlý svaly 😅(kde by se na mě vzaly) . povolovala mi to tlakovými masážemi. asi půl roku po prorodu mě to přestalo bolet.

konja
23. říj 2009

petruna: taky si myslím, že se jedná spíš o skříplé nervy než o zlomeninu, jsi už od porodu dost dlouho, zlomenina by už dávno srostla, problém bude někde jinde. Každopádně upaluj k lékaři, není to legrace. Já měla kostrč po pádu naštíplou a pohmožděnou a můžu ti říct, že spolu se zánětem prsu to byla nejhorší věc v mém životě. Nemohla jsem ani ležet, ani sedět, ani stát, hýbala jsem se jak postižená. Byly to dny hrůzy. V tvém případě se přikláním k tomu skříplému nervu a i to není žádná sranda, jdi ihned k lékaři, určitě se ti brzy uleví 😉

petruna
autor
24. říj 2009

konja : taky si spis rikam, ze s tim mam jen hnuto nebo neco mensiho nez zlomeny.....ze kdybych to mela zlomeny, tak to boli treba vic....

ale po namaze si fakt skoro nesednu.
Dnes jsem byla cely den na nohach a v aute jsem vubec nevedela jak si sednout, aby to nebolelo...

uz jsem objednana na ortopedii, tak uvidime....snad to nebude nic na hospitalizaci (cetla jsem, ze nekdy muze byt clovek se zlomenoukostrci i 14 dni v nemocnici 😅 )

bylo by fajn, kdyby to slo jen narovnat tim konecnikem a pak treba naky masaze...(i kdyz z toho rovnani konecnikem mam trochu trauma)

jeste bych se zeptala....dostala jsem od manzela zaplacenou thajskou masaz. Myslite, ze na ni muzu jit ? aby se to pak jeste nezhorsilo 😅
navic vubec nemuzu lezet na zadech na tvrdy zemi. Kdyz jsem chodila nacviceni v tehotenstvi, tak jsem kvuli kostrci nektery cviky na zadech vubec neudelala, takze muj problem asi nebude jen kvuli porodu.

no uvidime.. diky za nazory.

kay
24. říj 2009

ahojte,

mě bolí kostrč už asi 3 roky, možná dýl.. Začalo to v práci, kdy jsme seděla třeba 12hodiny na zadku, postupně se to zhoršovalo, až mě to bolelo i v klidu a při chůzi atp.. šla jsme pak cvičit Mojžu, měla na to pomoct, protože jsme tam měla taky stáhnuté svyl dna pánevního a tady toto.. Při mojže se ty vazy kolem kostrče uvolňují taky přes konečníék, je to jen nepříjemné, mě to teda bolelo taky, protože jsme měla tu kostrč rozbolavělou.. bohužel mi to moc nepomohlo, kostrč bolí pořád, trochu pomohlo těhu, jak se svaly a vazy uvolňují a připravují na porod, taky jsem nechodila do práce, al ekdykoliv dýl sedím hlvaně na tvrdém, tak to bolí.. Být Tebou zkusím ještě i tohle.. než nějaké operace.. Já jsemk už rozhodnutá, že si nechám odstranit pár článků, to prý taky pomůže, ale dělá se to až po porodech, prý bych pak nemusel amimčo donosit. Držím pěsti.

renunka05
27. říj 2009

ahojte,
já mám problémy s kostrčí v podstatě od deseti let, kdy jsem omdlela ve vysokych horach v zahranici a pravdepodobne jsem si ji zlomila. Bohužel můj nezodpovědný otec mě nevzal do nemocnice, aby si náhodou nezkrátil dovolenou, takže mi to špatně srostlo. To jsem se dozvěděla pro změnu až v 16 letech, když jsem upadla na ledu a kostrč si pohmoždila. Dělali mi RTG v nemocnici a řekli mi, že mám špatný pánevní úhel, ani nevím pořádně, co to znamená, ale někdo mi říkal, že nebudu moci porodit dítě přirozenou cestou, ale jen císařem, aby se mi nic nestalo.. nemáte s tím někdo zkušenosti? někdo, kdo by mi tuto informaci potvrdil či vyvrátil? těhotná nejsem, takže to zatím není až tak aktuální, ale zajímá mě to.

binki
27. říj 2009

jednou se pode mnou v dětství zlomila větev a já při pádu dosedla přímo na pahýl, tehdy jsem se styděla a nikam nešla, vůbec mne nenapadlo spojovat současné bolesti s tímto, až mi to jednou řekla masérka...tak zpětně, kdybych mohla, jdu to řešit hned, mívám někdy příšerné bolesti...

vercak.
31. říj 2009

Renunka - já když jsem jí tenkrát měla zlomenou, tak mi doktor v nemocnici řekl, že kdyby mi to špatně srostlo, tak by mi to mohlo dělat potíže při porodu. ☹ Tak nevím, zkus se na to ještě poptat u doktora a nebo zkus něco vyčíst na netu. 😉

petruna
autor
31. říj 2009

renunka : tak to je sila, ze te tata nevzal do nemocnice a mas ted takovy problemy....ja myslim, ze ti v tomhle poradi jedine gynekolog nebo ortoped nebo tak. drzim palce, at to jde nejak vyresit !

ja jdu na ortopedii 9.11. tak jsem zvedava, co mi reknou 😅

renunka05
1. lis 2009

vercak: tak na netu jsem nic poradne nevycetla.. teda nic noveho, co bych nevedela.. budu muset jit fakt k doktorovi. zrovna v patek me to strasne bolelo. z niceho nic..

petruna: no jo, jako tatinek se ten muj neosvedcil vubec.. od sestnacti jsem ho vlastne ani nevidela a to uz bude osm let. zajem zadnej nema.

vercak.
1. lis 2009

rerunka - tak s tim upaluj k doktorovi, když tě to bolí. Něco s tim určo vymyslí. A pořád lepší to řešit dřív, než abys měla v budoucnu nějaký komplikace u porodu. Vím jak moc to bolí a nezávidim a divim se, že jsi tak dlouho vydržela.

petruna
autor
1. lis 2009

renunka : se sejdem na Bulovce 😉 😅

jo jo otcove jsou nekdy kapitola 😒 , ten muj celej zivot tvrdil, jak nas ma rad, ale daval to zvlastne najevo (despota a diktator v jednom apod... to by bylo na jinou diskuzi)

drzim palce, at to mas brzo v poradku a hlavne aby to nevadilo budoucimu porodu!

😉

mudr.
2. lis 2009

ahojky vespolek...petru, tak presne co tu popisujes, mam take. sileny bolesti pri sezeni, sedim na jedne pulce a vstavam se zatatyma zubama atd.... mam to uz kolik let, rekla bych tak od prviho porodu a od ty doby takhle trpim.ted po druhym porodu je to snad jeste horsi nez to bylo a nejsem schopna si dojit na rtg.ctu, ze 9.11. jdes na ortopedii, tak mi sem pak napis, co s tebou delali a tak...ted momentalne sedim asi na trech polstarcich a zadek mam vzadu jako by "ve vzduchu" aby me to tak netlacilo...no je to desny.

vercak.
2. lis 2009

Teda holky, neberte si to nějak špatně, ale já fakt nechápu, jak můžete takhle dobrovolně trpět a navíc takovou dobu?! tak přeci když mě něco bolí, tak mažu k doktorovi ne? jasně, že tam nepoběžim, když mě někde píchne, ale když mě něco bolí a tak dlouho??? Vážně vás nechápu. Vždyť zdraví máte jen jedno 😵

petruna
autor
2. lis 2009

mudr : jasne, dám vedet...fakt popisujes to samy..

vercak : ja te chapu, ale ja jsem bohuzel ten typ, co k dr. chodi, az kdyz je fakt nejhur...

napr. preventivni prohlidky to je u me kamen urazu...
vim, ze na to muzu zajit, ale kdyz ja si u vseho rikam, ze to prejde samo, ze je to jen nejaka blbost, ze je to tim a tim...a taky razim heslo, ze clovek je tak dlouho zdravej, dokud nejde k doktorovi 😅 😎

u ty kostrce jsem si rikala " to se mi tam jen neco hnulo porodem a casem se to spravi"...pak "to je tim, ze mam ted takovou nadvahu....az zhubnu, tak se to spravi" a porad dokola...

no ale ted jsem nejak sla do sebe....a behem prvnich 14 dni v listopadu jdu na ortopedii, na kozni , k endokrinologovi a byla jsem u zubare. 🙂

arwen011
9. únor 2010

vercak: Ahoj, ja som dnes bola u doktora, lebo mám zlomenú kostrč, ale že vraj už iba nejakú tú chrupavkovitú časť na končeku...a mne doktor povedal, že mi to napraví len tak bez liekov, lokálneho úmrtvenia..proste bez všetkého....tiež cez konečník...je to normálne? Dosť sa bojím kvôli tej bolesti...tá kostrč ma bolí pri akejkoľvek zmene pohybu, ale dá sa to vydržať a môže to byť aj z nárazu...tak neviem či mám čakať, že am to prejde..a.lebo si to ísť dať pre istotu napraviť....

terynak
14. dub 2011

Ahoj, je mi 17 let a mam od 10 let zlomenou kostrč, spadla jsem z koně ale nikam jsem nešla a zjistilo se to až za dva roky, když byla špatně srostla a ja si nemohla sednout ani vstat, do teto doby s tim nějak žiju, ale bolesti jsou větši a větši tak jsem se rozhodla pro radu v nemocnici na Homolce, kde jsou pro to udajně opravdu vyborný, ale...
Pan doktor mi poradil repozici, což je to narovnání přes konečník, ale to se prý muže taky vratit do původní polohy a nemusi to zabrat a nebo mi nabídl uplné odstranění, chtěla jsem se zeptat, má někdo zkušenost s jakoukoliv možností? a jestli ano, tak jak probíhá léčení, hlavně co se týká odstranění, docela se toho bojím.. hlavně nevím jak dlouho se z toho lečí, jestli jsou potřeba berle atd. Děkuji vám moc

andysek77
20. dub 2011

Hledal jsem na internetu, jak to probíhá, když člověk zničehonic bez pádu, bez čehokoliv zjevného ucítí bolesti v kostrči. Protože lékařka řekla, že se to opravuje konečníkem a že jsou to děsivé bolesti. Jelikož jsem epileptik a při velké bolesti jdu do záchvatu chci se zeptat, jak to je, kdo tedy má zkušenosti s tím,, že by mu to za vědomí takto napravovali.. díky..

kika_p
12. čer 2011

Ahoj. Momentálně mám zlomenou kostrč po pádu z koně. Doktor říkal, že je to i posunutý a abych při porodu řekla, že to mám posunutý. Taky říkal, že kdybych s tím měla problém, že mi to narovnají přes konečník v narkóze, jak už jste tu zmiňovali. Kontrolu mám 28.6 a chtěla jsem se zeptat, jestli do té doby můžu něco dělat. Už mě nebaví ležet. Jsem aktivní člověk a tohle mě ubíjí. Sedět nemůžu a při chůzi cítím tlak. Tak jsem chtěla vědět, jestli nevíte o něčem, co se dá dělat. Díky 😉 🙂

greta1
27. čer 2011

Ahoj,jsem 4 měsíce po zlomenině kostrče,podle RTG je vše v pořádku,prodělala jsem rehabilitace,momentálně prodělávám rehabilitace dle metody L. Mojžíšové,ale neustále trpím bolestmi,bez léků nejsem schopna fungovat.Snažím se cvičit,ale s cvičením jsem na začátku,zatím trpím a doufám,že bolesti povolí,jinak nevím co dál,to jsou moje zkušenosti s kostrčí.

anatanka
27. únor 2012

@terynak Rozhodne si nenech nic rezat, to nakonec vzdycky udela vic problemu, nez bylo puvodne a vratit uz to nejde...
Vsichni se desi mobilizace pres konecnik, pritom o nic nejde. Pokud by to mely byt opravdu silene bolesti, coz Dr vydi podle zahnuti, tak se to dela pod narkozou. Pravda ale je, ze tento zpusob neni zarucenim napravy u pripadu, kdy je vychyleni vyrazne, tam dochazi bud k opetovnemu vraceni do spatne polohy a nebo narovnani neni mozne vubec.

studiovaness
8. dub 2012

ahojte..vcera som spadla a mám zlomenu kostrc.pan doktor na chirurgii mi dal obstrek a injekciu proti bolesti a poslal ma domov..nepovedal mi absolutne nic iba ze mam prist za 8dni...neviem co mam robit aby sa mi to dobre zrastlo..ako mam lezat..prosim vas pekne poradte mi..dakujem krasne

zbynecek
4. zář 2012

Ahoj a zdravím všechny zůčastněné, me se tento problém stal před čtrnácti dny na bruslích,mohu říct ze kdyz jsem najel na jeden jediny sutr který tam by v plny rychlosti a pekne na nej plnou vahou upadl na zadek,videl jsem všechny svaty a nemohl propadnout dech. No nic rozdychal jsem to a dokonce odjel domu autem. V noci nastalo peklo nevěděl jsem jak si lehnout,vzal jsem si brufen a usnul jsem. Rano jsem šel okamžitě na urazovku kde me udelali snímek a doktor nechtěl věřit ze mám zlomenou kostrč obráceně,jako kdybych prave porodil. Nicméně ta bolest je fakt hrozná a uzdravení tak za dva mesice. Pokud to do te doby přejde mám vyhráno,alespon podle doktoru. ☹

borkovcova
7. pro 2012

ahoj je mi 13 a stalo se mi to v tělocviku na kruzích ze začátku to nebolelo ale po hodině to bylo hrozný.. co mám dělat mamka mi nevěří...

sara262
9. led 2013

Prosim o radu, co se vam nejvic na bolesti osvedcilo. Teplo nebo chladive obklady? Jak spat na brise, na zadech? Chodit na prochzaky i pres bolest nebo jen polehavat? Dekuji za typy. 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru