Zlomenina klíční kosti miminka u porodu. Jak se hojila?

hlavinka
15. led 2009

Ahoj holky, rada bych se zeptala, zda se vam toto stalo a jak se to hojilo? Jak dlouho? Byly treba nejake rehabilitace? Kazdy lekar nam rekl neco jineho, jeden ze to bude trvat 14 dni, druhy ze 6 nedel. Tak babo rad.

Dekuju za info, Hanka 🙂

andy80
15. led 2009

hlavinka: malá se s tím narodila. Nijak do nevadilo a hojení trvá prý u každého jinak dlouhou dobu. Žádné rehabilitace třeba nebyli. Nic se s tím nemá dělat. Prý se s tím rodí každé druhé dítě a na nikom to nezanechalo trvalé následky.

andy80
15. led 2009

jen dávej pozor na tu ručku při oblékání a sleduj, jestli s ručkou normálně hýbe. Když se ti nebude něco zdát, zaběhni k Mudře a ta se na to kukne.

radka.m.
15. led 2009

ahoj-má nejstarší dcera měla při porodu zlomenou klíční kost,prý od toho,že byla velká a já jsem postavou docela drobná-vážím 48kg a dcera měla při narození 4.110kg,jenom jí to ramínko zafixovali obvazem a musela jsem jí pokládat jenom na jednu stranu.žádný rehabilitace jsme neměli,zahojilo se to docela brzy,na kontrole jsme byli ve 4týdnech a to už jsme měli v pořádku.akorát jí zůstalo odstátý ucho od toho,jak musela ležet jen na jedný straně. 😀

meleri
15. led 2009

ja to mela. 😅
tedkom jak jsem uz stara baba, tak mi tam zustala takova hrcka. nijak moc to nasi neresili co jsem se ptala.

petis
15. led 2009

Ahoj Hlavi,
moje malá taky měla zloměný klíček.
Dětský doktor v porodnici mi říkal, že je to běžné při porodu větších dětí a že ji nemám 10 dní polohovat na tu stranu a mám sledovat, jestli hýbe oběma ručkama stejně.
Když už jsme byli doma, tak u nás byla dětská Dr. a říkala, že je to už v pořádku, ale že ji nemám 14 dní na bříško, ať tu ručku moc nezatěžuje.
Teď už na bříško dáváme, malá hýbe ručkama stejně, jen tam má takovou hrčku, ale prý časem zmizí.

hlavinka
autor
15. led 2009

holky, dekuju moc!
prave, polohujeme jen na jednu stranu, pripadne na zada. S ruckou manipulujeme opatrne, hybe s ni uz pekne. Diky!

tara78
15. led 2009

Ahoj,
tak mému synovi při porodu také zlomili klíční kost. Kdyby mi to neřekli, tak bych to nepoznala. Jen jsem ho nesměla dávat na bříško, ale jen prvních 14 dní jak píše taky Petis. A samozřejmě sledovat hybnost, ale ta byla v pohodě.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru