Zmena pochvy po porodu?

aponchie
9. črc 2009

Meli jste nekdo nejaky problem po porodu se spodkem?myslim treba ochable svalstvo, inkontinence, pokles delohy, pocity ruzne jine atd ?Ja treba dva tydny po porodu slysela tect vodu a curala nekontrolovatelne 😝 ted uz je to lepsi, ale zase tam dole mam pocit, ze mam otvor jak pro tanker..a to sem nebyla strizena. mam pocit, ze se to snad nikdy nestahne ci co 😅

blka
5. zář 2009

Peto, ty jsi 5 měsíců po porodu a ještě tam máš vrata 😕 ? Já nechciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😒 . A tím, jak je mam, tak mi pipka občas někdy "prdí" 😝 . Třeba, když su v předklonu, něco dělám a pak se narovnám, tak ten nahromaděnej vzduch tam 😝

aponchie
autor
5. zář 2009

tak ted jsme tri mesice po a je to v normalu i ten debilni pocit ustoupil ,ale trvalo to celkem dlouho a posilovala sem svaly celkem dost a ted uz na to prdim ikdyz vyjimecne mi to utika pri pciknuti obcas..ten vstup uz je skoro zatazeny ,ale je to des oproti prvnimu tehu to bylo do dvou tydnu

blka
5. zář 2009

Apon, takže cvičit pánevní dno a nebudu mít vrata?

lienka79
5. zář 2009

ahoj..mam podobne pocity, aj ekd maly ma uz 2,5 r 😅
Az taky prolem s inkontinenciou som nemala , ale sem tam sa stalo a aeste niekedy stane..ze ked velakrat kychnem za sebou, trochu mi cvrkne 😖 a s tym tankerom mam pocit dodnes..ze su tam vrata jak pre vzducholod ☹ Uz to nie je ono...stale citim to sitie...aj pri myti..nieze by to bolelo..ale je to proste ine...Ta\ky pocit maju urcite viacere..ja som bola zasivana dost

peta.cz
5. zář 2009

Blko, u mě úplně stejný - s tím "prděním", po prvním porodu jsem to vůbec neměla,teď na to taky trpím, ale jestli tě to uklidní, tak se to určitě zlepšuje a není to tak častý... s únikem moči žádný problém nebyl, spíš s chozením na velkou - měla jsem po porodu komplikace s hematomama, takže jsem musela ještě na revizi, kde mě je rozřízly 😖 ,ale tak 3 týdny jsem nemohla k sobě stáhnout svěrač v zadku a na záchodě jsem prožívala další "porody", nešlo mi vůbec tlačit - porod byl proti tomu fakt v pohodě...ale je vidět, že časem se to tělo zase dává do kupy, poslední dobou už s tím nemám vůbec problém - asi taky díky jogurtům s živýma kulturama...

blka
6. zář 2009

Peto, tak ti budu věřit, že se to zlepší 😉 . S únikem jsem taky problémy neměla - naštěstí 🙂

wsmoulinkaa
19. říj 2009

teda apo na co ty nepřijdeš 😀 dej pokoj 😉

aleela
20. říj 2009

Baby, mne hrozne stmavli bradavky a tiez aj vnutorne pysky. To po porode uz ostane take tmave? 😅

nemezis
20. říj 2009

Ahojte 🙂
Mám za sebou pôrod 2 x a aj som cvičila. Syn má 13 a dcerka 4,5 roka. No poviem vám .. ten blbý pocit dole mám stále. No a pribudlo mi tam aj niečo čo tam nebolo. Ked som sa na to pýtala lekára - povedal, že mi zbytky panenskej blany zostúpili dole 😒 . A aj moja poprdkáva. Vravím tomu, že je neslušná. Lebo sa to stáva pri sexe, ked sa tam dostane vzduch. Už mám z toho srandu, ale poviem vám zo začiatku som sa cítila hrozne trápne. No čo už , aj som pomýšlala nad plastikou spodku, ale ked som videla tie ceny ...
Pekný dník

nemezis
20. říj 2009

A dodatok k tomu stmavnutiu vnútorných pyskov... aj mne sa to stalo. A je to bohužial stále také tmavé

261188
27. črc 2010

Ahoj, já bych se chtěla zeptat, jestli nemáte někdo tyto potíže a zda je to normální. Mám cca měsíc po porodu, nedávno jsme zkusili sex, sice nic moc prozatím, ale nic drastického. Před sexem byla myslím vše OK a teď jsem si ve sprše všimla, že jsem vevnitř jakoby oteklá, při pohledu zrcátkem vidím něco, jako nateklou sliznici neléhající na sebe, tekže to vypadá, jako že jsem uzavřená, což samozdřejmě nejsem, "otok" není nijak bolestiví a asi bych i zvládla sex... Někde jsem četla něco o vytahané děložní sliznici, že prý to vypadá podobně, nebo myslíte, že jsem podrážděná např od kondomu, na který nejsem zvyklá a mám pocit jako když mně tam škrábou ty záhyby, z toho jek se při pohybech uvnitř roluje?

jaja273
30. črc 2010

@261188 ahoj,aj ja mám problém po porode....zistila som pri sexe,že ma to všetko štípe a bolí,posledný štich ma dosť tlačíííí a som z toho dosť na nervy....

jamaat
30. črc 2010

@261188 Sex máte skúšať až po šestonedelí. Potom sa nediv, že ťa to škriabe a že po sexe opuchneš. Telo potrebuje čas na regeneráciu. A každý jeden deň urobí svoje.

Ale inak ja ešte aj teraz vyše roka po pôrode som dole citlivá, musíme byť opatrní, aby to nebolelo.

storm07
30. srp 2010

a nebo vás nesmí špatně zašít, pak máte problémy pořád a jste z toho nešťastné. Přešití nemá cenu, když chceme ještě druhé miminko. Manžela je mi občas líto

mpavlinka
30. srp 2010

Holky mám přesně stejně problémy, jsem sedm týdnů od porodu, kterej byl hnusnej, ruptura třetího stupně - včetně konečníku, trhlej čípek a několikrá pochva. První měsíc utrpení, jen jsem ležela. Teď se to lepší, už sedím, ale při pohybu pořád pocit jakoby tlaku a táhnutí, semtam jakoby bublinky vzduchu, jakoby se něco tlačí ven, po čůrání inkontinence - ještě něco vyteče. Ale oproti tomu co bylo po porodu je toto super.

naty
30. srp 2010

já sem měla neuvěřitelný štěstí na doktora...sice nic moc sympaťák, ale zašití na 1*!! Úplně sem cítila, jak to krásně vyšívá 😀 , zahojila se to v rekordním čase, sexík teda už před koncem šestinedělí, ale jediný co bylo, že mě jizva trošku táhla, když byly malýmu tak 3 měsíce, už sem o ní vůbec nevěděla a při sexu můžem dovádět jak za mlada... 😀 😵 ...jediná změna je, že sem uvnitř mnohem citlivější, což není mínus 😵 ....co se týče tý inkontinence, myslím, že mi hodně pomohlo cvičení v těhu - takový to stahování pánevního dna, dělala sem to snad od tý doby, co sem zjistila, že sem těhu... 😀 ...takže žádný "vrata", chození na záchod v pohodě...myslím, že ne to je fakt nejlepší dlouhodobé cvičení... 😉

goni
12. únor 2017

Ahoj Aponchie, jsi zde jeste aktivni? Mela bych na tebe dotaz...

brausa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru