Změna postavy po porodu. Zvětšil se hrudník

otaznik
23. kvě 2008

ahoj, jsem tu nová, tak doufám že můj dotaz dostane odpovedi.. 🙂
jsem měsíc po porodu a zjištuju, že se mi šíleně roztáhli žebra. že jsou velká prsa to ano, ale mám přes žebra o 10 cm víc jak před těhotenstvím..

stalo se to i některé z vás?? zajímá mě to hl. pro to, že se do ničeho nevejdu. z původní velikosti 34 mám ted 38 - 40. kalhoty mám stejné velikosti, opravdu jen ten obvod hrudníku. myslíte že se zase stáhne, nebo si mám nakoupit trička, podprsenky, saka a šaty všechny nový?? 🙂

A jeste mě zajímá, to už je na jiný název témata, doufám že to nevadí.. Po jak dlouhé době po porodu dokážete udržet plný močák?? v porodnici nám říkali, že máme zkoušet zadržovat moč, když čůráme, ale mě to pořád nejde.. 😒 ☹

děkujiii

otaznik
autor
23. kvě 2008

vážně nikdo?? ☹
dneska se chystám do zličína nakupovat, tak nevím abych si pak nevyčítala zbytečný útraty, kdyby se to ztáhlo..

liviky
23. kvě 2008

ahoj otazníku 🙂 ,
no nejdřív o tom močení,mě se to zpravilo tak asi 3týden po porodu,tak nedělej zatím zoufi,v šestinedělí se vše takhle pomalu uzdravuje... 🙂
no a co se týče postavy po porodu,po první cácorce jsem zhubla vše,jen trochu břicho zůstalo povolený a když jsem se vrhla na něj,tak jsem zas otěhotněla. 😀
teď jsem po druhém porodu 6 týdnů a ejhle,jde to ňák ztuha,ale už třeba v bocích mám 2cm dole.Takže zatím nezmatkuj,ono se to vesměs ztáhne,i ty žebra,ale né ze dne na den...možná něco zůstane,ale šatník bych tebou ještě neměnila!

georgine
23. kvě 2008

otazníku já bych neutrácela za obleceni kterem bude za 1 -2mesice k nicemu.. u prvni to slo hezky dolu ale az ted u druheho pocituji ze hubnu apomalu se odstávám na sou puvodni velikost, obvod hrudniku se mi zmensil asi az za 3mesice takze havu vzhuru.. vsechno bude jen to chce cas!

s močákem max.2mesice a uz je to v pohode.. telo matky po porodu se udajne srovnává az 9mesícu -je to prirozene 😉

otaznik
autor
23. kvě 2008

liviky děkuji..
už mám svou původní váhu i jiné míry, jako před těhotenstvím, aniž bych hubla, ale fakt co jsem dřív měla přes hrudník uplé, ted nedopnu ani když to má elastan. spoustu věcí ani nepřetáhnu.. nemám tak v čem chodit 🙂

a na břicho jsi posilovala??

liviky
23. kvě 2008

jo,ale tak střízlivě a to jen asi měsíc,protože jsem pak zas zapadla.
teď už jssem začala pomalu teď,ale nic šíleného,protože nechci ztratit mlíko.
maximálně si kup ze dve trika a volné,a ono se to zlepší,georgi má pravdu fakt....řeš to ze začátku víc sportovně a pak uvidíš,hlavně ať se cítíš pohodlně 😀 🙂

vikinka27
23. kvě 2008

otaznik: roztiahli sa mi rebra, panva aj brucho :( a po druhom dietati uplne spadli prsia 😝
podprsenky chcem riesit tymi predlzovakmi, aj po 2 rokoch od prveho porodu ma po obvode tlacili (kosiky boli uz potom dobre). na vahu som nepribrala: po prvom mi ostali 2 kg, teraz tiez minimum
len som sa rozsirila (tiez z 36-38 na 38-42)

johanda
23. kvě 2008

otazník, mně se zvětšily prsa a břicho, po půl roce je to vše zase o.k (36). Jen ta kůže na břichu už není zcela bez chyby ☹, ale kozenky jsou furt dívčího vzhledu (včetně velikosti 😕 )

liviky
23. kvě 2008

tak já mám teď kozy jak vozy a hrozím se dne kdy se zase scuknou,to je jediná věc,která by mohla zůstat. 😀

noangel
23. kvě 2008

holky takze panev se vrati do puvodnich rozmeru casem? jestli ne jdu se klouzat 😝

liviky
23. kvě 2008

jo pánev se obvykle celá zúží,ale může tam taky pár cm zůstat,je to ale výhoda pro druhé mimi... 😀

cazadora
23. kvě 2008

no tak já neměla roztažený žebra, ale pánev tak o dvě konfekční velikosti ale za 3měsíce se zase vrátila k původnímu stavu, a při kojení sem měla prsa F a teď mám menší B takže menší než před Těhu

vikinka27
23. kvě 2008

no mne to vsetko ostalo 😝 panva aj rebra - do nicoho obtiahnuteho z obdobia pred porodmi sa nevojdem... plati pre oba porody... uz som sa s tym zmierila, akurat hladam niekoho komu posunut vsetky nohavice 🙄

karot
23. kvě 2008

Mě po porodu zůstala jenom širší pánev,ale zadek mi ku podivu splaknul,takže na obvod mám pořád stejně. 😀
Prsa splaskla taky,................alespoň z toho nebolí záda a můžu nosit normální podprsenky a né padáky. 😀
Co se týče močáku,...............měla jsem s tím problémy do půl roka po porodu.Teď už jsem v kupě. 😵

motol
23. kvě 2008

Ahoj Holky,tak mě po porodu zůstali 3kila naví a bohužel z čeho mám největší depky,jsou strie,břicho mi ke konco těhotenství dost narostlo a kůže to nevydržela,ale jinak se do všeho naštěstí vejdu,ach jo až na to bříško Pa Monča

karot
23. kvě 2008

Tak strií mám taky bohatě. 😀 🙄

sisstin
23. kvě 2008

já už jsem docela fit, díky 10hodinám intenzivního cvičení týdně..i ty strie na břiše docela blednou...jen mám ještě trošku "zhrnutou"kůži na spodní části břicha..ale též se to chystám odstranit 😀 to cvičení fakt zabírá mooooooooooooooooooooc..ale dá to zabrat 😉

noangel
23. kvě 2008

siss: neco konkretniho nebo proste cvicit cvicit a cvicit?

lenkabu
23. kvě 2008

Já vypadám stejně jako před těhu,ale už předtím jsem měla špeky..no a teď mám stejný.Ale prsa vypadají hrozně..díky kojení ☹

bambulik
23. kvě 2008

tak prsa mám nalitý jak ´das díky kojení
jinak břicho je volný, ale to chce cvičit, cvičit, cvičit a strie mám, ikdyž se ukázaly teprve pár dní před porodem, holt jsem tomu nezabránila
a jelikož chodíme denně na několikahodinové prochajdy tak zadek se aspoń neklepe 🙂 🙂 🙂

sisstin
23. kvě 2008

noangel: asi záleží, jak po tom porodu vypadáš 😕 já byla celkem furt stejná, ale to břicho bylo teda děsný 😔 😔 😔 a ještě to není úplně ok 😖 já chodím na klasickej aerobic, pak na stepaerobic..to je fakt záhul 😝 občas si jdu zatancovat hip hop a nebo na kickbox..takový to klasický spalování s posilováním 🙂 a snažim se teda nežrat sladký..a nepřejídat se..ale jim vcelku normálně..už mám ze svých přibraných 16kg 18kg dole..a dost jsem se zpevnila, takže si troufám říct, že vypadám líp jak před těhu( až na to břicho 🤐 ) 😅

noangel
23. kvě 2008

siss: ja mam jen 4 kg navrch ale ta kuze povolena zadek spadlej des kuze me planda aj na zadech taky sem pribrala 18 kg a mela 120 v "pase" jenze chodit cvicit muzu vecer kdy muze manzel hlidat malyho jenze vecer se ten muj malej velbloud nasosa na noc po hodine takze si muzu nechat zdat o pravidelnem cviceni nez dokojim chjo a panev mam pekne rozjetou 😝 zadny svoje kalhoty neoblecu holt letosni leto stravim v teplakach 😎

berynka
23. kvě 2008

Ahoj, tak já jsem o něco hubenější než jsem byla před těhu. Podle "voka" určitě a podle váhy nevim, protože se nevážím - odhaduju něco málo přes 50kg. Celkově si myslim, že mám postavu lepší... štíhlejší nohy a žádné břicho, kterého jsem se nikdy předtím nemohla zbavit. 🙂
Ale! Prsa jsou tím pádem taky pryč, ještě když jsem kojila tak to šlo. Do výstřihu si můžu maximálně nacpat kapesníky nebo vatu 😅 .
Věci, které jsem si koupila loni koncem léta jsou mi teď volný, takže nosit je nemůžu. Ale úplně původní oblečení mi je, protože pánev je asi prostě širší a záda/žebra? taky, to se nějak nezúžilo zpět.

sisstin
23. kvě 2008

noangel: no tak jestli kojíš, tak to aerobic atd. můžeš vynechat, pže by ti to zkazilo i chut mlíka..já jsem nekojící, takže jsem tím nebyla ovlivněná a cvičim skoro hned od porodu 🙂 naštěstí mně to do zadku nešlo vůbec..přes boky mám ještě mín jak předtim..nechápu 😅 😅 😅 ale to banděro no 😅 nebo spíš ta kůže 😅

sisstin
23. kvě 2008

jo ale ty záda jsou fakt, pže předtim mi byla velká podprda 70 a ted je mi 80normoš 😕

noangel
23. kvě 2008

tak doufam kdyz uz nemuzu cvicit tak budu aspon hubnout kojenim a malej ze me ty tukovy zasoby vytaha 🙂 soucasne s prsama 😒 bych se na to nejradsi ..... furt kojeni kojeni a nic nemuzu normalne ti siss zavidim 🙂

noangel
23. kvě 2008

mam deprese. asi si zajedu na benzinu pro zmrzku 😵

lukin
23. kvě 2008

Já si dneska koupila pernamentku do posilovny. Břicho mám děsně povolené, zadek tučný a stehna totéž, ale vlezu se do všeho 🙂

sisstin
23. kvě 2008

ono všechno jde, když se chce..teda samozřejmě něčemu se zabránit nedá- strie, povolená kůže, rozestoupená pánev atd, ale vylepšit to jde vždy 😅 mě vždycky dojímá kámoška, která furt brečí, že je po porodu tlustá...ale nedělá nic a žere jak prase 😅 😅 😅 😅

noangel
23. kvě 2008

mam stesti ze neni moc co jist vzhledem k tomu ze zasobovani domacnosti prebral manzel 🙂 snad to pujde dolu a zpevnit casem. asi bych chtela zazraky 2 mesice po porodu

sisstin
23. kvě 2008

noangel: no to jsem ti chtěla napsat, 2m po porodu jsi ráda, že jsi ráda 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru