Ztráta krve při porodu. Jak se co nejdříve vrátit do formy?

ava
20. kvě 2009

zakládám nové téma - jsem 3 týdny po porodu a ztratila jsem velké množství krve. Celkem jsem dostala 4 erymasy, nicméně pořád se cítím stejně slabá a unavená, plačtivá. Je to určitě i tím, že se nevyspím a kojím, ale třeba některá z vás poradí, jak se s tím vypořádat...

samikkk
16. lis 2015

Jsem po cisarskym rezu a byla sem uspana.narkouZou a je my strasne blbe.auz.sem.po poporodu tyden neni to.stt narozi ?? Boli.mne hlava toci se my zvracim.mam.hrozne.navla paleni.na.hrudi.chvili.necitim.nohy a ruce myslim ze padam.do.koimatu.jolky.potad te comam.delat aby.mi.bilo.lepe dekuji sem.uplne zmatena. 😔

balrozka
4. čer 2017

Dobrý den, přidávám se k tématu. Při plánovaném císaři jsem ztratila 800 ml krve. Na sále mi museli asi dvakrát nebo třikrát zvedat tlak. Nicméně žádnou transfuzi jsem nedostala, jen jsem brala železo, ale to i před těhotenstvím. Tak nevím, kdy a jak se to řeší.

maikiepoint
4. čer 2017

@balrozka ja ztratila pri prirozenem 1200 krve.Maly se narodil ve 4 rano,behem dne mi delali asi 2-3 krevni obrazy a dostala jsem nejake kapacky.Vecer prisel doktor,ze by mi doporucil transfuzi,jestli s tim souhlasim.Souhlasila jsem,pres noc mi ji dali a od dalsiho dne jsem se fyzicky citila fakt dobre..Moc mi pomohla.Pred rokem jsem darovala krev-450-a dva dny jsrm prochrapala...nevim,jak dlouho bych vydychavala tu ztratu z porodu..

balrozka
5. čer 2017

@maikiepoint Těbůh. Ale je super, že Vám transfuze a další terapie pomohla. Možná bych se nad svojí ztrátou krve moc nevzrušovala, ale doktoři na sále to zmiňovali dost ustaraně. Ale nicméně druhý den už jsem si taky sama došla všude, kam bylo potřeba, něco jsem dostala na jipce, ale spíš proti bolesti a asi to železo, takže asi se ztráta dost rychle upravila sama. 🙂 Ale tedy druhý den s miminkem už na šestinedělí byl celkem síla. Neuvěřitelná únava, až mi z ní bylo skoro špatně. Ale asi hormony pracují, jsme doma a nějak ten režim "když spí dítě, spím taky", celkem zvládám, i když někdy třeba spím jen půl hodiny, jindy hodinu a půl. Byla jsem docela spavec, tak se až divím. No, ono to přijde, mám zatím hodně klidné miminko, prdíky nás netrápí a reflux taky ne.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru