Zvládání domácnosti v šestinedělí. Jak vám to šlo?

molicova
19. říj 2008

Ahoj holky,
termín mám sice až za 4 dny, ale pronásleduje mě noční můra, jak budu zvládat nomácnost, až si mrňouska přivezeme z porodnice domu. Každý mi říká, že nebudu mít apsolutně na nic čas. Takže nebudu zvládat domácnost a uvařit. Taky bych se ráda zeptala, jestli některé z vás, ze začátku dospávaly třreba dopoledne, nebo jste fungovali i s málo spánkem pořád. Jelikož se znám, tak vím, že když mám nedostatek spánku, tak jsem absolutně nepoužitelná. Tak jestli není hloupí ráno s malym chrnět a vstát, až uznám za vhodný.
Děkuji moc za vaše odpovědi.
Míša

mysicka_lb
12. srp 2015

@lucykal Pokud jsi neměla klasické šestinedělí, tak se na mě nezlob, ale logicky nevíš, co to je klasické šestinedělí. Když toho prcka u sebe máš od samého začátku. A když ti každou chvíli řve. Nakojíš a do 20ti minut řve hlady a to pořád, ve dne v noci. Pak kojíš hodinu (protože ti u toho usíná, jak je nevyspalý), odložíš a než usneš, je tu zase řev. Jinak o půlnoci chodím spát zcela běžně, před půlnocí jsem šla spát naposledy snad před patnácti lety! Věř mi, že to není jediný faktor nevyspání!

tria002
12. srp 2015

@sisstin ja mam ale deti dve.. 🙂
Mam hlavne partnera, o ktereho se mohu oprit. A o tom to cele je. Vzal se deset dni dovolenou a o vse se postaral..

petrasipkova1
12. srp 2015

zrovna to žiju a můžu ti říct,že nestíhám nic sama, protože malá bude mít zítra 5 týdnů a od narození přes den nespí skoro vůbec, nechápu jak to dělá, ale zdřímne si max na 30 minut po obědě a to ještě jenom v náručí. Takže když je manžel doma, teď měl tedy dovču skoro 3 týdny, tak to bylo super, podrží malou, protože ona skoro pořád brečí a já připravím oběd, on ho dodělá, uklidí, já doběhnu rychle sebrat prádlo a to je tak všechno. Jinak pořád kojím, každé dvě hodiny a trvá jí to 45 minut, 🙂 Kdo se v šestinedělí nudil se spícím dítětem, to nepochopí, ale nestíhám ani záchod, ani se učesat 🙂 Ale pořád doufám, že se to brzy zlepší, každopádně, minimálně za rok snad bude líp, tak to musíme přežít i v tom bordelu 🙂 , ale je fakt, že manžela mám úžasnýho, byl u porodu a neřekl by ani popel, kdybych byla v posteli 24 hodin denně, ale na to zase já nejsem, mám potřebu toho stihnout co nejvíc, no děs 🙂

petrasipkova1
12. srp 2015
majkylove
12. srp 2015

kdyby mi mamka a tchýně na střídačku nevařily tak nejíme 😀 jako malej byl a je zlatej,ale z toho kraje fakt těch 5 týdnů přes den spal jen v kočáře takže jsme byli pořád venku a když doma tak mě vyžadoval,chtěl třeba jen držet za ruku a byl spokojenej 🙂 s úklidem problém nebyl,to jsem zvládala po večerech,ale to vaření fakt nešlo.upřímně si to vůbec nedovedu představit kdybych už tady měla druhý dítko 😕

tria002
12. srp 2015

@petrasipkova1 zlepsi.. U nas to bylo naprosto stejne. Stake kojim na pozadani, ale ted dlabe tak pet minut, pokud neuspavam. A jak spal tricet minut, presne na minugu, ted spi i dve hodiny 2x denne..

lucykal
12. srp 2015

@betelgeuzz mě přes den nespí ale tím, že ze začátku ji nikdo mocnechovalneni na to zvyklá takže dost času si vystačí sama.

lucykal
12. srp 2015

@mysicka_lb proto jsem psala,že jsem nezažila klasické šestinedělí. Myslím, že spousta žen co znám odpočívalo dost dlouho po císaři já naopak musela být hned ready abych malou vůbec mohla vidět. a jzdit za ní být u ní celý den.
Sice jsem nekojila ale každou chvilku jsem musela odstříkávat sterilizovat .

lucykal
12. srp 2015

@sisstin to chápu člověk se pořád něčeho bojí ať to dobře dopadne

sabuse1
12. srp 2015

@lucykal: ono to není o tom,že si mimčo zvykne na chování, ale o nátuře dítěte...obě holky byly prakticky nedoložitelné už v porodnici, pořád mě potřebovaly cítit, když už spaly samotné tak potřebovaly hodně zmenšený prostor, ale většinu času jsem je měla v manduce nebo šátku, Vítek byl od narození spáč, najedl se a 4h spal, bylo mu to prostě jedno a rozhodně to nebylo o tom,že bych jeho chovala míň než holky nebo že bych si na to holky naučila, prostě byl každý jiný. Naopak můžu říct,že tím,je jsem jim dala ten pocit bezpečí, svojí náruč a čas v době kdy to vyžadovaly z nich vyrostly samostnatné děti co si poradí a teď chtějí mojí pozornost když jim vyloženě něco nejde jinak si poradí. Konkrétně teď Ema si ráno pobrukuje v postýlce a až ve chvíli kdy jí to připadá dlouhé se ozve a ví,že přijdu, prostě se na mě může spolehnout🙂

lucykal
12. srp 2015

@sabuse1 u nás je to asi dědičné🙂 Já jsem teda slyšela od sestřiček, že nedonošené děti co nejsou zvyklé tolik na chování a na to že je někdo hned chová když plakají jsou v tom pak jiné, ale nemám srovnání, teda jen to že já byla taky velmi hodná a sestry děti taky, ale všichni nedonošený

sabuse1
12. srp 2015

@lucykal: ono je to spíš takové,že mimčo které pláče a nikdo za ním nepřijde brzy pochopí,že to nemá smysl a plakat přestane což se ale časem může projevit právě tím,že bude o to větší závislák až bude větší. Ale chápu,že v případě nedonošeného miminka které je samo v nemocnici to asi jinak nejde☹

lucykal
12. srp 2015

@sabuse1 právě ono tam je tolik miminek, že to nejde.. :( všechny tam brečí je to smutné...
Ano každé dítě je jiné🙂

mannon
13. srp 2015

@betelgeuzz trosku jsme to probrali, tak v něčem ustoupil ale stejně se bojím, že za chvíli to bude to samé. Navíc odvcerejsiho rána bojujeme s krmením :( předevčírem v noci jsem dostala měsíčky a malej mi teď odmítá jist. Snažím se ho pořád přikládat a spát s ním ať je v klidu, ale pořád bojujeme.

mannon
13. srp 2015

@petrasipkova1 přesně. Ti co mají spící děti, těm závidím. Tak to má i švagrová. Má o den staršího prcka a ten jí jenom spí, takže u toho stíhá i pracovat z domu. Úplně ji závidím. Mě malej spí též tech 15 až 30 minut a zase je vzhůru, chvilku vydrží si povídat pro sebe, ale jak zjisti, ze si ho nevsimam tak spustí hysterak. Malému bylo včera šest týdnů, tak snad to za dva týdny bude zase lepší. Jinak co se česání týče, tak hned po sprše vždy zápletku cop a necesu. To bych nestihala. Malování jsem neviděla od porodu ale je mi to jedno, teď se ty kruhy pod očima ztratí pod opalenim diky bohu 🙂

karlajasmine
26. lis 2015

Taky mi kamarádka říkala ze miminko jenom spi v zavinovacce a člověk s nim stihne vse..ha ha..moje miminko spi jen v kočárku a zavinovacku nenavidi..takže nestíhám nic

petrasipkova1
26. lis 2015

@karlajasmine Držim palce ať se to u vás změní, Stelinka je nespavec pořád, spinká přes den 3 x po 30 minutách, z toho dvakrát v kočárku, jinak v něm být nechce, takže kroužim poblíž baráku, jinak by se uřvala, když se vzbudí, chce hned z kočáru ven 🙂. Pořád doufám, že se to všechno zlepší, ale zdá se mi, že se vše s věkem zhoršuje 🙂

karlajasmine
29. lis 2015

@petrasipkova1 no prý je po mě. Táta prý se mnou v zoufalství jezdival po sídlišti v autě, protože jinak jsem nespala..jenom v autě..

lucienn5
5. led 2016

U nás to bylo docela peklo .. malá pořád brečela, takže jsem jen lítala kolem ní. A když už byl chvilku klid, tak sem padala únavou. Moc jsem nefungovala ani jako hospodyně a jako manželka už vůbec ne. Pak jsme ale zjistili, že ten brekot není normální, malá trpí kolikami - doktorka nám doporučila kapky ColiPrev a do té doby je malá úplné zlatíčko. Takže už ani já nejsem tak unavená a stíhám více věcí. Myslím, že má miminko režim a je v pohodě, tak se toho dá zvládnout dost. Horší ale je, když je nějaký problém, to se pak nestíhá absolutně nic ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru