• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Cestovní pojištění pro těhotné. Máte přehled?

19. října 2017 
Ahoj holky,
nemate nektera prehled o cestovnim pojisteni-pripojisteni na dovolenou behem tehotenstvi?
V Kooperative mi primo rekli,ze se na pojisteni nevztahuji vylohy spojene s tehotenstvim, ve VZP o tehotenstvi v podminkach radeji mlci.
Treba potrat(aspon v zacatcich) se nebere jako zivot ohrozujici stav ...
Dekuju moc :slight_smile:
17. čer 2009 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Květinko ahoj :slight_smile: Už jsme se dlohi neviděli :grinning:
Mrkni sem :
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=31388&vOffset=30&vGroupOffset=1560&vGotoLast=1
nebo když si dás do vyhledávače cestovni pojisteni hodí ti to odkazy :wink:
17. čer 2009 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kopi,my dve se zname :grinning: dekuju, zajimave prispevky :slight_smile:
18. čer 2009 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím,
ráda bych se podělila o právě nabyté cenné zkušenosti při sjednávání cestovního pojištění, které by hradilo i výlohy nás těhulek. Jednoznačně nejlépe je na tom slovenská "Europska cestovna poisťovna", která nabízí své služby v ČR prostřednictvím Brněnské Travelinsurrance (www.travelinsurrance.cz), kde pojišťují bez omezení stádia těhodtenství (jediné co nepokrývají jsou výlohy na porod či potrat), storno letenky např. i z důvodu těhotenských problémů není podmíněno uzavřením standadrního cestovního pojištění a hlavně jsou levnější než všechny produkty nabízené českými pojišťovnami (včetně české divize Evropské cestovní pojišťovny). Česká cestovní pojištovna je sice všude prezentovaná jako nejlepší, ale pojišťuje max. do 2 měsíců před porodem, pokud chceš uzavřít pojištění na storno letenky musíš si u nich uzavřít i normální cestvní pojištění a navíc poté nelze odstoupit od smlouvy.

Všem které se nebojí cestovat a užívat si sluníčka i s bříškem, přeji krásný pobyt bez komplikací.
17. črc 2009 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
javanca : díky za tip. :wink: Já jsem právě poslala dotaz do té české Evropské pojišťovny, tak jsem ráda, že jsou i jiné a levnější varianty :slight_smile: Tam mi akorát napsali, že pojišťují do 7.měsíce těhu, které nesmí být rizikové. No v případě rizikového těhu bych asi raději obdivovala krásy Česka :dizzy_face:
17. črc 2009 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě moje pojištovna poradila Allianz a vychází to o trošku levněji než Evropská pojišťovna :wink:
30. kvě 2011 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jen doplnuji, ze evropska pojistovna pojistuje do 7m tehu a to vcetne, resp. maji napsano v podminkach, ze je hrazeno vse do data nejmene 2m pred prvnim TP. Tehu nesmi byt rizikove, tehotna nesmi byt na nemocenske a behem celeho tehu nesmela byt provedena zadna hospitalizace. Pripadny vyjezd na pohotovost v prubehu tehu, pokud to bylo za ucelem kontroly s tim, ze vse bylo v poradku, je ok. Nechteji to vedet predem, ale pokud by doslo k pojistne udalosti, budou se tyto podminky zpetne zjistovat. Pojisteni potom zahrnuje vse vcetne pripadneho predcasneho porodu, komplikaci, operaci a to jak matky tak narozeneho ditete.
10. čer 2011 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
nedávno, když švagrová je odjížděla do zahraničí sjednávala si cestovní pojištění online myslím že to bylo http://www.direct.cz/cestovni-pojisteni. Je fakt, že je teprve ve čtvrtém týdnu :slight_smile: .. Jinak co jsem se bavila s kamarádkou doporučuje také tu evropskou pojišťovnu, ale pozor těhotenství nesmí být rizikové a je to jen do 7 měsíce.
20. čer 2011 ve 23:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky,
do 7. měsíce těhotenství ;)
21. čer 2011 v 00:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
chystáme se na dovolenou do Řecka a to budu zrovna okolo 22tt (první těhotenství) vykopírovala jsem odstavce z pojistných podmínek Kooperativy - pojištění Kolumbus....a nevím, jestli je to postačující
čl. 18
3) Pojistitel v případě pojistné události spočívající v akutním onemocnění nebo úrazu uhradí v zahraničí účelně vynaložené přiměřené náklady na:
g) lékařské ošetření při neočekávaných akutních komplikacích do 12 týdnů před předpokládaným datem porodu (s výjimkou rizikového), pokud bylo nutné k odvrácení bezprostředního nebezpečí ohrožení života matky nebo plodu, případně obou,

Výluky z pojištění
1) Pojistitel nehradí náklady vynaložené:
f) v souvislosti s těhotenstvím, umělým přerušením těhotenství, potratem nebo porodem a jejich komplikacemi s výjimkou případů uvedených v článku 18. odst. 3) písm. g),

Myslíte si, že bych se měla někde nějak připojistit (kde a jak???) Na dovolenou se moc těším a pokud bude vše bez komplikací rozhodně chci jet. Dovolená je pro mě vždycky balzám....a to teď fakt potřebuju:slight_smile: Momentálně mi to dává dost zabrat:slight_smile:
Chtěla bych mít pojištění prostě v pohodě...Dík za rady a typy...
21. dub 2012 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, dělala jsem v ck. je to teda už 3 roky co jsem pryč, ale na nic co se týkalo těhotenství se pojistky nevztahovaly. těhotenství se bere jako riziko a když k něčemu došlo tak jsem nikdy neslyšela, že by klientka uspěla po nahlášení pojistné události.
21. dub 2012 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muspetka mrkni na Evropskou cestovní pojišťovnu :wink: Připojistit by ses měla určitě, to co jsi tam okopírovala si nějak protiřečí :sweat_smile: na Kooperativu bych se teda radši nespoléhala :confused:
22. dub 2012 ve 23:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oživuju tuto diskusi, nepojišťovala jste se některá do zahraničí? Hledám, která pojišťovna mě pojistí v 18tt a nemůžu se dopátrat. Děkuji za rady
18. bře 2013 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janazzz Ahoj, našla jsi nakonec něco? Budu hledat pojištění na dovolenou po Evropě v době 20.týdne, max do 24. Díky!
30. črc 2013 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muspetka Taky se zeptám, zda bys mi poradila, co jsi zjistila. Moc děkuju. :wink:
30. črc 2013 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helen_8 Nakonec jsem byla pojištěná u Generali. Chce se jich ale poptat na ty pojistné podmínky, na co se to vztahuje a nevztahuje, jestli se to od zimy nezměnilo náhodou. Ale snad ne.
31. črc 2013 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janazzz Díky!
Zaujalo mě toto, nemáte někdo zkušenosti? Vypočítala jsem si pojištění skoro na 1000,-, ale nemám s tím problém.
http://www.ervpojistovna.cz/cs/cestovni-pojisteni-v-tehotenstvi?gclid=CMLRzoGZ2bgCFYjC3goduVgABA
31. črc 2013 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem to řešila včera...Mám pojištění k osobnímu účtu České spořitelny (platím cca 50kč měsíčně a netrápím se kdy vycestuju do ciziny a jestli mám vyřízené pojištění). Včera jsem zjišťovala zda toto cestovní pojištění platí i v těhotenství a byla jsem mile překvapena, že ano a to až do 28. týdne. Je to pojištění od Kooperativy.
31. črc 2013 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helen_8
s tím zkušenost nemám
1. srp 2013 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nevíte prosím jak je to letos s pojištěním těhotných? odjíždím v pondělí na týden na Slovensko, jsem v 28 tt, ale problém je, že mám rizikové těhotenství, nikde jsem nenašla, která pojišťovna by mě pojistila
15. bře 2014 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
myslím, že jsem našla zajímavou nabídku pojištění. Má to své meze, jakože musíte umět trochu anglicky, ale to pojištění standardně pokrývá všechny cesty do světa do 36 TT a pojištěny jsou komplikace spojené s těhotenstím...
15. kvě 2014 v 10:35  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
15. kvě 2014 v 10:36  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, ja to ted resila na batoleti pri dlouhodobym pobytu v cizine. Zkus tady pojisteniditete eu. Ale chce to procist podminky nebo se hodne ptat detailne. A.
15. čer 2014 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, zakladala som tu tému o cestovnom poistení, doporučil mi tam niekto Union. Pozrela som si ten ich web a pokial som to dobre pochopila, tak by nemal byt problem s poistenim pre tehotne. V podmienkych maju len napisane, ze v pripade poistnej udalosti treba predlozit papier od lekara, ktory len potvrdi, ze pre buducu mamicku nevylucil moznost vycestovat. Pozrela som to tu : https://www.unionpojistovna.cz/kcp/doc/VPPIKCP0912.pdf
19. srp 2014 v 09:51  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anci77 Proc v te pojišťovně musim umět alespoň trochu anglicky?
6. zář 2014 v 07:31  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
já byla pojištěná u VZP, pracovněj sem hodně cestovala, při předčasném porodu nebo ultrazvuk při úrazu ti nehradí, musela by sis vše zaplatit. Takže jsem přestala jezdit.
6. zář 2014 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Me to přijde diskriminační......proč není pojišťovna, která by nepojistila těhotné i ve vyšším stadiu těhotenství...

6. zář 2014 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Než jsme odjeli na dovolenou řešila jsem to taky. Česká pojišťovna pojišťuje do 28. týdne, ale ve výlukách jsou komplikace spojené s rizikovým těhotenstvím. Takže kdo je na rizikovém, tak ČP ne.
6. zář 2014 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tarra27 protože s vyšším stupněm těhotenství se výrazně zvyšují rizika. Pojišťovny nejsou charity, ale podnikatelské subjekty, a péče o pacientku s případnými komplikacemi je prostě drahá, natož pokud se jí předčasně v zahraničí narodí miminko. Asi si prostě spočítali, že za normální pojistné se jim to nevyplatí a pojistné, které by jim to riziko pokrylo, by prostě téměř nikdo nezaplatil.
6. zář 2014 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nehledě na to proč je tedy EU....upřímně vim ze neplatí kartička co máme v ČR...ale proč??? Pokud je to v rámci EU....manžel pracuje v zahraničí já na mateřské jsem s nim...pokud bych byla těhotná tak musím byt od 24. Týdne v ČR....proč jako???přijde mi to nefer....
6. zář 2014 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zmrz_lina já tomu rozumím..i chápu, ze by se toho dalo zneužívat....ale chodila jsem do prace 9let, odváděla peníze, v ČR mi drží místo i ted když mám mateřskou...

Chápu ze to je složité, ale když je manžel v zahraničí to se jako 16 týdnů do porodu neuvidime a pak dalších 5 než mimi udělají pas??? Nebo si raději uz nemám pořizovat děti????

A to nechci prudit...to jako žena ve 25.týdnů nesmí raději za hranice???
6. zář 2014 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek