Cestovní pojištění pro těhotné. Máte přehled?

kvetinka7
17. čer 2009

Ahoj holky,
nemate nektera prehled o cestovnim pojisteni-pripojisteni na dovolenou behem tehotenstvi?
V Kooperative mi primo rekli,ze se na pojisteni nevztahuji vylohy spojene s tehotenstvim, ve VZP o tehotenstvi v podminkach radeji mlci.
Treba potrat(aspon v zacatcich) se nebere jako zivot ohrozujici stav ...
Dekuju moc 🙂

kopa
17. čer 2009

Květinko ahoj 🙂 Už jsme se dlohi neviděli 😀
Mrkni sem :
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
nebo když si dás do vyhledávače cestovni pojisteni hodí ti to odkazy 😉

kvetinka7
autor
18. čer 2009

Kopi,my dve se zname 😀 dekuju, zajimave prispevky 🙂

javanca
17. črc 2009

Zdravím,
ráda bych se podělila o právě nabyté cenné zkušenosti při sjednávání cestovního pojištění, které by hradilo i výlohy nás těhulek. Jednoznačně nejlépe je na tom slovenská "Europska cestovna poisťovna", která nabízí své služby v ČR prostřednictvím Brněnské Travelinsurrance (www.travelinsurrance.cz), kde pojišťují bez omezení stádia těhodtenství (jediné co nepokrývají jsou výlohy na porod či potrat), storno letenky např. i z důvodu těhotenských problémů není podmíněno uzavřením standadrního cestovního pojištění a hlavně jsou levnější než všechny produkty nabízené českými pojišťovnami (včetně české divize Evropské cestovní pojišťovny). Česká cestovní pojištovna je sice všude prezentovaná jako nejlepší, ale pojišťuje max. do 2 měsíců před porodem, pokud chceš uzavřít pojištění na storno letenky musíš si u nich uzavřít i normální cestvní pojištění a navíc poté nelze odstoupit od smlouvy.

Všem které se nebojí cestovat a užívat si sluníčka i s bříškem, přeji krásný pobyt bez komplikací.

garfieldmail1
17. črc 2009

javanca : díky za tip. 😉 Já jsem právě poslala dotaz do té české Evropské pojišťovny, tak jsem ráda, že jsou i jiné a levnější varianty 🙂 Tam mi akorát napsali, že pojišťují do 7.měsíce těhu, které nesmí být rizikové. No v případě rizikového těhu bych asi raději obdivovala krásy Česka 😵

svataterezicka
30. kvě 2011

Mě moje pojištovna poradila Allianz a vychází to o trošku levněji než Evropská pojišťovna 😉

sussanah
10. čer 2011

Jen doplnuji, ze evropska pojistovna pojistuje do 7m tehu a to vcetne, resp. maji napsano v podminkach, ze je hrazeno vse do data nejmene 2m pred prvnim TP. Tehu nesmi byt rizikove, tehotna nesmi byt na nemocenske a behem celeho tehu nesmela byt provedena zadna hospitalizace. Pripadny vyjezd na pohotovost v prubehu tehu, pokud to bylo za ucelem kontroly s tim, ze vse bylo v poradku, je ok. Nechteji to vedet predem, ale pokud by doslo k pojistne udalosti, budou se tyto podminky zpetne zjistovat. Pojisteni potom zahrnuje vse vcetne pripadneho predcasneho porodu, komplikaci, operaci a to jak matky tak narozeneho ditete.

gabriel01
20. čer 2011

Ahoj holky,
nedávno, když švagrová je odjížděla do zahraničí sjednávala si cestovní pojištění online myslím že to bylo http://www.direct.cz/cestovni-pojisteni. Je fakt, že je teprve ve čtvrtém týdnu 🙂 .. Jinak co jsem se bavila s kamarádkou doporučuje také tu evropskou pojišťovnu, ale pozor těhotenství nesmí být rizikové a je to jen do 7 měsíce.

gabriel01
20. čer 2011

Ahoj holky,
do 7. měsíce těhotenství ;)

muspetka
21. dub 2012

Ahoj holky,
chystáme se na dovolenou do Řecka a to budu zrovna okolo 22tt (první těhotenství) vykopírovala jsem odstavce z pojistných podmínek Kooperativy - pojištění Kolumbus....a nevím, jestli je to postačující
čl. 18
3) Pojistitel v případě pojistné události spočívající v akutním onemocnění nebo úrazu uhradí v zahraničí účelně vynaložené přiměřené náklady na:
g) lékařské ošetření při neočekávaných akutních komplikacích do 12 týdnů před předpokládaným datem porodu (s výjimkou rizikového), pokud bylo nutné k odvrácení bezprostředního nebezpečí ohrožení života matky nebo plodu, případně obou,

Výluky z pojištění
1) Pojistitel nehradí náklady vynaložené:
f) v souvislosti s těhotenstvím, umělým přerušením těhotenství, potratem nebo porodem a jejich komplikacemi s výjimkou případů uvedených v článku 18. odst. 3) písm. g),

Myslíte si, že bych se měla někde nějak připojistit (kde a jak???) Na dovolenou se moc těším a pokud bude vše bez komplikací rozhodně chci jet. Dovolená je pro mě vždycky balzám....a to teď fakt potřebuju🙂 Momentálně mi to dává dost zabrat🙂
Chtěla bych mít pojištění prostě v pohodě...Dík za rady a typy...

jana21278
21. dub 2012

ahojky, dělala jsem v ck. je to teda už 3 roky co jsem pryč, ale na nic co se týkalo těhotenství se pojistky nevztahovaly. těhotenství se bere jako riziko a když k něčemu došlo tak jsem nikdy neslyšela, že by klientka uspěla po nahlášení pojistné události.

jabber
22. dub 2012

@muspetka mrkni na Evropskou cestovní pojišťovnu 😉 Připojistit by ses měla určitě, to co jsi tam okopírovala si nějak protiřečí 😅 na Kooperativu bych se teda radši nespoléhala 😕

janazzz
18. bře 2013

Oživuju tuto diskusi, nepojišťovala jste se některá do zahraničí? Hledám, která pojišťovna mě pojistí v 18tt a nemůžu se dopátrat. Děkuji za rady

helen_8
30. črc 2013

@janazzz Ahoj, našla jsi nakonec něco? Budu hledat pojištění na dovolenou po Evropě v době 20.týdne, max do 24. Díky!

helen_8
30. črc 2013

@muspetka Taky se zeptám, zda bys mi poradila, co jsi zjistila. Moc děkuju. 😉

janazzz
31. črc 2013

@helen_8 Nakonec jsem byla pojištěná u Generali. Chce se jich ale poptat na ty pojistné podmínky, na co se to vztahuje a nevztahuje, jestli se to od zimy nezměnilo náhodou. Ale snad ne.

helen_8
31. črc 2013

@janazzz Díky!
Zaujalo mě toto, nemáte někdo zkušenosti? Vypočítala jsem si pojištění skoro na 1000,-, ale nemám s tím problém.
http://www.ervpojistovna.cz/cs/cestovni-pojiste...

hedvika324
31. črc 2013

Já jsem to řešila včera...Mám pojištění k osobnímu účtu České spořitelny (platím cca 50kč měsíčně a netrápím se kdy vycestuju do ciziny a jestli mám vyřízené pojištění). Včera jsem zjišťovala zda toto cestovní pojištění platí i v těhotenství a byla jsem mile překvapena, že ano a to až do 28. týdne. Je to pojištění od Kooperativy.

janazzz
1. srp 2013

@helen_8
s tím zkušenost nemám

romi.r
15. bře 2014

Nevíte prosím jak je to letos s pojištěním těhotných? odjíždím v pondělí na týden na Slovensko, jsem v 28 tt, ale problém je, že mám rizikové těhotenství, nikde jsem nenašla, která pojišťovna by mě pojistila

anci77
15. kvě 2014

myslím, že jsem našla zajímavou nabídku pojištění. Má to své meze, jakože musíte umět trochu anglicky, ale to pojištění standardně pokrývá všechny cesty do světa do 36 TT a pojištěny jsou komplikace spojené s těhotenstím...

anci77
15. kvě 2014

jsem zapomněla přidat ten odkaz 🙂
http://www.zirhamia.cz/co-delame/cestovni-pojis...

alulala
15. čer 2014

Ahoj, ja to ted resila na batoleti pri dlouhodobym pobytu v cizine. Zkus tady pojisteniditete eu. Ale chce to procist podminky nebo se hodne ptat detailne. A.

petra_marekova
19. srp 2014

Ahojte, zakladala som tu tému o cestovnom poistení, doporučil mi tam niekto Union. Pozrela som si ten ich web a pokial som to dobre pochopila, tak by nemal byt problem s poistenim pre tehotne. V podmienkych maju len napisane, ze v pripade poistnej udalosti treba predlozit papier od lekara, ktory len potvrdi, ze pre buducu mamicku nevylucil moznost vycestovat. Pozrela som to tu : https://www.unionpojistovna.cz/kcp/doc/VPPIKCP0...

ajuleaja
6. zář 2014

@anci77 Proc v te pojišťovně musim umět alespoň trochu anglicky?

dokument
6. zář 2014

já byla pojištěná u VZP, pracovněj sem hodně cestovala, při předčasném porodu nebo ultrazvuk při úrazu ti nehradí, musela by sis vše zaplatit. Takže jsem přestala jezdit.

tarra27
6. zář 2014

Me to přijde diskriminační......proč není pojišťovna, která by nepojistila těhotné i ve vyšším stadiu těhotenství...

zmrz_lina
6. zář 2014

Než jsme odjeli na dovolenou řešila jsem to taky. Česká pojišťovna pojišťuje do 28. týdne, ale ve výlukách jsou komplikace spojené s rizikovým těhotenstvím. Takže kdo je na rizikovém, tak ČP ne.

zmrz_lina
6. zář 2014

@tarra27 protože s vyšším stupněm těhotenství se výrazně zvyšují rizika. Pojišťovny nejsou charity, ale podnikatelské subjekty, a péče o pacientku s případnými komplikacemi je prostě drahá, natož pokud se jí předčasně v zahraničí narodí miminko. Asi si prostě spočítali, že za normální pojistné se jim to nevyplatí a pojistné, které by jim to riziko pokrylo, by prostě téměř nikdo nezaplatil.

tarra27
6. zář 2014

Nehledě na to proč je tedy EU....upřímně vim ze neplatí kartička co máme v ČR...ale proč??? Pokud je to v rámci EU....manžel pracuje v zahraničí já na mateřské jsem s nim...pokud bych byla těhotná tak musím byt od 24. Týdne v ČR....proč jako???přijde mi to nefer....

tarra27
6. zář 2014

@zmrz_lina já tomu rozumím..i chápu, ze by se toho dalo zneužívat....ale chodila jsem do prace 9let, odváděla peníze, v ČR mi drží místo i ted když mám mateřskou...

Chápu ze to je složité, ale když je manžel v zahraničí to se jako 16 týdnů do porodu neuvidime a pak dalších 5 než mimi udělají pas??? Nebo si raději uz nemám pořizovat děti????

A to nechci prudit...to jako žena ve 25.týdnů nesmí raději za hranice???