Co máte kdo za pojišťovnu a jak jste s ní spokojený?

mona81
30. led 2007

ahoj holky, tak by mě zajímalo, co máte kdo za pojišťovnu a jak jste s ní spokojeny? Já mám zatím VZP. Dřív platily koupání v bazénu jednou do týdne, příspěvek na antikoncepci 500kč ročně, dávali vitamíny těhotným atd. Teď nedávají už vůbec nic a byli vyhlášeni jako nejhorší pojišťovna (i když nejlepší jako že mají nejvíce klientů). Čekám mimi a tak by mě zajímalo, jakou máte kdo pojišťovnu a jestli by nebyl nějaký důvod se přehlásit. Prý už ani VZP neplatí pořádně doktorům, tak nevím 😕 Piště ať se poučím 😉

llucinka
1. únor 2007

lucisa: No, že by ZPMV měla nějaký kreditní systém, to jsem nike nečetla a ani mi to ta kamarádka neříkala. 😉 Takže to bude asi ojedinělé u OZP. Jinak já jsem u ZPMV už 4 roky, takže to čekání nehrozí. Ale je pravda, že je třeba to zjistit, ale v jejich Bulletinu jsem se nic takového nedočetla.

gedren: Já taky nejsem u pojišťovny proto, abych na tom vydělala, ale když už odvádím tak nehorázné pojistné, ráda si těch 1.000,- vezmu zpátky. Stejně to jsou moje peníze, které jsem jim zaplatila. 😎

jita2
1. únor 2007

llucinka,
taky jsem to chtěla napsat, muž je podnikatel, a taky odvádí velké pojistné, tak proč to od nich nedostat nějak zpátky 🙂 , a nebudu je podporovat v tom vykořisťování.....tak bohatá zase nejsem 😉

llucinka
1. únor 2007

jita2: Víš, je to i proto, že bráška má firmu a vím, jaké pojistné odvádí za zaměstnance. A to je další důvod, proč jim to nenechám. Taky jsem byla OSVČ a z té čátky za rok 2006 se mě přetočily panenky 😒

novako
1. únor 2007

Ahoj, ani jsem nevěděla, že pojišťovny na něco přispívají. Moc děkuji za toto téma. Začínám docela uvažovat o změně pojišťovny.

Na ZP odvádí každý zaměstanec 4,5% z hrubé mzdy + za něj ještě platí i zaměstnavatel (nevím kolik je to aktuálně, ale bývalo to 35% na ZP a sociální poj. dohromady).

valeriem
1. únor 2007

holky, jen dotaz, už jste někdy požádali o přehled výdajů, které za vás pojišťovna hradí (doktorům apod.)?

llucinka
1. únor 2007

novako: Myslím, že je to 12% na ZP, tedy myslím částku, kterou platí zaměstnavatel. Ale přesně to nevím. Zkusím to zjistit. 🙂

val: Juj, já ten přehled jednou měla a všechno sedělo 🙂

valeriem
1. únor 2007

llucinka: no, já právě taky a bylo to zrovna v roce, kdy jsem měla úraz a nestačila jsem se divit, co všechno za mě pojišťovna platí, i ta blbá narkoza stojí docela dost, takže jsem ráda, že tu máme systém, takový jaký máme.... se nedivím, že např. v USA si musí brát hypotéky, pokud někdo vážněji onemocní 😉

llucinka
1. únor 2007

val: To sice ano, stojí to dost, ale kdyby na tom pojišťovna nevydělala, nedělala by to 😉 Zdravotní mi celkem ani nevadí, mnohem více mě štve odvod sociálního pojištění. To jsou sumy o hodně horší... 😠

chaluska
1. únor 2007

Zrovna jsem přešla od VZP, která když na něco přispěje, tak o to musíte žebrat, k OZP a přijde mi to spravedlivé, pokud někdo málo čerpá to dostal v nadstandartu. U VZP nedostane nic, když čerpá i když nečerpá.

protea
1. únor 2007

Ahoj holky,
Luci co jsi zjistila od té známé ohledně těch vitamínů?
Proplatí ti je, nebo neee?!

Jo jinak ještě jedna poznámka,
zdravotní pojišťovna se může změnit jen jednou za 12 měsíců, takže odpadá možnost se po půl roce přehlásit k jiné pojišťovně a tam čerpat zase výhody.

Jen by mne teda zajímalo,
když budeme chtít čerpat nějaké výhody na našeho prcka, tak musíme být oba u jedné pojišťovny, to už vím ale jedna věc, co nevím je, jak dlouho tam musí být manžel u nich, než ty výhody na prcka nám začnou náležet.
Já jsem u ZPMV už dlouho ale chci přehlásit manžela.

mona81
autor
1. únor 2007

chaluska: Takže ti to přihlášení bude platit až od 1.4.? To ti potom vydají i kartičku pojišťovny, nebo to dávají hned, nebo jak to je? 😕

lucisa
1. únor 2007

valeriem: taky jsem si to jednou vyžádala a nestačila jsem se divit, i sebemenší blbiny tam byly, skoro každá aplikace injekce. no jo, ale jsou to pálky.

protea: máš pravdu, to jsem si neuvědomila, jednou za rok 🤐

mona81: musíš se zaregistrovat s troškou předstihu, takže když jim dáš registraci už teď, tak nějaký den (týden) bude trvat, než to vyřídí a než ti poštou pošlou kartičku. tu dostaneš už dřív, ale máš tam napsáno datum, od kdy pojištění platí.
do té doby budeš používat ještě kartičku stávající pojišťovny a tu potom musíš odevzdat nebo odeslat staré poj. hlásit nemusíš nic, to za tebe udělá nová.
aspoň doufám, že to tak stále platí.

alenahabibi
1. únor 2007

Mona 81 já jsme u RBP a také přispívají na kde co třeba plavání mimin, vitamíny, předporodní kurzy, očkování atd..., tak se na to taky můžeš mrknou. Jsem u nich už 15 let. A zatím si fakt nemůžu stěžovat.

girl.misel
2. únor 2007

ahoj holky jsem u vzp ale dlouho už chci odejít a myslím že je ten správný čas.tak se chci zeptat,co vše musím udělat nebo kam zajít,co zařídit atd aby sem se mohla odhlásit.vůbec se v takových věcech nevyznám ☹

llucinka
2. únor 2007

girl.misel: Když si pročteš diskuzi kousek zpátky, holky už to tu psaly 🙂

girl.misel
2. únor 2007

já vím ale nějak sem to nepochopila,ai ještě spím.potřebovala bych to nap jak pro b...,vážně mi takový věci nic neříkají a sem z toho vždy mimo 😒

girl.misel
2. únor 2007

pokud sem to tedy pochopila,tak si zajdu na pobočku té pojišťovny a tam se vše vyřeší.
A té staré se teda dávat vědět nemusí?psaly ste že asi ne,tak jestli už některá nemá k tomu info.díky

llucinka
2. únor 2007

Přesně tak, zajdeš do nové a tam Ti vše řeknou. Do staré se to nemusí hlásit, jen tam musíš vrátit kartičku. 😉

girl.misel
2. únor 2007

omlouvám se za mé blbé dotazy ale opravdu v běhání po úřadech lítám!!! 😒

llucinka
2. únor 2007

V pohodě, poradíme 🙂 A odkud jsi?

girl.misel
2. únor 2007

kousek od plzně.do plzně se dostanu až po výplatě takže pak hned skočim na pojišťovnu.prcka sem k vzp přihlásit nechtěla a když sem četla tuto diskuzi tak sem se rozhodla že i já jí už konečně změním

chaluska
2. únor 2007

Pojištěná jsem byla od 1. následujícho měsíce, dostala jsem provizorní kartičku, ručně vypsanou a do 14 dnů jsem dostala poštou novou.

lennis
2. únor 2007

girl.misel. Jakou chceš novou pojišťovnu? Taky uvažuji, že přejdu od VZP.........

kaci.k
2. únor 2007

Ahoj holky,jakou pojistovnu budete davat miminku?Znate vyhody vsech pojistoven?Slysela jsem ze Ministerstvo vnitra nabizi 1000,- na vybavu miminka.Jake mate stim zkusenosti? 🙂

protea
2. únor 2007

Kaci,
to jsem teda neslyšela, že by ZPMV dávala 1000,- na výbavu miminka.
To je nějaká kachna.
1000,- mají akorát v balíčku pro těhotné a kojící ženy.
Ale třeba to někdo vyvrátí🙂

Mne by spíš zajímalo, jak je to s pojišťovnou miminka?!?!
Prý se snad automaticky každé mimčo nahlásí jak se narodí k VZP a rodiče ho musí do několika dní přehlásit.
Ale jak je to přesně, to nevím-poradíte někdo?

llucinka
2. únor 2007

protea: Nee, každé dítě, které se narodí, má automaticky stejnou pojišťovnu jako matka, a pokud chce změnu, tak se musí nahlásit do osmi dnů. Ale nevím, jestli se to náhodou nemusí i potvrdit u té pojišťovny. 😉

gedren
2. únor 2007

luciso zase ale kdyz ses tehu, tak Ti ozp uz jen za to da kredit 1200 🙂, tim se podle me vyrovnavs to, zes "bez zavineni" vycerpala tolik 🙂

lucisa
3. únor 2007

tak tohle slyším, gedren, poprvé. já o žádném kreditu nevím, není to nějaká novinka? u vojenské jsme už asi 2 roky, tak možná předtím to ještě nebylo. nikdy mi to poradce na pobočce nesdělil.

protea: přesně, jak píše llucinka. mimčo má automaticky pojišťovnu maminky. potvrzovat se podle mě nic nemusí, pokud dítě nepřehlásíš ve lhůtě 8 dnů jinam, tak se bere, že je mimčo tam, kde maminka.

llucinka
4. únor 2007

luciso: Včera jsem ale četla v Bettynce, že je nutné do těch osmi dnů nahlásit rodné číslo dítěte. 😉

mady
4. únor 2007

ahojky všem! Já jsem byla prozatím u VZP a pak jsem přestoupila k jiné gynekoložce (jsem se přestěhovala) a ta mi na rovinu řekla že buď se přehlásím k jiné pojišťovně nebo že si budu muset u ní platit srdeční ozvy nebo jezdit do porodnice. Tak jsem se přehlásila k Hutnické p. tak jak je manžel a teď zase nevím jak si vybrat příspěvek na vitamíny pro těhotné v hodnotě 500,- Kč 😉 pokud mi to dají jsem tam od 1.1.2007 😉 Nevíte náhodou jak se to dělá?