Havarijní pojištění spoluúčasti, kdo platí kolik?

dzejdy
9. čer 2017

Poradíte mi. Když mám sjednané havarijko se spoluúčastí 10 procent. Min.však 10tis. A mám škodu za 12 tis. Tak já zaplatim 10tis a pojišťovna zbývající dva nebo je to že já zaplatím 1200 a zbytek pojišťovna

jezz1e
9. čer 2017

ty zaplatíš 10 000 a pojišťovna 2 000.

j.a.n.i
9. čer 2017

@dzejdy No, takovou škodu ani nevím, zda bych na pojišťovnu hlásila, dostaneš blbé 2000,- a přijdeš o bonusy...

winter
9. čer 2017

@dzejdy Já to mám stejně, mám spoluúčast 10 000 Kč. Bohužel jsem za poslední 2 roky 2x narazila při couvání zadek auta. Poprvé byla škoda právě kolem 10 000 Kč, nemělo vůbec smysl chtít něco z havarijka, nakonec mi to mechanik místo výměny spravil za 5000 Kč. Podruhé to bylo horší, škoda cca 40 000 Kč. Já zaplatila 10 000 Kč a zbytek pojišťovna.
Záleží, zda bude ta tvoje oprava stát opravdu 12 000. To se ani nevyplatí hlásit, když vidím, kolik mě to stálo času a běhání....

nutricnihodnota
10. čer 2017

Doporučuji upravit pojistku, tohle je fakt nesmysl. Nejvíc škod se pohybuje právě kolem těch deseti tisíc.

j.a.n.i
10. čer 2017

@nutricnihodnota To se dá od stolu těžko říct, zda to je či není nesmysl... klidně naopak může být zcela smysluplná, nevíme co je to je za auto, jakou má cenu a kolik pojistka stojí a kolik by stále bez té spoluúčasti.

journals
10. čer 2017

@nutricnihodnota To se nedá říct. Když má někdo nové auto, tak ty částky jsou astronomické. U staršího auta to třeba okolo 10 tis. bude, ale u nových stačí škrábnutí laku a je to za 40 jen to hvízdne :(

nutricnihodnota
11. čer 2017

@journals Statistika hovoří jasně

nutricnihodnota
11. čer 2017

@j.a.n.i Na ceně pojištěného vozu nezáleží, důležitý jsou střeva.

j.a.n.i
11. čer 2017

@nutricnihodnota A k čemu mi je statistika? Jde o poměr ceny pojistky vůči spoluúčasti... Pokud bude pojistka z 1000,- spoluúčastí o 5000,- ročně vyšší, tak je naopak nesmyslné si pořizovat tu.

nutricnihodnota
11. čer 2017

@j.a.n.i to jsem ale nepsala tobě, to se týká těch škrábanců, za 40 táců, o kterých psala journals. Prostě nejvíc nehod je kolem té desítky.

j.a.n.i
11. čer 2017

@nutricnihodnota No a co, že je nejvíc nehod kolem té 10, pokud budu mít drahé luxusní auto, tak je mi šumák, že statisticky je nejčastější nehoda kolem 10 tis, protože u mého to bude vždycky za víc.

nutricnihodnota
11. čer 2017

@j.a.n.i Lidi co mají drahý luxusní auta, neřeší nějakých pár tisíc za pojistku.

journals
11. čer 2017

Statistika je sice strašně fajn, ale ona ne vždy odpovídá. Vem si statistiku průměrného platu 😉 Takže za mě tak. Holt my teda měli asi smůlu, ale už 2x jsme se do pitomé statistiky fakt nevešli... My třeba máme nulovou spoluúčast, takže za nás to bylo bez vydání, jen došlo k následnému zdražení... ale tak jak myslíš. Má zkušenost je jiná... Ono prostě holt záleží stejně na typu toho auta 😀

j.a.n.i
11. čer 2017

@nutricnihodnota To by ses divila...

mamca111
1. čer 2018

@dzejdy já mám havarijko u Allianz a spoluučast mám 1000 bez procent, nevím jestli to dělá aji jiná pojišťovna ale když by to byla škoda 200000,- a dat z vlastní kapsy 20000,- je docela darda za to že si platíte havarijko.