Jak mám ukončit vztah s pojišťovnou, která mne podvedla?

jejepaja
15. črc 2011

Po dohodě s naším finančním poradcem jsme podepsali smlouvu k povinnému ručení s novou, finančně výhodnější pojišťovnou. Bylo nám sděleno, že ukončení původní smlouvy s bývalou pojišťovnou si zajistí automaticky ta nová k datu vzniku nové smlouvy.
Asi po měsíci jsme byli kontaktováni pracovníkem staré pojišťovny, že obdržel žádost o ukončení smlouvy z důvodu prodeje vozu. Okamžitě jsem volala do nové pojišťovny, že jde asi o omyl, protože my pouze přecházíme jinam a ukázalo se, že pracovník nové poj. chtěl mít rychle novou smlouvu, tudíž nečekal na výročí, kdy je možné smlouvu z důvodu přechodu ukončit, a VYMYSLEL si jiný důvod, čímž oklamal původní pojišťovnu, ale i nás, protože o něčem takovém jsme nebyli informováni ani my, ani náš finanční poradce. Nyní nám stále běží pojištění u staré pojišťovny a zároveň jsme byli vyzváni, abychom ukončili smlouvu s novou a zároveň uhradili pojistění za zhruba měsíc, kdy tato nová smlouva běžela. Výpověď jsem ještě nepodepsala a odmítám platit z výše uvedených důvodů.
Nechci se zaplétat do složitějšího právního sporu kvůli pár stokorunám, ale jistě existuje návrh soudného řešení, jak novou, podvodně vylákanou smlouvu ukončit bez poplatku za její trvání. Myslíte, že by stačilo datovat výpověď ke stejnému datu, jako byl vznik smlouvy?

jijitka
17. črc 2011

Ahoj, asi ti neporadím úplně konkrétně, spíš mě udivuje, že k téhle situaci vůbec došlo. Co je to za finančního poradce, který neví, že přechod k jiné pojišťovně je možný jen k datu výročí a to je ještě třeba původní smlouvu vypovědět ve lhůtě min. 6 týdnů před.. Jinak je samozřejmě možné smlouvu ukončit z důvodu např. prodeje nebo odhlášení z registru, ale o ukončení původní smlouvy vždy žádáš ty jako klient a je třeba doložit doklady jako např. kupní smlouvu ...
Takže bych určitě kontaktovala onoho poradce, nepíšeš nakolik se on na tomto "podvodu" podílel, ale určitě ti dal špatné informace. Pokud on by nic nevyřešil, pak přímo novou pojišťovnu. Jestli je situace skutečně jak popisuješ, oznámila bych jim, že na takovém podvodu se nehodlám podílet a smlouvu ruším.

miriska
17. črc 2011

Ahoj, v pojišťování aut se trošku vyznám, tak bych k tomu chtěla říct svůj názor. Většinou se to takhle dělá, pokud chcete k jiné pojišťovně přejít hned, ale samožřejmostí je, že s takovým důvodem výpovědi by jste měla souhlasit. Neřekla bych, že je to podvod, ale říct vám o tom měli. Pokud prostě chcete přejít hned když vám byla výhodnější pojistka nabídnuta tak je to vcelku normální řešení i když to není pravdivé, ale té staré pojišťovně je to asi celkem jedno, protože pojistky z důvodu prodeje vozu ruší hodně lidí.

pettule
17. črc 2011

Ahoj, pracuji v pojišťovně a bohužel toto se dost často momentálně stává. Bohužel ale budeš muset asi s největší pravděpodobností uhradit za ten měsíc ..................bohužel na každém návrhu smlouvy je, že přebíráš i příslušné všeobecné pojisné podmínky, tudíž tam jsou i vyjmenované důvody pro ukončení a prostě jen tak smlouvu ukončit nejde. Je bohužel smutné, že jsou prodejci, kteří tvrdí, že to lze, jen aby "ulovili kšeft". Ale bohužel. A žádnou pojišťovnu moc nezajímá, že jeden pán povídatl ☹ .