Jakou mate zdravotní pojišťovnu? Na co přispívá?

natalka1234567
26. zář 2009

a na co vše vám přizpíva?? 😉

berynka
26. zář 2009

jsme u VZP, na co přispívá netušim 😅 . Asi jí budu muset změnit na Pojišťovnu ministerstva vnitra kvůli zubaři, ale tam výhody taky nevim 😀 .
Nechci to nijak kritizovat, ale ty příspěvky jsou v řádu stovek, takže na to kašlu 😝 ... pamatuju si, jak to bylo třeba s příspěvkem na antikoncepci 😒 .

natalka1234567
autor
26. zář 2009

oni nepřispějou jako na nic??
ja myslela že na koj.podprsenku sedačku do auta očkování ano??
a na netu jsem zas četla že už od 1.4.09nic tak ja nevím a pry 222 dava až 4500 na vybavu

sayast
26. zář 2009

my jsme ministertvo vnitra (211), ale na co prispivaji taky nevim 😅

peroli
1. říj 2009

já mám ČNZP (222) a spokojenost 😉 ty 4500,- (manažerka mateřství) jsem opravdu dostala a ještě k tomu 3x222,- navíc 😉 podmínka k tomu ale myslím je, že tam člověk musí nastoupit nejpozději v těhotenství, ale radši před... jsem ještě navíc zaregistrovaná v bonus programu, kde za každou návštěvu u doktora sbírám body který tak můžu proměnit na peníze, už se mi takhle několikrát proplatila ŠvP, od příštího roku se to sice má pokrátit (teď je jeden bod za 3,- příští rok bude prý za 1,-) ale i tak to pořád jde

gabka32
1. říj 2009

peroli tuhle o téhle poj. slyším prvně, že má takové výhody 😕

já jsem u RBP - revírní bratrská pokladna - 213, už 16 let a doted byla spokojenost, do 25let propláceli antiko, v těhu bonusy, celkem 1500 za rok, proplatili některé léky, těhu svičení, pak i třeba solnou jeskyni, břišní tance.....
. jenže jim stát nařídil výrazně omezit preventivní programy a dávat peníze už lidem nemocným, takže ted od letoška je to jen 300kč a to vyloženě jen pro těhotné nebo při vyš.třeba prostaty, prsu.... na očko...
pro děti je peněz o něco více, ale taky to výrazně omezili, žádné školy v přírodě, vitamíny....

je to bída, myslím, že to tqakhle nakonec dopadne u všech pojištoven...

ronja27
1. říj 2009

taky jsem u ČNZP (narodni) .Pred tim jsem mela vseobecnou ale nebyli zadne prispevky tak jsem ji ctrnact dni pred porodem vymenila. A spokojenost velika dostala jsem prispevek 4500 (koupili jsme si autosedacku a spoustu veci v lekarne) a ted jsem si vycetla ze je i prispevek na ockovani 3000 kc tak pujdem asi do pneumokoka 🙂

bobulle
1. říj 2009

No a není to teď tak,že se ČNZP a HZP spojují 😕 ....
My jsme s dcerou u HZP, ale neuvěřitelně příspěvky pokrátili... takže myslím, že se to teď bude týkat i ČNZP. Dřív jsme měli cca 1500 na vše možné+ 500 antikoncepce a teď je to jen na něco a ještě limitované... tzn. 300 kč vyšetření prsu, 300 dětské plavání atd. 😒

gabka32
1. říj 2009

hmm tak ted jsem koukala že ČNZP se slučuje s HZP... a bude se jmenovat česká průmyslová ZP.
HZP se před časem spojila s Agelem, což je pojištovna, kterou vlastní Chrenek a spol, kteří v podstatě ovládají podstatnou část zdravotnictví na sev.Moravě - vlastní několik nemocnic, ambulance..... takže za chvilku to tu bude jak řízená péče ve Státech.... pojištěnci budou moci chodit jen do jejich ambulancí, jejich nemocnic...

tady moc lidí Agel nechválí a nedivím se, zdravotníkům snižují platy, případně soukromé amb.nutí ke vstupu k nim a mají opatření jak je mnohdy donutit.... bohužel.... pojištěncům zatím mažou med kolem huby a lákají na vysoké bonusy...

no snad se pletu, ale docela mám z tohodle spojení obavy 😒