Kapitačné poplatky po ukončení registrácie.Môže sa to?

susik77
5. čer 2009

Ahojte, potrebovala by som poradit- V r. 2001 som odisla zo SR pracovat do CR. Vypytala som si zdravotnu dokumentaciu od mojej prakt. lekarky, ze od nej odchadzam kvoli tomu, ze idem prac. do CR. Lekarka suhlasila, kartu mi vydala, ale nedala mi potvrd. o ukonc. registracie u nej 😒 Vtedy som nevedela ze to potrebujem.
Takisto som sa neodhlasila zo slov. poistovne, zabudla som na to ale vtedy to bolo spojene -ceska a slov.zdr. poistovna-ze ked som si platila poist. v Cechach, nemusela som na sk. Ale po vstupe do EU mi prisiel list od VSZP zo slovenska, ze mam zaplatit poplatok, kt. za mna zaplatili ked som nebola poistena(bolo to okolo 600 Kc) - to si za mna nauctov. ta moja prakt. dr. kapitacne poplatky po tom, ako som uZ u nej nemala kartu. Tak som to zaplatila, ze bude pokoj aj ked ma to rozculilo, ze si na mna uctuje aj ked uz u nej nie som zaregistrovana. Ale situacia sa opakovala v r. 2005, ked som sa potrebovala znovu na 3 mesiace zaregistr. u VZP na slovensku kvoli tomu, ze som bola dobrovol. nezamestnana a isla som na studij. pobyt do Anglicka. Moja chyba bola, ze po tych 3 mesiacoch som sa znovu zabudla odhlasit. Tak si ta moja prakticka Dr. na mna znovu uctovala -po 7 rokoch znovu kapitacne poplatky aj ked som u nej od r. 2001 absolutne nebola a nemala som u nej kartu.
Na poistovni mi povedali, ze to musim zaplatit, ze oni o tom nevedeli, ze u nej nemam kartu tak jej to zaplatili a ze oni to od nej nemozu vymahat, ze to musim sama, ze vraj na to nie su ziadne zakony ze si takto kludne moze uctovat kapitac. platby x rokov...Ze vraj maju podobne pripady casto...
Neviete ci je ta dr. fakt v prave? Pride mi to dobry bordel...To si lekari mozu nauctovat hocico...
Dik za radu 😉

yvetta
7. čer 2009

susik diki za to vobec som o tom netusila tak to je dost pruser, ale pomohlo mi to....nevies plati to len u vseobecneho lekara, alebo aj u inych.... 😒 to tych 600 kc si platila za ake obdobie....a to si tak uctuje kazdy prakticky, lebo manzel vobec nieco take nevybavoval a dokonca aj kartu ma este u vseobecneho na SR.... 😖 😲

musko
7. čer 2009

susik, hlavne dodaj svojej SK poisťovni, že si od toho a toho dátumu platíš ZP v ČR - odkedy sme v EU je proste protizákonné byť poistený v 2 štátoch EU - aj keby si si to platila ako samoplatca - nezamest. Mne našťastie poisťovňa vyplatila moje preplatky.... A aj si vypýtaj potvrdenie, že si od toho a toho dátumu registrovaná u lekára - OL v CR.... A za p. dr. by som si teda zašla ako súkromná osoba - ak je čo k čomu, tak si uzná chybu a vráti to poisťovni. Máš u nej zrušenú registráciu - na to by si mala posvieťiť ZP - nie Ty.

susik77
autor
7. čer 2009

yvetta: ja som dostala zaplatit tento nedoplatok uz 2x ☹
v r. 2001 som odisla do cr, prakticka dr. mi dala kartu, vedela, ze od nej odchadzam, ale nedala mi potvrd. o ukonc. registracie-vtedy som nevedela ze to potrebujem. vtedy boli este ceska a slov. poist. prepojene, takze to nebol problem, ze som sa zabudla odhlasit. az rok po vstupe do EU sa to odpojilo a musela som zaplatit 600 Kc-kvoli tomu ze ta dr. si na mna uctovala, aj gynekologickam, u kt. som bola 1x a tusim som u nej ani nemala registraciu-aj tak si zapocit. kapitac. poplatky ☹ no a v r. 2005 som bola 3 mes. dobrovolne nezamest. v CR-isla som na studij. [pobyt do Anglicka, tak som sa prihlasila na 4 mesiacve v slov. poistovni zabudla som sa odhlasit a min. riok ma kontakt. slov. zdr. poistovna, kto za mna za to obdobie od jula do aprila 2009 platil poist. tak som im poslala vypis z ceskej ZP, ze som tu bola riadne poistena. teraz za rok odvtedy co som im to poslala mi poslali dopis ze musim zaplatit 800 kc, pretoze som sa riadne neodhlasila zo slov. poistovne a ta moja byv. praktic. dr. si na mna za rok nauct. 800 kc. pytala som sa ci to poistovna nejak nestiha prip. nejaky zakon, ze ked som si od nej zobrala kartu uz v r. 2001 a ona si na mna do min. roku uctov. kapitac. poplatky. tak mi pani v zdr. poistovni povedala ze nie, ze ziadny taky zakon neexistuje, ze si to musim od tej dr. vypytat naspat sama ☹ co sa mi vobec neoplati-uz za cestu dam viac 😒
ale principialne mi to pride odveci ze zakon toto nekontroluje a nestiha lekarov...a ze to ani poistovnu nezaujima./
neviete, existuje nej. urad co by to kontroloval?ze by som im dala namet na presetrenie?
musko: tym padom som odpovedala aj na tvoje dotazy: na poist. som poslala vypis z ceskej zdr. poistovne-ale aj tak to musim zaplatit...

susik77
autor
7. čer 2009

sory-tych 800 sk(nie kc) bolo za 3 roky

musko
8. čer 2009

susik, ja myslím, ale že to je hlavne podvod na poisťovňu a ona by sa mala brániť a stíhať - veď ona prachy vypláca, ktovie, kopľko takých ako Ty si p. dr ešte vykazuje a zúčtováva 😝 . Keď si predstavím, ako nás tu kontzroluje VZP a čo na nás vy´tahuje a skúša - no fuj

susik77
autor
8. čer 2009

musko-no ved...a nechapala som ked mi povedala ta pani, ze sa to stava casto ale oni to neriesia...ani ju to moc nezaujimalo...
ked si predstavim, kolko som s mm odvadzala ked som este prac. vo firme a pritom sa robia taketo podvody...

yvetta
8. čer 2009

susik sorry za uprimnost, ale mne sa to cele nezda - odhlasila si sa riadne zo zdravotky, ked si sa vratila zo zahranicia a poziadala si zdravotku o vynatie z dovodu, ze pracujes v CR a si tam poistena - ak si toto spravila tak zdravotka oznami lekarke, ze uz na teba nedostane ani korunu....- to mi vcera povedal manzel - on sa bol normalne odhlasit zo zdravotky doniesol im zmluvu z CR, ze tam pracuje a vobec nemusel sa odhlasovat od lekarky ani ziadat o to potvrdenie o ukonceni registaracie...zdravotka to nahlasila lekarke, ze si uz na SR neplati odvody a tak na neho lekarka ako pacienta nic nedostane....- pritom manzel si u tej lekarky nebol ani po kartu...
netvrdim, ze lekarka nie je na vine, ale urobila si aj ty vsetko co si mala, aby sa lekarka na tebe neprizivovala??? 😉
neber to v zlom, ale je to moj nazor 🙂 mozno sa mylim a v roku 2005 to bolo inak, ale manzel to vybavoval v roku 2007 😉

susik77
autor
8. čer 2009

no vsak som pisala ze som sa zabudla odhlasit zo slov. vzp. 😎 viz vsetky moje prispevky hore, sorry uz sa mi to iste nechce pisat 3x 😔
ale aj po tom, co som to oznamila slov. vzp a poslala som vypisy z ceskej vzp si na mna stale uctovala , zrejme jej to nezaplatili ale v r. 2005 kedy som bola znovu zareg. na sk na 3 mes. si to asi znovu uctovala...a kedze som sa znovu zabudla po 3 mes. odhlasit a uz som si platila poistku v cr tak si to uctov. od r. 2005 do r. 2008.
a fakt mi nejde do hlavy, ci to tak moze fungovat=ze prihlasis sa u nej. dr. a uctuje si na teba popl. 50 rokov aj ked k nemu vobec nechodis...nechapem 😠

susik77
autor
8. čer 2009

ja viem ze ja som urobila chybu ze som sa zabudla odhlasit zo slov. poistovne ale sorry co si ma co nejaka dr. za mna uctovat poplatky ked som od nej odhlasena????
a cudujem sa, ze to pistovnu nezaujima aj ked vedia ze sa to deje casto...to ma stve, ze je to dobry uinik penazi...+ ine podvody co robia lekari s receptami-co som pocula pocas mojej praxe v lekarni...a my vsetci to platime z nasich platov...

yvetta
8. čer 2009

susik ono to je mozno preto, ze si sa neodhlasila zo zdravotnej - mne to pripada celkom logicke....keby si sa odhlasila tak si na teba ta doktorka nemoze poplatok uctovat....kedze si sa riadne neodhlasila tak si bola stale v evidencii zdravotnej poistovne a doktorka si na teba veselo poberala ten poplatok 😉
inak ja som pocula, ze to tak funguje aj moj manzel nebol u doktorky vseobecnej, ked zil na SR aj par rokov a kedze ho mala v evidencii tak na neho nejaky poplatok dostavala 😉

susik77
autor
8. čer 2009

yvett: ale ked si to zoberies logicky-ona si podla predpisov moze uctovat popl. len na svojich pacientov a ja som od r. 2001 uz nebola jej pacientka...

susik77
autor
8. čer 2009

no vsak-ako pises-ta dr. ho mala v evidencii. ja som sa od mojej odhl;asila. len ona si ma asi nevyhodila z pocitaca a uctov. si dalej-ja som o tom nevedela...

susik77
autor
8. čer 2009

inak tych 28 euro neni nejak strasna suma, skor ma to stve principialne

yvetta
8. čer 2009

no to chapem, ale to je uz chyba lekarky bohuzial ak by bola koser tak by to neurobila 😖 a podvody robia nie len lekari tak to proste funguje na svete treba si na vsetko davat pozor 😅

susik77
autor
8. čer 2009

jj, akurat ze ma to nenapadlo...tak isto ako ten problem s tou kotolnou v nasom dome-ako som pisala na streche-ako sa na nas Skanska obohacuje...proste niekt. veci, s kt. si sa v zivote nestretla ani si nepocula tak je tazko s nimi pocitat...

yvetta
8. čer 2009

kde si to pisala o Skanskej daj to IP link 🙂

anicka1974
22. kvě 2013
anicka1974
22. kvě 2013

@susik77 maš na to odpoveď???

anicka1974
22. kvě 2013

možeš mi prosím odpísať odpoveď ako si pochodila,príspevok z 5:jula 2009 kapitačne polplatky.diky anička