Kde jste pojištění a jaké máte výhody?

numi
28. lis 2007

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, u které pojišťovny jste pojištěné a jaké máte např. výhody. Jsem pojištění u VZP, ale přemýšlím, že bych přešla k RBP, připadá mi, že mají daleko více výhod 😉

kristi
28. lis 2007

VZP - menit nebudu

numi
autor
28. lis 2007

kristi
a můžu se zeptat z jakého důvodu? Přijde Ti výhodou, že je to státní pojišťovna?

babulina
28. lis 2007

ja pripojim otazku, snad sa numi nenahneva, pre drobca pri narodeni si mozem vybrat poistovnu alebo stat ma donuti cicu prihlasit vo vseobecnej, ja by som radsej ju dala do spolocnej zdravotnej

kristi
28. lis 2007

Numi, mam tam tetu a nejak nemam potrebu se prehlasovat,ja ty vyhody stejne nejak nevyuzivam

numi
autor
28. lis 2007

babulina
určitě se nezlobím, pokud jsem to slyšela správně, tak dítě je pojištěno u stejné pojišťovny,jako matka

numi
autor
28. lis 2007

kristi
Ok, děkuji 😉
Právě, že známá je u RBP a jsou tám výhody pro dětičky, že Ti přispívají na vitamíny (to i u dospělých), očkování, případně rovnátka, čočky, masáže, bazény atd

kacka.va
28. lis 2007

já mám taky VZP a taky to měnit nehodlám. známí měnili pojišťovnu za jinou, protože jim připlácela víc na lázně, ale teprve pak začali zjišťovat, že plno "běžných" věcí nehradí a že s ní má smlouvu uzavřenou málo doktorů. ale už nevím, ke které přecházeli

kristi
28. lis 2007

numi, ve vcerejsi MF dnes byl rozpis, co ktera poj. hradi navic a jaky balicky si pristi rok budeme moct vybrat a bylo to vsude skoro nastejno

pietra
28. lis 2007

babulina - mozes si pre male vybrat poistovnu aku chces. Ja som malej dala tiez inu poistovnu ako mam ja

numi
autor
29. lis 2007

Kristi
děkuji zkusím ještě od někoho MF sehnat 😉

krista
29. lis 2007

Numi já mám taky VZP, o moc výhodách nevím (zajímám se většinou o ty které se mě týkají 😅) tak snad jen to, že ti během těhotenství přispívají do 500,- na těhotenské kurzy 😉 🙂 Manžel má taky VZP a malý necháme stejnou pojišťovnu 🙂

numi
autor
29. lis 2007

krista
to jsem taky slyšela o tom příspěvku na kurz 🙂 a ještě můžeš dostat 300,- na masáže nebo bazény,ale musíš být v nějakém klubu zdraví a chodit na prventivní prohlíkdy 😒

ejusa
5. pro 2008

Ahojte,neviete niekto,ci Vseobecna poistovna zapoziciava ten pristroj pre babetka Nanny,alebo ako sa to spravne vola 🙂

gedren
5. pro 2008

Ja mam OZP (uz asi 15 let) a jsem spokojena. Na VZP se doktori obcas tvarej, protoze aspon driv to bylo tak, ze aby prezili, nemohli tech pacinetu s VZP mit moc, protoze VZP pravidelne platila pozde.

Posledni dobou nam neustale chodej nejaky kredity z fondu prevence - za tehotenstvi, za novorozence, pak za Helcu, ze nebyla nemocna a tudiz necerpala peci, nebo za to, ze se prihlasil manzel, dostal kredit on, ja a jeste k tomu dostal vahu 🙂. Ono na prvni pohled toho z toho fondu prevence nejde hradit moc (tehotensky vitaminy, protikourici naplasti a tak 🙂), ale na druhej pohled uz tam clovek nacpe prakticky cokoli, co si nakoupi v lekarne nebo ve zdravotnich potrebach, od obvazu pres vitamin C az po sampon proti lupum, ale i kasicky pro mimino, vlozky do bot, ortopedicky sandalky, takze je to docela prijemny prilepseni.

Ja teda nikdy nijak nepocitala, kdo ma presne kolik vyhod a jestli by to jinde bylo vyhodnejsi, dulezity pro me je, aby to byla velka solidni pojistovna, se kterou ma vetsina lekaru smlouvu, no a to OZP je, takze neni co resit.