Kdy pojistit mimčo? Hned po porodu?

janahakova
16. led 2008

Ahoj všechny zkušené maminy. Prosím Vás o radu, kdy jste pojišťovaly své mimčo. Hned po porodu nebo to necháváte až na později. Jestli máte někdo zkušenosti i co se týče případného řešení nějaké poj. události doporučte kde je to nejlepší.Díky.

lendy1
16. led 2008
lukin
16. led 2008

Já nebudu vůbec pojišťovat, připadá mi to zbytečné.

olivia.a
16. led 2008

Když pojistit, tak jen živitele rodiny a to jen na dobu, kdy se staram o male a nemuzu vydelavat. Vubec mam pocit, že nas ty pojistky i tak stoji nejak moc. Pojistka jednoho bytu, pojistka druheho bytu jako stavby, pojistka vybaveni druheho bytu, pojistka auta, pojistka manžela, kdyby v práci způsobil nějakou škodu... dohromady to za rok dá docela slušnou sumu a to jsme nikdy žádné plnění od pojišťoven nedostali. Možná, kdybych to celé šetřila někde na stavebku....

unka7
16. led 2008

Ahojky,

můj přítel má pojistku u Uniqa a v 6 měsících jsem k němu přidala Vanessku. Takže mám pojištěného živitele rodiny + spoří a Vanessku. Plnění mám taky vyzkoušené, plnila rychle a celou částku, když dcera měla úraz

sarkasa
20. led 2008

ahoj, já mám s Uniqou zvláštní zkušenost, měla jsem dostat peníze za úraz a aoni mi tvrdily, že prasknutí svalů kolem ramene není úraz. tak jsem jim pohrozila, že si nechám udělat znalecký posudek (jak je to stanoveno v pojistných podmínkách) a penízky mi vyplatili do 14ti dnů. prostě to jen zkoušeli, jeslit nesklapnu. možná, že to poslouží i jako návod pro ostatní.

eps
20. led 2008

Jani, já zatím nepojistila, byla u mne "agentka" z ČP, hned na mě bafla, že vyplatí XXX peněz, pokud by se nám s manžou něco stalo (fuj fuj fuj, jen to nepřivolávat 😒 ), a pokud se stane opravdu něco vážnýho malý, tak mi to žádný peníze nenahradí. Takže zatím vyčkávám, možná, až poleze, změním názor...

unka7
20. led 2008

Ono spíš jde o to, co ti napíše lékař do správy pro pojišťovnu, pokud to není dostatečně srozumitelné, jako že se ti zranění stalo při úraze, tak to zkoušejí, ale samozřejmě si to musejí pořádně zjistit a kontaktovat lékaře, ale kdyby si se nechala, tak se na to vyprdnou.

sarkasa
20. led 2008

jí malého pojistila za 1000 kč ročně, jsem pojištěná i já i malej. ale ani nevím jestli je to třeba. spíš se kloním k variantě spořit, ale ne přes pojišťovny

sarkasa
20. led 2008

unko7,
lékař se vyjádřil srozumitelně, mám mámu lékařku, která to také odsouhlasila. prostě to jen zkouší, a není to samozřejmě jen Uniqa, ale i ostatní. je to o tom nedat se a chtít, co mi patří

unka7
20. led 2008

Mám finanční firmu a zastupuji klienty, takže to velmi znám!!! A zkouší to úplně všichni. Takže ženský nedejte se!!!

krista
21. led 2008

Ahojky já zařídím spoření pro malou hned jak budu mít rodný list 🙂