Má váš partner životní pojištění pro případ co by kdyby?

zzz111
28. únor 2012

Má váš partner životku pro případ co by kdyby?? A řekl vám zda by to šlo na vás nebo jen na děti? Můj manž. - udělal si životku, ale dal ji na syna. tak trochu se mě to dotklo, nepatřím mezi vysoce výd. činný, máme 2 kluky, hypo....asi bych to nedokázala utáhnout a tak nějak mě to od něj zamrzelo. Zajímalo by mě jak to máte vy?

miladka72
28. únor 2012

ZDRAVÍM A PŘEJI HEZKÝ DEN,MANŽEL SI UDĚLAL ŽIVOTKU A DAL SI JÍ UDĚLAT NA DVĚ NAŠE DĚTI A AUTOMATICKY I NA MĚ.MOC MĚ TO POTĚŠILO.DOUFÁM ŽE SE MU NIC NIKDY NESTANE!!!!MĚJTE SE HEZKY.MILADA:-)))

zzz111
autor
28. únor 2012

I tobě hezký den. Jak myslíš, že automaticky i na Tebe? Uvedl tě do smlouvy?

vojtisek2007
28. únor 2012

@zzz111 pokud by se mu něco stalo do 18tých narozenin dětí - tak ty bys spravovala peníze - buď by jsi jim mohla nechat nebo je používat v průběhu let, pokud by to bylo po 18tých narozeninách dětí, dostaly by peníze oni sami.....jinak my máme životky oba - navzájem

zzz111
autor
28. únor 2012

@vojtisek2007 no právě, vím, že bych je mohla použít do 18let, ale asi bych si na to nedovolila šáhnout, když jsou uvedeni oni. No nevím, asi si to moc beru nebo co🙂) ale prostě jsem čekala, že mě tam uvede taky. Taky si chci zřídit životku a popravdě ted nevím jestli to nemám udělat jako manž. 😢

anrebcz
28. únor 2012

@zzz111 Nevim jestli ma zivotni pojistku, ale vim, ze ma zavet. Pred nasi svatbou v ni figuroval jen jeho syn ( z predchoziho vztahu). Po svatbe to zmenil a ted jsem v zaveti psana i ja.

sarkar
14. srp 2012

@zzz111 Ahoj, my máme životko oba (investiční) a máme to psaný jeden na druhýho. Myslím, že obzvlášť pokud máte ještě hypo, mělo by to být psaný na tebe, nebo minimálně větší část. Kdyby se s ním něco stalo, na tebe by padla povinnost platit hypo a z čeho bys to táhla? Tu pojistku by měl mít nastavenou tak, abys ty v případě jeho smrti dostala peníze na zaplacení jeho závazků (to platí u všech lidí co nějaký závazky mají, nejen na vás). Takhle mi přijde, že to pro vás vůbec nemá smysl 😕
Nehledě na to, že tebe manžel zná, ale zatím bohužel neví, co z vašich synů vyroste, já třeba nebudu chtít dávat peníze dětem v případě, že se "vymknou".