Můj nový průkaz pojištěnce byl poslán na špatnou adresu

bigbaboo
29. kvě 2014

ahoj, vím, že to sem asi moc nepatří, ale chtěla bych znát váš názor.... řeším poměrně kuriozní případ, proto bych se chtěla poradit jak postupovat dále. Kvůli změně příjmení jsem navštívila pobočku VZP a zažádala o vystavení nového průkazu pojištěnce. Paní byla velmi milá, vyhověla hned s tím, že mi nový průkaz přijde domů do 14ti dní. Je to již měsíc a nic se nestalo, proto jsem kontaktovala call centrum VZP, kde jsem se optala, kde vznikl problém. Načež pán mi řekl, že byl zadán na kontaktní adresu *******. Což ve mě lehce zatrnulo, protože se zmiňovanou adresou nemám a nikdy jsem neměla cokoli společného a že zásilka byla převzatá... pán samozřejmě nezapomněl dodat, že to je chyba pošty. Přitakala sem mu, protože jsem si říkala, že když něco posílám doporučeně, že pošta musí ověřovat totožnost a nejspíš v tomto pochybyla, nicméně pán mi řekl, že se to posílá obálkou do kaslíku. V tom případě to nechápu, jak mohou vědět, že zásilka byla převzatá a také jak můžou takovýhle doklad posílat obyčejnou poštou... Nicméně kartička pojištěnce se dostala do rukou mnou naprosto neznámých lidí (shodou okolností s Ukrajinskou příslušností), což by mne tolik neznepokojovalo, kdyby na ní nebylo mé rodné číslo. Jelikož dělám u státní složky, tak vím, co vše lze dohledat podle rodného čísla... a další věc je ta, že se bojím, aby si někdo na mne nevzal půjčku u nebankovní instituce. Vím, že v bance chtějí minimálně OP, ale u nebankovních institucí se bojím,ž e nic takového chtít nebudou a rodné číslo by jim stačit mohlo... nevím, zdali se toho dá nebo nedá nějak zneužít, když v ruce nemají nic jiného, každopádně pocit nic moc... toto pochybení mne velmi rozhořčuje a zajímalo by mne, jak se tohle může stát a zdali to řešit s pojišťovnou nějak víc než jim to pouze oznámit a nechat věc plavat... díky za názory....

pellullinka
30. kvě 2014

@laurital tak snad vím,že sem na pohotovosti byla několikrát a nikdy po mě OP nechteli

majkali
30. kvě 2014

To je nepříjemné. Co osobně zajet na tu adresu, kam to poslali a požádat je o vrácení. Taky bych nebyla klidná, občanku po mě nikdy nechtěli ani na pohotovosti, jen kartičku pojištění.

lu777
30. kvě 2014

@bigbaboo no zajímavá situace... zkusila bych tam zajet a požádat o vrácení -třeba si vymyslet, že pojišťovna nechce vystavit duplikát a tu kartičku potřebuješ (aby se nějak neurazili a z naschválu si kartičku nenechali).....

určitě bych napsala doporučeně na VZP, abych měla nějaký papír v ruce jak tu padlo kdyby něco...zvážila bych změnu pojišťovny..

a jinak nejvíce informací by měl o tomto vědět snad Úřad pro ochranu osobních údajů 😉 zaslat dotaz tam a uvidíš co napíšou a jestli je správné takto posílat kartičky.... ono bankovní karta taky tak dojde, ale je bez hesla a není na ní rodné číslo, že....

po mně taky nikdy s průkazkou VZP nechtěli i občanku, jen na pohovosti v nemocnici ano 😉

RČ se určitě nějak zneužít dá, navíc se z toho pozná datum narození, jméno už tam je, no z toho by už někdo mohl dát něco dohromady, nenechávala bych to jen tak 😒

bigbaboo
autor
30. kvě 2014

@lenicka07 však jo, už několikrát sem tady psala, že spoustu lidí má RČ dostupné na netu, v tom mě to uklidnilo... teď spíš než bych se bála mě spíš štve přístup té pojišťovny k téhle věci, každopádně je to prostě nepříjemnost...

bigbaboo
autor
30. kvě 2014

@majkali to jsem chtěla udělat.. ale vzhledem k tomu, že na adrese je registrovaný nějaký pan Vasil a Vitalij, tak mi to manžel zakázal.... 🙂

lenule9876
26. pro 2019

Zdravim, u RC bych se az tak nebala zneuziti, jak jiz je uvedeno vyse, RC muze byt pristupne na internetu. Ale chapu vase obavy. U me si nepamatuji, ze by nejaky lekar chtel OP i karticku pojistovny. Myslite si, ze je lekar vzdy povinnen vyzadat si OP i karticku? Karticku jsem totiz ztratila, nahlasila jsem to na pojistovne, ale je tam doba trebas mesic mezi ztratou a nahlasenim(nevsimla jsem si drive).