Musí mít mimi stejnou pojišťovnu jako maminka?

mumu_1
5. pro 2008

Ahojky, hledala jsem, jestli už se tu podobná záležitost někde neřešila, ale nenašla a tak zakládám tohle téma...

Určitě se tu najde někdo, kdo se v problematice trochu vyzná a nebo má vlastní zkušenosti... Potřebovala bych zjistit, jestli miminko automaticky MUSÍ mít stejnou pojišťovnu jako jeho mamina. U nás jde totiž o to, že se budeme vracet do ČR s přírůstkem z dlouhodobého pobytu v zahraničí (mimo EU) a momentálně máme jakousi náhradu zdravotního pojištění uzavřenou u mezinárodní pojišťovny, která v ČR zdravotní pojišťovny neprovozuje. Před odcestováním jsem měla zdravotní pojištění u Vojenské zdravotní pojišťovny, takže tam se asi po návratu budu muset vrátit. A to je právě problém u našeho budoucího drobečka, protože pediatrička, se kterou jsem se předběžně domlouvala, že by nás zaregistrovala, zrovna s VOZP nespolupracuje...

kacka.va
5. pro 2008

mumu, tak zkus kontaktovat přímo VOZP, já mám dojem, že při narození je dítě automaticky u pojišťovny, kterou má matka, ale pak ho asi můžeš přehlásit, ne?

marfushenka
5. pro 2008

No já musela jít malého na pojišťovnu zaregistrovat. Nechala jsem to tedy na taťkovi, který tam odnesl jeho rodný list a vyplnil žádost. Myslím, že dítě nemusí být u stejné pojišťovny.

amira55
5. pro 2008

po narození je dítě bráno z hlediska pojišťovny přes rodný číslo matky takže si myslím že musí být u stejný pojišˇovny jinak by v tom dohledávání byl chaos ne?

a jak je to s přehlášením?musí být malej nějakou dobu pojištěnej nebo ho můžu hned přehlásit?chtěla bych metal-aliance kůli příspěvkům na očkování...

petua
5. pro 2008

Holky,
já nevim, kde jsem to sebrala a proč jsem si tim tak jistá, ale už jsem to taky hledala a určitě si pamatuju, že už to neni jako dřív, kdy bylo miminko automaticky přihlášeno k pojišťovně, kde je matka - dneska si to musí každá zařídit s prckem sama po porodu a může si ho přihlásit, kam chce. A i kámošky, co maj prcky, to tak dělaly..

kacka.va
5. pro 2008

nojo, ono je to fakt, že než ho přihlásíš, tak jde pojištění na matku a pak ho vlastně teoreticky můžeš přihlásit kamkoliv, protože je to další pojištěnec se svým vlastním rodným číslem.

kacka.va
5. pro 2008

jinak mám dojem, že se musí nahlásit do 8 dnů po obdržení rodného listu, nebo tak nějak to je.

mumu_1
autor
5. pro 2008

Holky, díky moc za rady 🙂 Do té VOZP si určitě zavolám, teď spíš zjišťuju, co všechno budeme muset zařídit... bude toho kopice, koukám 😝 😉

To jsem ještě náramně zvědavá, jak si paní doktorka poradí s tím, že na tříměsíční prohlídku půjdeme zřejmě ještě na mezinárodní pojištění, protože tak rychle malýmu český rodný list asi neudělají...

mkr
12. pro 2008

podle mě první čtvrtletí bude u stejné pojišťovny a pak může být u jiný mají to na kvartály

katuska23
18. pro 2008

ahoj ano dítě musí být u stejné pojišťovny jako matka 😉 já je přihlašuju 😉