Nedodržení vycházek na nemocenské - jaký byl postih?

alimama
12. únor 2013

Milé maminky,
vyhmátla vás kontrola mimo domov když jste neměly vycházky? Jak jste to řešily a jaký z toho byl postih?

dana3262
12. únor 2013

@alimama ja řekla, ze jsem si jela pro leky. Vlastne jsem jela..pro nejakou mast na ekzem myslim. Uz je to dávno..

moudivlacek
12. únor 2013

ja jsem v zivote na nemocenske nebyla, ale co vim, tak muzou odebrat cast pripadne celou nemocenskou 😒 asi zalezi na koho narazis

zamilovanadonej
12. únor 2013

@alimama Vím že můžeš např. k lékaři, do lékárny nebo i nakoupit potraviny. Je to ale časově limitované a je nutno prokázat se potvrzením lékaře nebo účtenkou kde je vytisknut čas. Pokud tě kontrola vyhmátne a nic z toho nepředložíš, tak asi zřejmě přijdeš a nemocenskou. 🙄

j.a.n.i
12. únor 2013

@zamilovanadonej No, pokud má člověk vycházky, tak mu nákup potravin mimo vycházky neuznají... a i ta lékárna by byla hodně na hraně, doktor jo, to je něco jiného.
Jinak osobní zkušenost nemám, na neschopence jsem jednou za uherský rok, takže kontrolu jsem měla jen jednou a to jsem byla doma. Jinak mohou pokrátit nemocenské, či ho zcela odebrat (ale až od data kontroly dále), ukončit neschopenku nebo dokonce vyměřit pokutu, ale ty poslední 2 věci spíš kdyby člověka vyhmátli, že vyloženě dělá něco co se s nemocí vylučuje, jen za to, že ho kontrola nezastihla se to nepoužívá, pokud to tedy není několikátá kontrola a on nikdy doma.

zamilovanadonej
12. únor 2013

@j.a.n.i No, mně osobně je to jedno, já nemarodila nikdy, píšu jen co vím 🙂

kitinka76
12. únor 2013

@j.a.n.i máš pravdu, ani lékárnu ani nákup potravin neuznají. Na to jsou vycházky nebo máš poždat někoho z okolí 😉
@alimama já jednou byla na nemocenské a šla jsem k babičce (vedlejší dům) na oběd a samozřejmě u mě zvonila kontrola, poslala jsem jim vyjádření, že jsem spala a zvonek neslyšela, ale ani to mi neuznali ☹ přišla jsem o peníze za jeden den nemocenské

j.a.n.i
12. únor 2013

@kitinka76 Tak to bych přiznala babičku, dokonce by to možná kor u starší úřednice mohlo projít 🙂

alimama
autor
13. únor 2013

@kitinka76 jojo, jsou to někdy asi potvory ty úřednice.. 😝 ale sebraný jeden den, to je pohodička a věřím, že ten oběd za to i stál 😉