Někdo mi zrušil moje spoření

sarivalda
12. pro 2017

Ahojky , včera jsem si zajela na spořitelnu abych udělala pár úprav, no ale bylo mi vzděleno že mám spořicí účet zrušený .
Říkám já nic nerušila , tak se volalo výš a paní na drátě říká že slečna ......... (Já) jo v říjnu letošního roku zrušila a peníze byli převedeny na účet.
Tak té na drátě říkám , já slečna nejsem jsem rok vdaná (nechápu sama proč ty údaje nejsou opraveny automaticky) a v žádném případě jsem nic nerušila.
Tak se chci zeptat co dotyčnému hrozí za postih že udělal "podvod"
Již to za mě řeší spořitelna ale chtěla bych vědět co nejvíc děkuji

madulinka
12. pro 2017

@sarivalda to je divný, a peníze ti teda vůbec na účet nepřišly? Určitě je možné zjistit, kam peníze odešly, jak to bylo vyplaceno, ne? Jinak neporadím, mě se rušilo spoření s tím, že na mě tlačili, abych přešla na jiné - nové, nevýhodné - podmínky, což jsem neudělala a tak mi to z jejich strany vypověděli. Ale věděla jsem, že buď přistoupím na jiné podmínky, nebo mi to vypoví oni... ☹

ilonne
12. pro 2017

@sarivalda Podat trestni oznameni na neznameho pachatele pro podvod.

ilonne
12. pro 2017

@sarivalda Jestli chces, napis mi vic do IP - vysetruju na hosp.kriminalce

ariadna12
12. pro 2017

Zkus zrychlene zjistit, co vi sporka, a over si, zda ti sporka nezrusila sporeni treba sama a penize ti nedosly na ucet. Pokud by to zejmena vypadalo, ze se za tebe nekdo vydaval a prachy podvodne ziskal, podej trestni oznameni pro podezreni z trestneho cinu podvodu dle paragrafu 209 tr. zakoniku. V oznameni popis, jak se co kdy a kde stalo a co ses jak dozvedela, o jake penize slo, co ti napsala nebo rekla sporka, s kym ze sporky jsi jednala. K oznameni pridej kopie listin, ktere s tim souvisi, a v oznameni uved, ze zadas byt vyrozumena o ucinenych opatrenich. Oznameni podej na Policii CR, nejlepe na kriminalce, cili PCR, Sluzba kriminalni policie a vysetrovani, odbor hosp. kriminality, nebo na statnim zastupitelstvi. Na www.policie.cz jsou kontakty na policejni organy. Muzes ho podat ustne do protokolu, nebo pisemne postou nebo treba datovou schrankou, pokud ji mas. Nasledne bys mela dostat cca do mesice vyrozumeni, co s tr. oznamenim udelali, kdo ho vyrizuje a pod jakou sp. zn. A zkusila bych si promyslet, kdo asi vsechno vedel, ze to sporeni mas, a kdo disponoval tvymi osobnimi udaji, cili na koho mas podezreni.

ilonne
12. pro 2017

@ariadna12 SKPV neni pro pro prijem oznameni. Oznamit bud pisemne a nejlepe cestou statniho zastupitelstvi nebo na jakemkoliv mistnim ci obvodnim oddeleni, oni to pak postoupi mistne a vecne prislusne soucasti.

ariadna12
12. pro 2017

@ilonne asi mas pravdu, na mistni oddeleni je to spravne, ale i kdyby to poslala kriminalce, nezahodi to (nemeli by🙂) do kose a postoupi to dle vecne a mistni prislusnosti. Pokud nejsou prislusni tedy sami.