Nem. pojištění-započítává se PN do dnů na nárok na PPM?

ness21
25. led 2014

Ahoj prosím vás, chtěla jsem se zeptat, pokud jsem zaměstnaná, ale jsem na neschopence, podílím se stále na nemocenském pojištění nebo ne? Nevim jestli to píšu správně jde o to jestli se to započítává i do dnů na nárok na mateřskou ??
Už jsem dnes zmatená jak lesní včela

ija1
25. led 2014

@ness21 - zapocitava se do toho doba nemocenske, nemocenska je davka z prijmu z pracovni cinnosti......... je potreba byt pojistena 270 dni pred porodem...........pak 6 tydnu pred porodem se odchazi na materskou (zacina se pobirat PPM)

ness21
autor
25. led 2014

@ija1 jde o to že jsem do května studovala a od května i nastoupila do práce pracovala cca 4 měsíce a nyní jsem sice stále zaměstnaná, ale na neschopence , v den odchodu na PPM by můj pracovní poměr měl trvat 283 dní , ale nejsou celý odpracovaný nýbrž půlka je s neschopenkou jestli mi rozumíte tak nevim jestli to můžu počítat jakože mám těch 270 dní nebo ne ...už sem fakt magor dneska z toho tak se omlouvám jak nesmyslně to píšu

ija1
25. led 2014

@ness21 - ja jsem se na to ted ptala personalni, mam to podobne, akorat mi v kvetnu skoncil rodicak a od pulky rijna jsem na neschopence....... takze pokud jste na neschopence tak 6 tydnu pred porodem neschopenka skonci a nastupuje se na materskou...........no a pokud tehdy budete mit odpracovano/odmarodeno 270 dni tak proste PPM dostanete..........

ness21
autor
25. led 2014

@ija1 o to mi jde jestli staci mit i jen odmarozeno 🙂 protoze sme celou dobu byla presvedcena ze ano pak tu zase pár holek řeklo že ne a já už nevim čemu věřit děkuju moc 🙂

ija1
25. led 2014

@ness21 staci 🙂

ness21
autor
25. led 2014

@ija1 tak dekuji moc zas si mě uklidnila, stejně se v pondělí skočim třeba zeptat abych měla úplně klid ale moc děkuju...mě to přišla taky blbost že pokud prostě jsem zaměstnaná tak nevim proč bych ten nárok mít neměla :/

ija1
25. led 2014

@ness21 mne se ptali i nasi v praci, takze to mam potvrzeny z vicero zdroju 🙂

ness21
autor
25. led 2014

@ija1 tak to je super 🙂 protoze i kdyz amrodim tak tak jako tak trvá muj pracovní poměr tudíž za mě stejně odvádí poplatky

terikus
25. led 2014

Taky jsem z toho zmatená 😀 jestli se započítává, tak je to super 🙂

euforyanitte
12. bře 2014

taky resim od vcera to same.mam odpracovano jen asi 8 mesicu coz 270 dni neda a skoro od zacatku tehotenstvi jsem na neschopence.myslela jsem ze se do tech 270 dni zapocitavaj i ty dny na nemocenske jelikoz jsem porad zamestnana ale vcera mi nekolik lidi reklo ze se to do toho nepocita,tim padem nemam na materskou narok.tak ja uz nevim :D

euforyanitte
12. bře 2014

mate o tom nektera blizsi info prosim? 🙂

ija1
12. bře 2014

@euforyanitte pocita.... jsi zamestnana.... tak pocita se i nemocenska...

euforyanitte
13. bře 2014

dekuju,to jsem potrebovala vedet 🙂