Nenahlášení ukončení pracovního poměru na pojišťovně

laurinka2016
10. lis 2016

Maminky, chci se zeptat jestli ma některá zkušenost s tím , že by v době mateřské či rodičáku byl ukončen pracovní poměr a nezašli by jste na pojišťovnu a teměř po roce by vám přišel dopis , kde vás posuzuji jako osobu bez zdanitelných příjmu a máte si sama platit zdravotní pojištění :( ?

laskonka85
10. lis 2016

@laurinka2016 Ahoj,me koncila smlouva ve 4 mesici tehotenstvi...na pojišťovnu jsem to nenahlasila...Proste jsem byla blba a nenapadlo me to resit,az pak resila jsem to těsně pred porodem,kdy tam byla dluzna castka 5tis..a bylo mi receno,ze pokud dolozim papíry ,ze jsem byla na nemocenské,takze prez socialku a dolozim to na pojistovne ,tak se dluh smazne.Dokladala jsem to tedy zpetne...Kazda zmena se musi na pojistovne hlasit..Kdyz jdes na materskou a pak i kdyz to prejde na rodicak...

laurinka2016
autor
10. lis 2016

Tak to jsem v rejži :( dcera se mi narodila předčasně takže jsme měli dost starosti nahlasila jsem ji na pojišťovně , narodila se 3.12.2015 a smlouvu mi ukončili 31.1.2016 a ja při tom všem jsem to nějak vypustila a ted mi přišel ten dopis a ja se děsím že budu muset platit nějaky dluh :( to by byla pálka

laskonka85
10. lis 2016

@laurinka2016 Zkus jim zavolat,urcite se s nima nejak domluvis..Ikdyz ti skončil pr.pomer tak jsi najela na materskou..a nasledne rodicak.Tak jim to rekni.Nevim ja jsem u vojenský ,tak nevim jak je to u jinych pojistoven.Ale snad nebude tak zle😉 .

marcela2222
10. lis 2016

Ahoj, mě bude na mateřské končit pracovní smlouva, na internetu jsem ale našla, že se to nikam hlásit nemusí, tak jak to tedy je? Nerada bych pak měla nějaké problémy. Děkuji

gracinka7
10. lis 2016

@marcela2222 Je jedno, jestli ti končí smlouva nebo ne. Pokaždé při nástupu na mateřskou musíš nahlásit změnu na pojišťovnu, aby věděli, že to bude platit stát.

laurinka2016
autor
10. lis 2016

Rano tam hned budu volat a uvidime co se dozvím a pojišťovna je revirni tak snad... modlim se

marcela2222
10. lis 2016

@gracinka7 Děkuji

laurinka2016
autor
10. lis 2016

Taky jsem si nějak myslela že to hlasit nemusim nebo spiš že to nahlasi zaměstnavatel a ejhle problém a ne že by to znamenalo zrovna malý dluh :( takže pokud ti na mateřské končí smlouva či se něco zasadniho změní musíš to nahlasit sama do 8 pracovnich dnu

marcela2222
10. lis 2016

Takže hned jak dostanu papír s žádostí o mateřskou, tak mám jít na zdrav. pojišťovnu a nahlásit tam, že nastupuju na mateřskou a pak, když mi skončí smlouva, tak tam jít znovu, že mi skončila smlouva?

gracinka7
10. lis 2016

@laurinka2016 Určitě to nebude tak zlé. Taky jsem to asi o 4 měsíce prošvihla. Naivně jsem si myslela, že jsou úřady propojené a dají si to mezi sebou vědět. Sice jsem dostala vynadáno, že si tyhle věci musím zařizovat sama, ale nedoplácela jsem nic 😉
@marcela2222 Není za co 😉
Byla jsem poučena, že na pojišťovně se má hlásit každá změna (nástup na mateřskou, přechod do jiné zaměstnání,...). Je na to zákonem daná nějaká lhůta, ale tu si nevybavím (myslím, že 7 dní?).

gracinka7
10. lis 2016

@marcela2222 Zajdi tam s papírem na mateřskou, aby věděli, kdy nastupuješ. Na ten konec smlouvy se zeptej, ale podle mě to s tím vůbec nesouvisí. Když budeš na mateřské, všechno za tebe platí stát a je úplně jedno, jestli máš nebo nemáš smlouvu 😉

ladatko
10. lis 2016

Mně se to taky stalo. Doložila jsem jen papír, že jsem na mateřské a tím to bylo vyřešené. Nic jsem neplatila.

marcela2222
10. lis 2016

@gracinka7 ok, ještě jednou moc děkuji, čekám první miminko, tak vůbec nevím, jak tyhle věci jsou. Ale taky si myslím, že stačí nahlásit jen to, že nastupuji na mateřskou. Jednou jsem se ptala, zda to, že mi končí smlouva bude mít vliv na mateřskou nebo pak ten rodičák a bylo mi řečeno, že ne a že na úřad práce se mám hlásit až po skončení rodičáku.

laurinka2016
autor
10. lis 2016

Děkuju moc holky za příspěvky a za povzbuzení snad si zítra vydehnu ja mám vždy smulu na takové věci že se z čista jasna objeví nějaký problém :(

gracinka7
10. lis 2016

@laurinka2016 To znám. Jak se široko daleko objeví jakýkoli problém, tak se k němu přimontuju 😀
Neboj, bude to dobré 😉

laurinka2016
autor
10. lis 2016

To doufám ,protože jinak už mě trefí opravdu , tenhle rok je obzvláště povedený na tyhle věci :( jsem dneska říkala že mě muselo něco pořádně pohnojit jak jsem lezla na ten svět ,že nemuže byt opravdu chvíli klid ...

innuska123
11. lis 2016

@marcela2222 Jediná tvoje povinnost je zajít si na pojišťovnu a nahlásit to tam.

xpila
11. lis 2016

@gracinka7 Je to povinnost zaměstnavatele, ale bohužel ne každý to dodržuje...

@laurinka2016 Klid, bude to v pohodě, jen jim to zpětně doložíš.

dzogobela
11. lis 2016

Je to podle me to stejne jako s prechodem na vysokou... Taky mi tehda prisel dopis, ze dluzi., protoze vysoka me nenahlasila. Dodala jsem potvrzeni a vsechno bylo ok. 🙂

astyna
11. lis 2016

přidávám se- po dokončení vš (5let) mi přišel dopis na dlužném pojistném - cca 25 tisíc,z toho desítka jen penále. Doložila jsem diplom a bylo to smáznuto. Nechápu ale, proč se neozvali dřív 😀

laskonka85
11. lis 2016

@laurinka2016 Tak jak si dopadla?

dzogobela
11. lis 2016

@astyna tak to mne se tenkrat ozvali docela brzo, dluzila jsem asi jen 4 tisice 😀

laurinka2016
autor
12. lis 2016

Zdravím vás holky tak včera jsem se dovolala a jedna se jim o to že měli potvrzení že do 15.6 měli vedeno ze jsem na mateřské nebo rodicaku a nevěděli co z toho to bylo a zda jsem přešla na rodicak nebo na pracak tak jsem řekla že to byla mateřská a teď jsem na rodicaku, mám donést potvrzení a ze to bude v pořádku, tak jsem si vydechla... Ještě jednou díky za podporu a uklidnění

mwkaty
12. lis 2016

A musí se hlásit i přechod z MD na RD? Nebo to už je jedno? Děkuju...

laurinka2016
autor
12. lis 2016

No právě to je ono, já jim musím donést potvrzení že jsem přešla Md na RD

mwkaty
12. lis 2016

Aha,...tak to jsem taky neudělala. No, taky tam radši zavolám,..