Osoba pečující o dítě do 7 let

leny18
29. črc 2017

Ahoj v říjnu mi končí čtyřletá rodičovská dovolená ale chci být s malou ještě rok doma.chtela bych se nahlásit na pojišťovnu jako osoba pečující o dítě do 7 let. Zajímá mě jak dlouho do předu to musím udělat nebo zda stačí až mi skončí rd?a zda za mě tedy stát bude platit zdravotní i sociální?

kaja2016
30. črc 2017

@cheetah_ diky

misa357
30. črc 2017

@anniesfibis pokud jsi při VŠ pracovala a odváděla pojištění, tak samozřejmě ano 😉

anniesfibis
31. črc 2017

@misa357 i studium se zapocitavalo..bohuzel od roku meho nastupu na vs, se to zrusilo :/

jakura
8. bře 2018

Holky, nevíte platí ještě, že dítě musí do školky jen na 4 hodiny, když jsou mu více jak 4 roky a já nepracuji, ale sociální si platím sama?

jajulin
8. bře 2018

@jakura nevím o tom, že by to omezení bylo zrušené. Na sociálním nezáleží, ale zdravotní za tebe platí stát.

jajulin
8. bře 2018

@jakura a dítě ve škole nesmí chodit do družiny.

blahova_andrea
8. bře 2018

@jakura platí, že pokud chceš být žena pečující doma o dítě, aby za tebe stát hradil zdravotní pojištění, tak ve školce max. 4 hodiny denně a ve škole jen povinná docházka a žádná družina. sociální ničím podmíněno nemáš. pokud si ho chceš sama platiti, tak můžeš, ale nemusíš.

lenka1287
4. bře 2019

Dobry den muzu radu kde a jak si muzu pozadat o osoba pecujici o dite do 7 let pripadne o 2 deti ve veku do 15 let dekuji

jajulin
4. bře 2019

@lenka1287 na své zdravotní pojišťovně.

console
26. lis 2019

Ahoj, prosím nemáte zkušenost...nechala jsem si zaslat výpis odpracovaných let a zjistila jsem, že mi tam chybí mateřská (už vím, že se dokládá až při žádosti o důchod RL dítěte), nicméně dále mi tam chybí 80% ze šesti let studia po 18.roku věku a pak pár dní, na které mám zase potvrzení z ÚP. Myslíte, že se mám obrátit tady na místní OSSZ...ale na jaké odd? Bohužel ani nemají emaily na stránkách a bojím se, že mě pošlou někam s tím, že to doložím až pak...jenže bych to ráda měla ok, moje chyba to není a nemusím taky papíry schraňovat věčně atd...moc díky!!!Lucka