Penzijní připojištění, u koho ho máte?

hanicinka
13. srp 2012

Ahoj holky. Chtěla jsem se zeptat u koho máte penzijní připojištění. Platila bych max 500 kč měsíčně. U koho založit? 😒 Prosím poraďte, 😕 kdo se v tom má vyznat.

sarkar
13. srp 2012

@hanicinka Poslední dobou je nejvýhodnější Allianz.
http://www.penzijnipripojisteni.cz/

blahova_andrea
13. srp 2012

já i přítel máme u České spořitelny. mám známého fin.poradce a doporučoval buď ČS nebo Allianz.

maylis
13. srp 2012

Já mám už pár let u Komerční banky, doporučil mi to táta, který pracoval v bance, vklad jen 500 se ale do budoucna prý moc nevyplatí, lepší je aspoň tisícovka - tady je docela dobrý článek - http://www.epojisteni.cz/penzijni-pripojisteni/

ivcacekb
13. srp 2012

Když vidím jak to mění, tak jsem penzijko vypověděla a budu si spořit na spořících účtech, budu mít přístup k penězům jak já budu potřebovat, ne čekat, jestli a kdy teprve mi něco vyplatí.

ojo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ilonne
13. srp 2012

Já mám spořku, při porovnání výnosů nijak valné rozdíly v v bankách nevidím a dávám tam i s příspěvkem od zaměstnavatele 500,-Kč měsíčně, takže žádný velký balík, který by mi vynesl ještě větší balík. Takže si myslím, že je to snad skoro jedno.

hanicinka
autor
13. srp 2012

@sarkar
@blahova_andrea
@maylis
@ivcacekb
@ilonne Tak holky děkuji. My také uvažujem nad Allianz. Já vím, že tam toho moc nebude naspořeno, až půjdem do penze, ale jen tak , aby jsme něco trošku našetřili. Stejně se toho asi ani nedožijeme
@ivcacekb Jak to chodí na spořicím účtu napíšeš mi k tomu něco bližšího? 😖

sarkar
13. srp 2012

@hanicinka
@ivcacekb
Neboj, dožiješ se, otázka je, v jakým stavu budeš...Prům. věk neustále stoupá, akorát nikdo nemluví o tom, že lidi už jsou od 45 na kraji se sílama.
Jinak penzijko se fakt moc nevyplatí, nejlepší forma spoření na stáří jsou investice (kterých se většina čechů stále ještě bojí), bohužel ani spořící účet ani penzijko ani stavebko není na dlouhodobým horizontu nějak extrémě výnosný, spíš se to drží na hranici s inflací (takže nula od nuly pojde), ale u toho penzijka jsou dobrý ty stát. příspěvky a rozhodně lepší dávat peníze na penzijko/spořák/stavebko než je mít na běžným účtu.

ivcacekb
13. srp 2012

@hanicinka mrkni na společnosti, které mají vedení účtu zdarma mBank, Airbank, peníze si v případě potřeby můžeš kdykoliv převést, prý je dobrá i Zuno, chce se na to mrknout, co by ti nejvíc vyhovovalo. Já už nevěřím ani stavebku ani penzijku, dělají si co chtějí a bůhví jak to bude v budoucnu, proto si radši budu dávat peníze stranou takhle než abych je nikdy neviděla (o dožití ani nemluvím) a dostávala postupně jen po částech....ale to je jen můj názor.

hanicinka
autor
15. srp 2012

@sarkar
@ivcacekb Díky, hodíme doma řeč a probereme a uvidíme pro co se rozhodneme 😉

ange_de_la_morte
15. srp 2012

Mám u České spořitleny, mám tam i osobní účet, cestovní pojištění, úrazovku, .... založil mi ho ještě taťka posílám si jen 100Kč měsíčně, ale nemyslím si že stavební spoření má nějaký význam, protože až půjdu do důchodu tak to co tam budu mít naspořené mi nebude stačit ani na francouzské berle vzhledem k devalvaci peněz. Do budoucna chceme spíše než důchodové pojištění s manželem koupit nemovitost na hypotéku, pronajímat ji a z toho to hypo platit, zatím máme ale na hypo už svůj barák a 2 hypotéky bychom teď nezvládli, ale do budoucna určitě půjdeme touhle cestou

hanicinka
autor
16. srp 2012

@ange_de_la_morte Díky. Máme také hypotéku na byt, takže další už nedostaneme, aby jsme mohli další byt pronajímat a mít do důchodu investici v dalším bytě, bohužel no jsme chudí a prostí lidé. 😀