Poisťovali ste sa cez E106? Ako mám postupovať?

simca098
29. dub 2014

Ahojte ženy chcem sa opýtať poisťovali sme sa neikto cez E106 ?? ja som odišla na slovensko apotrebujem si to vybaviť neviete mi niekto poradiť ako mám postupovať ?? .. som poistená v českej republike Ďakujem

chris_n
29. dub 2014

@simca098 není tohle spíš otázka na slovenského oře? Já osobně teda tuto pojištovnu neznam.

monasek84
29. dub 2014

@simca098 a zdr pojistena ses kde? Praci mas kde? Na SK jsi zpet proc?

kathrinkaa
29. dub 2014

Ja som to mala na opak. Ak si pojistená v čr, tak len napiš žiadosť o formulár českej poisťovni. Oni by ti ho mali bez problémov vydať. S tým čo ti dajú si zájdeš do sr poisťovne a oni ti vydajú normalnu kartičku pojistenca.

dadushe
29. dub 2014

@simca098 Mám to stejně. Nevím, kde jsi pojištěná, ale VZP dělá nejmenší problémy, OZP trošku oťukává, ale dají to taky, ostatní pojišťovny nevím. Dojdeš si na pobočku a důležité je říct jim, že pendluješ mezi SK a ČR. Že pravidelně jezdíš tam a zpátky příklad co 14 dní, proto potřebuješ pojištění v obou státech. Dají ti žádost, tu si vyplníš a odevzdáš jim to. Oni to schroustají a pošlou ti pak poštou papír s povrzením. Ten vezmeš na SK do libovolné pojišťovny a budeš po nich chtít, aby si tě vzali pod ochranná křídla. Vydají ti potom speciální kartičku jejich pojišťovny s označením CZ. Tu kartičku potom budeš používat jako klasickou kartičku na SK, akorát po tobě všude budou chtít její kopii a to včetně výběru receptů🙂 SK pojišťovna bude všechna ošetření pinkat na CZ pojišťovnu.🙂 Jo a ten formulář je na dobu omezenou🙂 Tak snad jsem trochu pomohla🙂

monasek84
30. dub 2014

@simca098
@dadushe jen doplnim, ze v mym pripade jsem nemusela rikat ze pendluju... v CR mi trva pracovni pomer, na SK mam manzela a travim tu materskou a na ten formular mam taky narok, protoze me zamestnani jak kdyby v CR drzi (nebo tak mi to aspon pani vysvetlovala) 🙂 je to v tomto pripade posuzovany stejne jako duchodci, co travi duchod v zahranici atd...

klarionela88
1. kvě 2014

ja ted resim podobny problem mam vse v cr a jsem na sk....a v cr mi rekla ze papir co potrebuj nejaky s2 ci e112 ze neexistuje ze to bylo za komunistu jenze tady na sk to po me chteji jinak si budu hrydit porod tak nevim co mam delat...