Pojištění Allianz a platba v neschopnosti

brisalek
19. dub 2013

Ahoj, dočetla jsem se tady na několika místech, že pouze Allianz proplácí dávku při neschopnosti i v případě rizikového těhotenství. A nemá ho jako ostatní ve výluce. Z ruzných zdrojů už se ale liší podmínky. Proto bych se chtěla zeptat:
1. musí být v pojisce zahrnuto spoření minimálně 300,- Kč
2. po jaké době od uzavření pojistky , pojišťovna plnění uhradí ??? Slyšela jsme 3 měsíce , ale také až 9 měsíců????
3. Pokud bych například otěhotněla tento měsíc a zároveň pojistku tento měsíc uzavřela, ale na rizikové bych šla až po těch 3 měsících ...platili by nebo ne???

Mám životní pojistku nastavenou dost špatně a proto už asi 3 měsíce řeším její změnu a nastavení právě pojištění v případě neschopnosti, řiplácení na pobyt v nemocnici....a v průběhu toho jsem se dozvěděla o tm rizikovém těhu, Allianz...další těhotenstvé u mě je 50/50. část mě chce a moc a čás mého já říká ne....ale když už by jo, tak v mém věku není pojištění problému v těhu a po porodu, které Allianz nabízí od věci.....🙂 to jen na vysvětlení🙂

sarkar
14. bře 2014

@chris_n no je to jako s každým pojištěním - je to sázka do loterie. To těhotenství je součást připojištění pracovní neschopnosti a to je docela nákladné, takže člověku, který má nějaké finanční rezervy doma pod polštářem se to zas taky nevyplatí, navíc u toho těhotenství si myslím, že tam je dost únikových cest pro pojišťovnu aby neplnila...Nebo je holt nutný ukecat Dr., aby tam napsal vyloženě to rizikový těhu. A hlavně je nutný to uzavřít ideálně před vysazením antikoncepce. Ale tak zas úplně špatný to taky není, to zase ne, ale je to individuální.

any_nn
26. bře 2014

@kimbo2222
Ahoj, musela bych se ji zeptat, protože teď řeší problém jedné mé kamarádce, ale hlavně napiš odkud jsi.

letadlo13
31. bře 2014

Ahoj, jediný kdo proplácí rizikové těhotenství je skutečně Allianz (která není z nejlevnějších), ale žádná pojišťovna není hloupá a tak dali na výplatu peněz v těhotenství čekací dobu 8 měsíců. Je to proto, že Češi jsou špekulanti a tak by si to uzavíraly holky hned jakmile by otěhotněly a taky si hned nechaly napsat neschopenku (což je běžná praxe) a vyplatit peníze. Dá se to sice vymyslet, ale takové návody vám řekne finanční poradce, ne paní z banky, proč by to taky dělala? Ovšem reálně musíte toto začít řešit tak půl roku před otěhotněním. Pokud někdo chcete podrobnosti, klidně napište do IP, jsem z oboru financí, ale nechci tu dělat žádné pojišťovně ani sobě reklamu. Vždycky se to musí posoudit podle aktuální situace, jestli se to vyplatí nebo ne. 😉

letadlo13
16. dub 2014

Právě jsem dohledávala, jak je to s ING životním pojištěním a pozor dámy, rizikové těhotenství NEPROPLÁCÍ jako pracovní neschopnost, je to ve výlukách, ale šikovně schované v pojistných podmínkách, aby se to špatně hledalo 😀

lidkam
22. čer 2014

hezký večer, mám dotaz a taky potřebuju radu. poslední MS 17.5, a pojištění od Allianz si platím od prosince,takže posledního května mě uplynula 6 měsíční lhůta, ale řeším problém a mám obavu, podle těhotenského kalendáře jsem v 6tt, podle oplodnění 4tt, sama se v tom nevyznám, a mám obavu, že mi nebude pojištění vyplacenu kvůli pár dnům:(, nevím jak se to počítá, budu ráda za každý názor, děkuji.

kimby
28. čer 2014

Má zkušenost s pojišťovnou Allianz.

Měla jsem uzavřenou pojistku Pro život, s připojištěním 200kč denně v případě pracovní neschopnosti, smlouvu jsem řádně platila 1 rok. Ve výši 501 kč měsíčně.
Předem jsem se ptala na všechny možnosti plnění, např. nejen úraz, nemoc, ale i rizikové těhotenství a s tím spojená neschopenka apod. Byla jsem ujištěna, že vše ano, ve výlukách nic takového ani není (v mé smlouvě).

Těhotenství v plánu nebylo v té době, těhotná jsem nebyla....otěhotněla jsem půl roku na to.

Došlo k tomu, že po odběru plodové vody už jsem kvůli bolestem dělohy nemohla vykonávat svou práci a v 6. měsíci těhotenství musela zůstat doma na neschopence-riziku.

Pojišťovně jsem vše řádně nahlásila, doložila a že toho nebylo málo!
- doklad o hlášení škodné události
- lékařská zpráva
- neschopenka
- lístek na peníze
- potvrzení od zaměstnavatele o výši příjmu a další informace
- 5let zpátky! kompletní výpis od zdravotní pojišťovny
- komplet okopírovanou těhotenskou průkazku
- 2 roky zpátky kopie zdravotní karty u gynekologa (můj doktor řekl, že jim udělá výpis, ale jeho dokumentaci nějaké Allianz kopírovat nebude,neboť jde i o lékařské tajemství), pojišťovna mi to vrátila s tím, že chce kopii, doktor ač nerad kopii všeho 2 rok zpět udělal, pojišťovna mi volala, že to nemůže po doktorovi přečíst!!!!Na to jsem ale řekla, že to je jejich problém, protože doktor na pc udělal výpis a to jim nestačilo, chtěli kopii a on si může psát do svých karet jak sám uzná za vhodné a že toto já řešit odmítám, pokud něco nemohou přečíst, ať zavolají přímo doktorovi.
- dodala jsem i záznam z amniocentézy atd

a výsledek???? po 2 měsících mi napsali dopis, že s politováním mi pojistku neuznávají, že nemám nemoc diagnostikovatelnou lékařským vyšetřením a nazdar...Takže nějaké denní plnění v době prac. neschopnosti, na které řádně jsem a mám potvrzeno lékařem.

Takže já jsem šla nyní pojistku zrušit, nebudu podporovat takové sviňárny, peníze mi nikdo nikdy nevrátí a já lituji, že jsem raději nedala peníze na spoření stavební své dceři a vyhodila peníze oknem, protože dokud jim člověk sype, tak ok, jakmile mají dát oni, najdou důvod, proč nedat.

Já slyším Allianz a mám husí kůži. Nikdy nedoporučuji!

--------------
můj fin. poradce, který mi toto sjednával se sám diví, že to není možné, že plnit by mi měli a odvolal se za mě. Já už této pojišťovně ale nevěřím a nikdy od nich nic nechci

jenny97
12. črc 2014

@kimby Ahoj, prolízám tady internet, abych našla něco ohledně plnění pojistky Allianz Mercury a po přečtení tvého příspěvku ti musím říct, že momentálně řeším úplně stejný problém jako ty.
Tuto pojistu jsem si rozhodně neuzavírala z toho důvodu, že bych chtěla být pojištěna v příp. rizik. těhotenství, které jsem v době uzavření smlouvy ani neplánovala. Začínali jsme s manželem stavět a museli jsme si uzavřít nové pojistky kvůli zajištění hypotéky, fin. poradkyně mi navrhla tuto pojistku s tím, že určitě budeme plánovat rodinu a že by to pro mě mohlo být zajímavé, tak jsem si řekla proč ne.

Když jsem na konci 4. měsíce odcházela od doktora s neschopenkou v ruce, kvůli předčasným stahům dělohy a hrozícímu potratu, tak jsem popravdě na pojistku ani nemyslela. Naštěstí jsem ještě ve stanovené lhůtě stihla pojistnou událost nahlásit a poté mi přišel dopis, co vše chtějí doložit - viz tvůj výpis výše. Málo toho nebylo a těch cest autem a ztráveného času (do zdrav. pojišťovny, k zaměstnavateli, k lékaři atd.. no hrůza, ale říkala jsem si, že to za to stojí.

Cca po měsíci mi přišel dopis z pojišťovny, že v době nástupu na prac. neschopnost jsem dle dolož. zdrav. dokumentace netrpěla žádnou nemocí ani neměla úraz diagnostikovatelný lékařským vyšetřením a z toho důvodu mi nebudou vyplácet žádné pojistné plnění. V tu chvíli jsem myslela, že něco v mé blízkosti fakt rozbiju, měla jsem totální zlost 😒. Na co vůbec ty pojistky pak jsou, když má potom člověk problém a poctivě si ještě na danou věc připlácí, tak ho odbydou jako kus hadru kvůli slovíčkaření. Doktor mi napsal do té lék. zprávy diagnózu 020.0 - hrozící potrat. Co já vím, že to takto nestačí proboha??

Teď mi moje fin. poradkyně řekla, ať si zkusím od doktora vyřádat nějaké vyjádření, které mou diagnózu lépe přiblíží a ať sama napíšu nějakou žádost o znovu přezkoumání této pojistné události. Od doktora k tomu vyjádření mám, ale vůbec nevím, jak napsat tu žádost, aby to zase nebylo špatně.. myslím si, že by mi s tím ta fin. poradkyně měla pomoct, ale staví se k tomu tak nějak bez zájmu a to mě štve! Máš dobré, že tvůj fin. poradce se do toho alespoň vložil sám...

kimby
12. črc 2014

@jenny97 po přečtení tvého příspěvku musím říci, že jsem přesvědčena, že jen prostě všem odpovídají stejně-univerzálně a věří, že 90% lidí to tak nechá.

Já jsem byla naštvaná úplně stejně, měla jsem chuť do něčeho praštit, nejlépe do někoho z Allianz 🙂

Nejvíce na tom mě štve, že člověk si to připlácí, poctivě platí a pak k něčemu dojde a smetou to ze stolu, že nic a vyřízeno.

Já už jsem se s tím smířila s tím, že na to nemám nervy, přesně ze stejných důvodů, lítání po pojišťovnách, doktorech, zaměstnavatel a kdesi cosi a k čemu? Vyžadují tímto i informace, které jsou lékařským tajemstvím, chtějí 5let zpátky kompletní výpis od zdr. pojišťovny a pak? Je mi z nich špatně!

Byla jsem naštvaná a také jsem to fin. poradci prostě řekla. Ten mi řekl, že to není možné a že se odvoláme, takže s tím mi pomohlo (nevím, co komu kam psal či volal) nicméně mi nyní řekl, že mám požádat lékaře (tedy gynekologa), aby diagnózu více rozepsal (mám stejnou jako ty, protože jsem měla stahy dělohy po amniocentéze-odběru plodovky)a do práce jsem po 6. měsíci už prostě nemohla.

Výsledek zatím nepovím, protože doktor má dovolenou a jdu tam 15. července, požádám ho o rozepsání té diagnózy, i když nevím, co na tom rozepisovat? a pošlu to....ale více méně s tím stejně nepočítám a každému bych tuto pojistku rychle rozmluvila!

Budu informovat

jenny97
12. črc 2014

Já už jsem z těch pojistek tak vyočkovaná, že pokud nebudu muset, tak si jen tak něco neuzavřu. Když si pak spočítáš, kolik peněz do toho za rok nacpeš a pak když přijde na věc, tak se najde vždy nějaké slůvno nebo ,,výluka" proč pojišťovna prostě odmítne plnit - na to už fakt nemám nervy. Zhruba před dvěma rokama neuznala česká spoř. manželovi pojistku po bouračce na motorce a to jen proto, že v přijímací zprávě z nemocnice byl uveden ,,rekreační motokros", což tam napsal nějaký doktor, který ani nevěděl, na jaké motorce jel (o motokros se ve skutečnosti vůbec nejednalo), prostě musel uvést něco jak se mu to stalo. Motokros byl ve výlukách a už se nedalo nic dělat. Když jsme pak počítali, kolik by měl dostat (měl pojištění na pobyt v nemocnici, na neschopence a ještě úraz) tak to za tu dobu léčení bylo skoro 70.000,-. Nedostal taky nic. To je pak člověku do pláče....

Já osobně bych raději chodila doposledka do práce a vydělávala peníze, protože když do toho stavíš dům, tak je každá koruna dobrá. Pak jsem si říkala, ještě že mám tu pojistku, alespoň něco se mi vrátí a zase prd :(.

No jsme sama zvědavá, jak s tím odvoláním, nebo žádostí pochodím. Taky jsem se už smířila s tím, že nedostanu nic, ale i když by to u mě dělalo nějakých 18.000,- celkem, tak by se fakt hodili.. vybavení pro mimčo taky není zadarmo. No uvidíme, každopádně budu ráda, když si dáme vědět, jak jsme pochodili 🙂.

kristyn.g
12. črc 2014

asi jde opravdu o to co napíše gynekolog jako diagnozu, kamarádce to vyplácené bylo.

tekame
12. črc 2014

Ad. pojištění u Allianz, asi budu jako jedna z mála, které peníze za rizikové těhotenství vyplatili... ;) Bylo to sice asi za 2 měsíce, ale i tak se to hodilo... Už se mi nechtělo dojíždět autem denně do práce, tak mi doktorka napsala neschopenku. Do pojišťovny jsem to posílala s diagnózou - rizikové těhotenství nevolnost, závratě, omdlévání, které nesouvisí s výkonem povolání - to je prý hodně důležité tam napsat!, a kupodivu se vůbec necukali... Prošlo to na první dobrou. Sice mají rezervu 29 (?) dní, a až potom začínají vyplácet, takže měsíc se do toho nazapočítává, ale jak říkám, i ty dva dorovnaný měsíce byly fajn. Peníze přišly rychle, sice bylo potřeba toho doložit fůru, ale vše co jse poslala stačilo.

jenny97
12. črc 2014

@tekame Tak to máš opravdu štěstí, že ti to dr. jen tak napsala o ještě se pojišťovna necukala. Proto mě štve, že když já měla opravdu problém a napsala tam pravdu, tak se mnou takhle vypekli.
Ve snu by mě nenapadlo, že mi to neuznají... :(

Holky nemáte některá zkušenost se psaním nějakého odvolání nebo žádostí o přehodnocení??

kimby
12. črc 2014

@kristyn.g gynekolog napsal to, co je prostě skutečností. Skutečnost je taková, že nemohu vykonávat svou práci, diagnózu napsal, navíc jsem vše doložila...co víc by pojišťovna chtěla?
Jsem regulérně (už jen týden-konečně) na neschopence, v pojistce jsem se pro tyto případy pro jistotu připojistila a také za to řádně platila a to nemalé peníze! Protože neschopenka znamená výpadek příjmu a samozřejmě, jak píše
@jenny97 také bych raději dochodila ještě ty 2 měsíce, které mi zbývali do mateřské a peníze si vydělala a nebyla na almužně-nemocenské, ale stalo se a právě pro tento případ jsem využila oné pojistky od Allianz, aby mi to pomohlo, ve skutečnosti mi to akorát sebralo čas, peníze a nervy.

Určitě ale dám vědět, jak se věci pohnou či nepohnou, v úterý odešlu od lékaře "lépe" /nevím, jak si přejí rozepsat diagnózu více, ale třeba si lékař poradí, je mi už trapné ho zase otravovat/ vypsanou diagnózu a necháme se překvapit.

kimby
12. črc 2014

@jenny97 jestli vydržíš do úterý, tak dám vědět, jak to napsal fin. poradce a postup...

@tekame buď moc ráda, že ti to vyšlo a také ti to moc přeji, protože peníze jsou prostě potřeba, mě štve na tom nejvíce, že můj zdr. problém nebyl hloupost, vše jsem měla řádně doložené a ve výsledku jsme na tom s
@jenny97 stejně, smeteno ze stolu

tekame
12. črc 2014

Jinak k té diagnóze: nejlepší je, když k tomu doktor napíše i ten kód, co má každá diagnóza - mají to v počítači v programu..
@jenny97 ale aby to nevyznělo tak, že mi to napsala jen tak, tak to ne, moje omdlévací stavy skrze nízký tlak byly v těhotenství (a doteď jsou) legendární. Takže jsem nechtěla zbytečně riskovat.

kimby
12. črc 2014

@tekame to vyplácení od určitého dne už závisí na smlouvě a podmínkách, já si připlácela za to, že od 15. dne neschopenky.....

kimby
12. črc 2014

@tekame děkuji moc za bližší informace, napsala jsem si to - aby tam byl přesně kód i rozepsání onoho stavu nesouvisející s výkonem zaměstnání, třeba to vážně pomůže....děkuji za radu!

tekame
12. črc 2014

@kimby Aha,tak to nevím,myslím,že před dvěma
-třemi lety to nebylo,ale možná jsme to přehlédli..

kimby
12. črc 2014

@tekame já mám smlouvu z r. 2013

kristyn.g
13. črc 2014

@kimby to je strašný! To jejich odůvodnění se mi nezdá. Vždyť nemocná jsi... Určitě bych se odvolala a otravovals kde je to ve vylukach atd... To je strašný!!!!

kristyn.g
13. črc 2014

Jestli nepochopili ze hrozící potrat není nemoc... To je tak jediný co mě napadá proč to mítmohli zamítnout.

kimby
13. črc 2014

@kristyn.g ve výlukách to není, to mi přímo i na pobočce Allianz paní potvrdila, stejně jako fin. poradce, který mi pojistku kdysi sjednal.

kristyn.g
13. črc 2014

@kimby to držím palce aby to teda vyřídili!

kimby
13. črc 2014

@kristyn.g udělám maximum, ale v mé moci to není, určitě napíši

consti
13. črc 2014

Já tu pojistku také mám a bez problémů mi propláceli penízky po celou dobu riz. těhotenství, na které jsem šla hned 2. měsíc 😉 . Dodala jsem jim jen podklady, které chtěli, ale rozhodně jsem nekopírovala nějaké lékařské zprávy dva roky dozadu!! Prostě během měsíce to bylo vyřízené a peníze začaly chodit. Pravdou je, že jsem pojistku ale měla uzavřenou už asi dva roky před otěhotněním nebo možná i déle 😉 .

kristyn.g
13. črc 2014

@kimby zkusila bych kontaktovat přímo nějakého toho likvidátora. Případně písemnou stížnost atd, když budeš "otravovat" sice je to nepříjemný ale nejde po pár kaček

kimby
13. črc 2014

@consti délka pojištění s tím podle mě nesouvisí, protože, aby to vůbec řešili, musí být splněna podmínka nutné délky pojištění, to je předpoklad. Já jen psala, jak to mám já a to vše co potřebovali doložit mám podložené dopisama od nich a také jsem to vše samozřejmě doložit musela, bez toho by to ani nezačali řešit.

@kristyn.g se mnou se "baví" jen přidělený pracovník v Praze, který skladuje ony dokumenty a když jsou všechny, následně předává posudkovému lékaři a ten rozhoduje.

ale jak jsem psala, odvolání proti rozsudku v úterý odesílám, jen co mi tedy lékař rozepíše onu diagnózu, necháme se překvapit, řešit to tedy bude fin. poradce, který se do toho vložil, s kým bude přesně komunikovat on, nevím.

kimby
13. črc 2014

@consti ještě jsem chtěla dodat, že oni chtějí kopii lékařských záznamů od gynekologa 2 roky zpětně, můj dr řekl, že to je lékařské tajemství a udělal jim výpis ze zdravotní karty, to mi napsali, že nestačí a musí být přímo kopie lékařských záznamů ze zdr. karty (ne lékařskou zprávu, ta je pouze jedna originál, kterou mi lékař napsal=diagnózu). A následně volali, že to nemohou po doktorovi přečíst 😀😀 na to můj dr řekl, že to je jejich problém, protože on si své záznamy bude psát jak chce a že jim udělal výpis na pc, nestačilo jim to, chtěli kopii, tak ji mají.

kristyn.g
13. črc 2014

@kimby to je přístup to je hrůza 😖 manžel je taky u nich pojištěnej, platí tisícovku měsíčně...

p1983k
13. črc 2014

Dobrý den,právě čtu vaši debatu ohledně plnění pojistky Allianz a čekám jestli mi dojde nějaké vyjádření,nebo dokonce peníze 🙂 ,jelikož jsem druhý měsíc na neschopence z důvodu IVF,tam berou všechny těhotenství jako rizikové a hlavně jste hned od prvního měsíce těhotenství na neschopence. Lékařské zprávy a ostatní dokumenty které si vyžádali jsem již odeslala,musím říct že nerada,jelikož ve zprávách byl uveden důvod proč to nejde přirozeně i od mého přítele...dost důvěrné informace!!!! 😠 Ok,překousla jsem a poslala,ted čekám a stále nic. Po 28 dnech bez plnění jsem se vlezla v červnu posledním týdnem tak,že by mi měli ted v červenci ten jeden týden proplatit...vůbec nevím jestli mám nárok nebo ne. Je zde někdo kdo žádal plnění pojistky po IVF a jak dopadl? Díky